Close

Strona 93 z 96 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 958
  1. #921

    Domyślnie

    macOS proszę wreszcie!

  2. #922

    Domyślnie

    Do końca weekendu (niedziela 02.07 do północy) dla użytkowników forum promocja!
    Na hasło NIKONIARZE przy zakupie pełnej licencji, na drugie stanowisko GRATIS!

    Do programu tworzona jest duża biblioteka presetów 3D LUT.
    Jeśli macie jakieś ciekawe zestawy to podsyłajcie na adres mailowy ze strony www.machineryhdr.com.


  3. #923

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcys Zobacz posta
    macOS proszę wreszcie!

    lubię To
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #924

    Domyślnie

    Na stronie programu jest dostępny podręcznik w języku polskim w formacie PDF.
    http://www.machineryhdr.com/manual-pl

  5. #925

    Domyślnie

    Dziś krótki tekst o technice kolorowania zdjęć w Machinery HDR Effects 3


    Machinery HDR Effects 3.0 i profesjonalne kolorowanie obrazu.


    Co to jest tablica 3D LUT?

    Od wersji 3.0 Machinery HDR effects posiada unikalną dla programó HDR funkcję kolorwania obrazu przy pomocy tablic 3D LUT.
    3D LUT to tablica kolorów przekształcająca obraz. Termin ten jest doskonale znany filmowcom, którzy używają 3D LUT do nadania swoim filmom charakterystycznego zabarwienia, często emulującego analogowe taśmy filmowe.
    Technicznie rzecz biorąc, 3D LUT to trójwymiarowa tablica wartości kolorów RGB, opisana przy pomocy sześcianu. Zastosowanie takiej tablicy kolorów na obrazie przekształca całą przestrzeń barwną w inną.


    Skąd pobrać tablice 3D LUT?
    W sieci można znaleźć wiele stron poświęconym kolorowaniu obrazu do pobrania za darmo.
    Machinery obsługuje 3D LUT w formacie „.cube”. poniżej znajdują się przykładowe adresy stron gdzie takie pliki można pobrać.

    http://luts.iwltbap.com/
    http://lutify.me/free-luts/
    http://www.premiumbeat.com/blog/29-free-luts-for-video/


    Podgląd Presetów
    Program został wzbogacony o specjalny tryb presetów do szybkiego podglądu jak 3D LUT wpływają na obraz. Aby skorzystać, należy pobrane pliki "€ž.cube"€ skopiować do folderu €"3DLUT"€ znajdującego się wewnątrz folderu programu lub użyć opcji „Dodaj do ulubionych” w panelu efektu "3D LUT'..


    Tworzenie własnych tablic 3D LUT.
    Nie jesteśmy ograniczeni tylko do presetów stworzonych przez kogoś innego. Możesz generować kolory 3D LUT z innych programów i zestawów presetów (Lightroom, Photoshop, Nik Collection etc.). Do tego celu służą dwie opcje w zakładce "€žPresety"€ w menu "€žEdycja".
    "€žTablica testowa"€ generuje obraz, który należy wczytać do innego (dowolnego) programu graficznego i zastosować na nim dowolny preset, krzywe, kolory etc. Następnie zapisać tak otrzymany obraz zapisując go najlepiej w bezstratnym formacie TIFF-16 bit.
    "€žUtwórz preset 3D LUT"€ wczytuje tablicę testową poddaną wcześniej działaniu innego programu a następnie na jej podstawie tworzy profil 3D LUT i zapisuje go w ulubionych. Od tej chwili preset jest dostępny w Machinery.


  6. #926

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze pytanie do wersji 2.(9), mianowicie czy jest możliwość wsadowego przetworzenia szeregu projektów, np. mam 20 projektów i chciałbym na ich podstawie wygenerować wynikowe obrazy, bez konieczności ładowania każdego projektu z osobna. Czy jest taka możliwość, bo na szybko nie znalazłem.

  7. #927

    Domyślnie

    Tak przy okazji, mam machinery i polecam każdemu. Jeden z lepszych programów.

  8. #928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    czy jest możliwość wsadowego przetworzenia szeregu projektów, np. mam 20 projektów i chciałbym na ich podstawie wygenerować wynikowe obrazy, bez konieczności ładowania każdego projektu z osobna. Czy jest taka możliwość, bo na szybko nie znalazłem.
    Tak nie ma. Wsadowym możesz przetworzyć dowolna liczbę zdjęć z tymi samymi ustawieniami.

  9. #929

    Domyślnie

    Machinery HDR Effects 3.0.40 (2017-08-1

    * Dodane presety 3D LUT.

    W nowej wersji programu znajdziecie 10 nowych presetów 3D LUT.







  10. #930

    Domyślnie

    PROMOCJA do końca sierpnia!

    Do końca miesiąca (czwartek 31.08 do północy) dla użytkowników forum promocja!
    Na hasło NIKONIARZE przy zakupie pełnej licencji, na drugie stanowisko GRATIS!

Strona 93 z 96 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •