Close

Strona 59 z 96 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 958
  1. #581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Mam w nosie, gdy ktoś tworzy bohomazy, bo to jego problem, ale gdy tworzy narzędzie do ich wytwarzania, to już zupełnie coś innego i o wiele bardziej nagannego.
    Praktycznie w każdym programie graficznym, zaczynając od Photoshopa można bez trudu popsuć każde zdjęcie. Może napisz do nich aby usunęli pewne funkcje (np. Shadows/Highlights, Highpass, Vibrance etc.) ze swojego programu bo niektórzy ludzie używając PS mogą tworzyć nieestetyczne dla ciebie bohomazy, to przecież bardzo naganne

    Bardzo Cię przepraszam, że tworząc Machinery przyczyniam się do upadku sztuki fotografii

  2. #582
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Praktycznie w każdym programie graficznym, zaczynając od Photoshopa można bez trudu popsuć każde zdjęcie. Może napisz do nich aby usunęli pewne funkcje (np. Shadows/Highlights, Highpass, Vibrance etc.) ze swojego programu bo niektórzy ludzie używając PS mogą tworzyć nieestetyczne dla ciebie bohomazy, to przecież bardzo naganne

    Bardzo Cię przepraszam, że tworząc Machinery przyczyniam się do upadku sztuki fotografii
    Twoje pokajanie jest niezbyt szczere, ale przyjmuję i to.

    Nie przyrównywałbym jednak PSa z Twoim programem, boć PS, to BÓG fotografii cyfrowej, więc z założenia może wszystko, no ... prawie wszystko, a Twój program zmierza wprost do wytwarzania obrazów w technice HDR, której założenia znacznie, ale to bardzo przekraczasz.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #583

    Domyślnie

    Kurde, tyle powiadomień dostałem... Myślałem, że to jakaś aktualizacja czy cuś, stąd dyskusja, a to Johanan, jak zwykle, umoralnia.
    D200 plus graty...

  4. #584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Kurde, tyle powiadomień dostałem... Myślałem, że to jakaś aktualizacja czy cuś, stąd dyskusja...
    "Mówisz i masz"


    Dostępna wersja 2.5.1(2) (02/10/2012)

    * Dodana opcja "Wysoki kontrast" w panelu "Detale".
    * Zwiększony zakres regulacji parametru "Detekcja krawędzi" w panelu "Detale".

    Parametr "wysoki kontrast" zmienia sposób w jaki gradient detali jest nakładany na oryginalne zdjęcie.
    Nowa zerowa wartość parametru "Detekcja krawędzi" pozwala wygenerować obrazy z mniejsza ilością drobnych szczegółów, kontrasty są znacznie głębsze niż przy wyższych wartościach tego parametru.

    Obie zmiany pozwalają uzyskać lepsze efekty przy obróbce ludzi oraz fotografii B&W.

  5. #585

    Domyślnie

    Wymyśliłem sobie, że te nowe ustawienia będą dostępne w formie mikropresetu w Detalach.

    Presety są dwa: "ludzie" oraz "krajobraz" i widać je w postaci ikonek po prawej stronie.

    Preset "ludzie" jest ulepszoną wersją "Clarity" z Lightroom. Ulepszenie polega na tym, że efekt halo jest mniejszy i dodatkowo można włączyć detekcję koloru. Jeśli macie jakieś uwagi albo znajdziecie sytuacje gdy Lightroom daje lepszy efekt to proszę o sample - zmienię efekt tak aby dawał rezultaty lepsze niż Clarity.


  6. #586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Wymyśliłem sobie, że te nowe ustawienia będą dostępne w formie mikropresetu w Detalach.

    Presety są dwa: "ludzie" oraz "krajobraz" i widać je w postaci ikonek po prawej stronie.

    Preset "ludzie" jest ulepszoną wersją "Clarity" z Lightroom. Ulepszenie polega na tym, że efekt halo jest mniejszy i dodatkowo można włączyć detekcję koloru. Jeśli macie jakieś uwagi albo znajdziecie sytuacje gdy Lightroom daje lepszy efekt to proszę o sample - zmienię efekt tak aby dawał rezultaty lepsze niż Clarity.

    Ten preset „ludzie”, powinien się raczej nazywać „wybrudź modelkę”. Sorry, ale takie przykłady to raczej antyreklama programu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ten preset „ludzie”, powinien się raczej nazywać „wybrudź modelkę”.
    Dałem ciut więcej kontrastu z poprawką na zmniejszenie zdjęcia

    A tak to wygląda w B&W

    Ostatnio edytowane przez MareckiMarek ; 02-10-2012 o 17:28

  8. #588

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ten preset „ludzie”, powinien się raczej nazywać „wybrudź modelkę”. Sorry, ale takie przykłady to raczej antyreklama programu.
    No to jeszcze raz bo nie mogę zrobić edycji posta


  9. #589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    No to jeszcze raz bo nie mogę zrobić edycji posta

    Wybacz, ale nadal wygląda jakby się niedomyła po roku omijania łazienki szerokim łukiem… Po prostu ciemniejsze partie skóry zrobiły się jeszcze ciemniejsze i szare. Rozumiem na czym to polega, ale umówmy się – takie zabawy z kontrastem lokalnym nie nadają się do traktowaniu foty – po całości. To właściwie dopiero materiał wyjściowy do wrzucenia w Shopie na kolejna warstwę i zabawy z maskowaniem. A z kolei do tego celu – pluginów już trochę jest (tudzież technik do wykorzystania z samymi tylko narzędziami Photoshopa). Lepiej chyba się skupić na możliwościach łączenia ekspozycji, niż katowaniu pojedynczych zdjęć, od dawna znanymi sposobami.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #590

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    A z kolei do tego celu – pluginów już trochę jest (tudzież technik do wykorzystania z samymi tylko narzędziami Photoshopa). Lepiej chyba się skupić na możliwościach łączenia ekspozycji, niż katowaniu pojedynczych zdjęć, od dawna znanymi sposobami.
    W programie są rozwijane równolegle obie możliwości ponieważ jedna nie wyklucza drugiej.
    To że są jakieś pluginy, które robią coś podobnego to dopinguje mnie właśnie do tego aby ich funkcjonalność była w Machinery ponieważ użytkownicy wtedy wybiorą mój program jako bogatszy w funkcje.

Strona 59 z 96 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •