Close

Strona 83 z 96 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 958
  1. #821

    Domyślnie

    Przydałby się trial pozwalający na obróbkę zdjęć w pełnym rozmiarze, ale np ze znakiem wodnym albo bez możliwości zapisu.

    Chciałbym zobaczyć:
    1. jak obraz wygląda w skali 1:1
    2. jaka jest prędkość przetwarzania 36mpix
    3. jak radzi sobie redukcja szumów/aberracji przy 1:1

    Ew. trial czasowy na 24h z pełnymi możliwościami. Dałoby radę?
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  2. #822

    Domyślnie

    Ad 1. Ad 3. Możesz wyciąć cropa z oryginału 1:1 o rozmiarze nie przekraczającym 1280x1280 i przetworzyć w demo żeby ocenić skuteczność usuwania CA i szumów.

    Prędkość przetwarzania rośnie proporcjonalnie do rozmiaru. Dwukrotne zwiększenie rozmiaru powoduje dwukrotnie dłuższe przetwarzanie.

    Na samym początku przyjąłem założenie ograniczenia rozmiaru w wersji demo i na razie nie przewiduję zmiany. Uważam za zbyt ryzykowne udostępnianie rozmiaru 1:1 w demo ponieważ w praktyce trudno byłoby takie ograniczenie zabezpieczyć przed omijaniem i używaniem wersji demo w nieskończoność.

  3. #823

    Domyślnie

    Niestety, ale podstawowym problemem jest to, że z RAWa nie wytnę kwadratu 1:1. Korzystam w tej chwili z SNSa, bo rezultaty wydawały mi się bardziej naturalne te parę lat temu jak zaczynała się konkurencja. Dzisiaj widzę, że zrobiłeś mnóstwo świetnej roboty i sample prezentują się na tyle dobrze, że chętnie zobaczyłbym temat w praktyce.


    Patrzę teraz na demo i zastanawiam się jeszcze, czy jest możliwość rozłożenia narzędzi w dowolny sposób? Szczególnie na więcej ekranów? Jestem bardzo przyzwyczajony do trybu pracy, w którym na lewym ekranie mam eksplorator zdjęć, na środkowym pełnoekranowy podgląd, a na prawym narzędzia.

    Machinery Explorer mogę wrzucić na lewy, ale nie widzę możliwości oddzielenia narzędzi od głównego okna programu.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  4. #824

    Domyślnie

    Narzędzi nie można odczepić od krawędzi ekranu. Zrezygnowałem z tego dawno temu bo większość użytkowników psuła sobie interfejs i nie potrafiła go przywrócić zarzucając mnie e-mailami z prośbą o pomoc.

    Sprawdziłem czas przetwarzania RAWa 36mpix. Na 4 rdzeniowym i5 2.8GHZ mikrokontrast robi się jakieś 25 sekund. Z byle jaką kartą NVIDIA za 150zł jakieś 15s.

  5. #825

    Domyślnie

    Zgodnei z życzeniem jest już dostępna polska wersja podręcznika do programu.
    http://www.machineryhdr.com/manual-pl

  6. #826

    Domyślnie

    Dostępna wersja 2.9.56 z ulepszonym algorytmem HDR.

    www.machineryhdr.com

  7. #827

    Domyślnie

    Przydało by się uprościć interfejs albo go przemyśleć, bo teraz to jest strasznie skomplikowane. Albo przynajmniej zrobić na wstępie tutorial obrazkowy "jak w 5 krokach zrobić ładnego HDRa". Bo teraz to otwiera się jakieś okno, pełno tam przycisków, nie wiadomo co trzeba klikać i gdzie, jak już się kliknie to nie ma jasnego progresu i informacji o zakończeniu działania programu...
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #828

    Domyślnie

    Garść zdjęć z dzisiejszego ŚLR Crossmaraton z Kielc.
    Obróbka tylko w Machinery.









  9. #829

    Domyślnie

    Witam moze bylaby mozliwosc dodania opcji dowolnego obrotu zdjecia w celu wyprostowania na przyklad?skoro kadrowanie jest to prostowanie rowniez by sie przydalo

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  10. #830
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Garść zdjęć z dzisiejszego ŚLR Crossmaraton z Kielc.
    Obróbka tylko w Machinery.








    Świetna seria. Mogę zapytać jakiej techniki użyłeś fotografując nieporuszone i tak ostre zdjęcia?

Strona 83 z 96 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •