Close

Strona 88 z 96 PierwszyPierwszy ... 38788687888990 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 958
  1. #871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    @MareckiMarek, mam kilka pytań dot. użytkowania Machinery:
    1. Po przetworzeniu i zapisz, raz zapisuje obrazy w pełnej rozdzielczości, a raz w 1280 (nie dotykam ustawień / nie zmieniam na dialogu zapisu). Coś robię źle/gdzie można sterować tą rozdzielczością?
    2. Incydentalnie (2-3 przypadki) po załadowaniu NEFa, obraz wygląda jak zaczytany ze złym profilem (zafarb, szum).
    3. Machinery nie pojawia się w TaskBarze. Tak samo było z wersją demo. OS: Windows 7 Ultimate. To jest ok?
    4. Czy jest funkcja umożliwiająca porównanie efektu wybranych 2-3 presetów?
    1. Tu nie ma przypadku, rozmiar zależy od ustawionego rozmiaru Podglądu w Menu Widok.
    2. Trudno mi coś powiedzieć, może wczytujesz obraz a ustawienia pozostają z poprzedniego przetwarzania?
    3. To jest jakiś bug, spróbuję z tym powalczyć.
    4. W jaki sposób miałoby się to porównanie odbywać?

  2. #872

    Domyślnie

    Ad. 1. Rzeczywiście. Coś mi się ubrdało, że działa to tak, że pełne (w pełnej rozdzielczości) przetwarzanie dokonuje się dopiero na etapie zapisu, a rozdzielczość podglądu nie ma na to wpływu. Rozumiem, że najpierw trzeba zrobić podgląd w np. pełnej rozdzielczości i dopiero "Zapisz".
    Ad. 2. Być może, incydentalnie wystąpiło 2-3 razy w ciągu 2,5 miesiąca. Więc trudno nazwać to problemem. Zaciekawiło mnie natomiast pod kątem wykorzystania natywnych bibliotek Nikona zamiast dcraw. Jak się problem pojawi postaram się zrobić zrzut.
    Ad. 3. Namierzyłem, że taki objaw jest gdy równocześnie uruchomiony Fast Stone Image Viewer (FS 5.5) i to tylko wtedy gdy FS został odpalony *przed* Machinery. Jeżeli Machinery zostało uruchomione jako pierwsze, to jest ok - jest w TaskBarze.
    Ad. 4. Podobnie jak obecne porównanie obraz źródłowy - zmodyfikowany. Z ekranu presetów możliwość wybrania więcej niż 1, na ekranie podglądu/porównania możliwość szybkiego podejrzenia/przełączenia na kolejny preset z podgrupy (albo wyświetlanie źródło - preset A - preset B). Intencja jest taka, że czasem 2-3 presety wydają się być ok jednak dopiero po zaaplikowaniu okazuje się, który z nich jest tym właściwym.
    P.S.
    Czy po wybraniu presetu, gdzieś w okienku podglądu widać nazwę presetu (co by można było spamiętać, że aktualnie zaaplikowany został np. 57_MicrocontrastInterior)? Hmm, nie widzę.

  3. #873

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie:
    W jaki formacie najlepiej importować pliki do Machinery? Tiff?
    Zadaję sobie sprawę, że np. Machinery obsługuje NEF, ale zarówno w sytuacji gdy wprowadzimy poprawki w NEFie (np. oprogramowaniem Nikona) pozostaje kwestia eksportu->importu i stąd pytanie z jakim formatem graficznym Machinery "czuje się najlepiej"?

  4. #874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    W jaki formacie najlepiej importować pliki do Machinery? Tiff?
    Zadaję sobie sprawę, że np. Machinery obsługuje NEF, ale zarówno w sytuacji gdy wprowadzimy poprawki w NEFie (np. oprogramowaniem Nikona) pozostaje kwestia eksportu->importu i stąd pytanie z jakim formatem graficznym Machinery "czuje się najlepiej"?
    Tak, TIFF 16-bitowy będzie oczywiście najlepszy.

  5. #875

    Domyślnie

    No dziś, po update, przysiadłem do Machinery i po prostu ten program to rewelka! I to mimo, że nie bawię się w HDRy
    Z drobiazgów, to przydałaby się opcja zapisywania projektu (.mch), po drag&drop pliku graficznego do Machinery, do katalogu skąd został przeciągnięty plik graficzny (bo teraz .mch zapisuje chyba do ostatniej, wcześniejszej lokalizacji zapisania projektu).

  6. #876

    Domyślnie

    Będę niebawem robił mały upgrade komputer dysk zmieniam na SSD oraz Windows 10 co z licencją (przy okazji chciałem wykupić płatny update do nowszej wersji).Pozdrawiam
    Nikon D750, Nikon D7000, Sony A7II

  7. #877

    Domyślnie

    Skąd mogę pobrać Machinery Lite ?

  8. #878

    Domyślnie

    Z gatunku "fajnie by było" aka "nice to have", to czy dałoby się dodać profil/standardowe ustawienia rozdzielczości podglądu / konwersji Full HD (wysokość = 1080 )? Urządzenia: TV, rzutniki, smartfony (aka powszechnie wykorzystywane device'y obrazujące) już natywnie wspierają Full HD, miło by było gdyby można wypluwać z Machinery obrazki w takowej rozdzielczości.

  9. #879

    Domyślnie

    Szkoda, że nie ma Lite wersji bo czasami wystarczała...

    Druga sprawa w wersji testowej program mógł by "wypluwać" ograniczoną ilość obrazów lub mógł mieć ograniczenie czasowe zamiast obecny eksport zdjęć w dużo mniejszej rozdzielczości. Piszę o tym bo czasami chciało by się zobaczyć efekty pracy w programie na fuul wielkości zdjęcia a obecnie nie ma takiej możliwości.

  10. #880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    Z gatunku "fajnie by było" aka "nice to have", to czy dałoby się dodać profil/standardowe ustawienia rozdzielczości podglądu / konwersji Full HD (wysokość = 1080 )? Urządzenia: TV, rzutniki, smartfony (aka powszechnie wykorzystywane device'y obrazujące) już natywnie wspierają Full HD, miło by było gdyby można wypluwać z Machinery obrazki w takowej rozdzielczości.
    W konfiguracji można ustawić domyślny rozmiar podglądu. Dorzucę opcję na szerokość 1920px.

    Umieściłem dzisiaj nową wersję 2.9.82 (10-07-2016)

    * Ulepszona funkcja HDR (lepsze wyznaczanie ekspozycji łączonych obrazów).
    * Dodane wsparcie dla formatu PNG.
    * Poprawione różne drobne błędy interfejsu.

    www.machineryhdr.com



    Zapraszam do galerii Marcelo Guerra:
    https://www.flickr.com/photos/m-guerra/

Strona 88 z 96 PierwszyPierwszy ... 38788687888990 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •