Close

Strona 23 z 96 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 958
  1. #221

    Domyślnie

    No to po waszych wypowiedziach stwierdzam - trza by go przetestować
    | ... |

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Od kilku postów koniecznie chcesz mnie skłócić z użytkownikami programu i stworzyć wrażenie jakiejś manipulacji, czemu?
    Sklocic? Nawet przez mysl mi to nie przyszlo. Jesli tak to postrzegasz, to chyba wlasnie Tobie musialo to najpierw przyjsc do glowy, podczas analiz pomyslu rozdzielenie aplikacji na dwa, osobno platne programy.
    Wypowiadam sie jako potencjalny uzytkownik. Mam chyba prawo, prawda -- tym bardziej w watku, ktory tyczy sie tego programu. Nie mow, ze po takim posunieciu spodziewales sie samych peanow...



    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Nigdzie nie piszę że się nie da zrobić jednego programu "do wszystkiego" jednak moim wyborem jest zrobienie dwóch bardziej specjalizowanych.
    Dwoch specjalizowanych zakladek w jednym programie sie nie dalo? Przyklad, ze jednak mozna -- przedstawilem chyba dosc dobry.

    Gdybys mial na celu tylko i wylacznie dobro uzytkownika (zeby go nie przytlaczac masa zbednych suwakow, ktorych moze nie potrzebowac), wydalbys po prostu ten pakiet w cenie jednego programu. Malo jest takich rozwiazan (nie mam akurat na mysli programow do HDR)?



    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Skoro Photomatix nie jest jedynym wybieranym przez użytkowników programem to świadczy też i o tym że nie wszystkim podobają się zaprezentowane w nim rozwiązania i efekty.
    Ale ja nigdzie nie podwazam zasadnosci wydawania innych tego typu programow, tylko dlatego, ze "jest juz przeciez Photomatix". Masz jak najbardziej prawo, i chwala Ci za to, bo konkurencja zawsze wplywa dobrze na starania innych producentow. Jesli jeszcze nie zauwazyles -- czepiam sie tylko tego ostatniego "zagrania".



    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Taką mam koncepcję rozwoju programu i tak sobie wymyśliłem że będą dwa. Jakbym sobie wymyślił że chcę zrobić 5 programów to zrobiłbym 5, to mój wybór, a wyborem użytkowników jest to czy chcą tego używać czy nie.
    No i bardzo dobrze, ze tak sobie wymysliles. To, oczywiscie masz racje -- Twoj wybor. Moge chyba jednak to skomentowac...
    Na moje -- wlasnie strzeliles sobie w stope. Jesli dopiescisz efekty dzialania "natural HDR", to ludzie nie beda w stanie sie zdecydowac, ktory z tych programow kupic. Po chwili zrozumieja, ze potrzebuja obydwa, a wtedy zaczna sie przygladac nastepnemu programowi konkurencji, bo nie beda mieli zamiaru placic za dwa, sztucznie rozdzielone programy. Z punktu widzenia uczestnika tego watku (ktory sila rzeczy sledzi jego rozwoj), to zagranie nie jest dobre dla uzytkownikow, a jedynie dla Ciebie. Oczywiscie -- mozesz sobie robic z tym co chcesz, nawet podzielic go na 10 programow i wolac po milionie za kazdy -- warto jednak czasami pomyslec nad tym, zeby wyrabiac sobie lojalnosc uzytkownikow (aktualnych i tych przyszlych), a takie efekty uzyskuje sie grajac pod zadowolenie uzytkownikow, a nie jedynie pod wlasne.

    To tyle. Mam nadzieje, ze nie bede musial dopisywac kolejnych wyjasnien na temat mojej opinii. Rynek to zweryfikuje...
    Ostatnio edytowane przez stig ; 09-04-2011 o 14:18
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    A która to konkurencja daje program pozwalający na tworzenie 'odjechanych' HDR?
    Hmmm... każda?


    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Według tej samej logiki można powiedzieć: "Po co kupować D90, skoro kiedyś przyjdzie mi ochota na coś więcej? Trzeba od razu kupić D3".
    Przykład bes sensu. Pokaż mi zdjęcie, które da się wykonać D3 a nie da się wykonać D90.
    A w przypadku Twojego softu jest właśnie taka sytuacja: ich funkcjonalność jest rozłączna i decydując się na jeden, rezygnujesz z efektów osiąganych w drugim.

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Zrozum, tu chodzi o wybór. Potrzebujesz tylko wersji prostszej to wybierasz Machinery Natural HDR. Chcesz wszystko to wybierasz Machinery HDR Effects.
    Z powodów czasowych nie byłem w stanie wypuścić obu programów równocześnie. Niedługo będzie dostępna Machinery HDR Effects 2.0 i każdy sobie swobodnie wybierze co mu bardziej pasuje.
    Powiedzmy, że rozumiem, co nie znaczy, że się z tym zgadzam i że mi się to podoba. Poza tym z tego, co zorzumiałem, Machinery Natural i Machinery Effects to są dwa rozłączne programy, tzn. efektów Natural nie da się uzyskać w Effects i odwrotnie.

    Rozważ, na przyszłość, to, co napisał stig o przełączanych kartach/panelach/jakkolwiek to nazwać (nazwijmy je Natural i Artistic). Nadal możesz sprzedawać je oddzielnie, ale dokupienie drugiego modułu będzie zauważalnie tańsze od kupowania drugiego softu. Coś na zasadzie pluginów do Photoshopa.
    Czyli np. kupuję sobie Machinery Natural HDR za owe 100zł, a jak mnie najdzie kiedyś ochota na pobawienie się bardziej odjechanymi efektami, to klikam w menu programu "rozszerz licencję" i dokupuję za np. 30 czy 40zł moduł Artistic, który pojawia mi się jako dodatkowa zakładka w Machinery i jako dodatkowa opcja pod prawo-klikiem.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Dwoch specjalizowanych zakladek w jednym programie sie nie dalo? Przyklad, ze jednak mozna -- przedstawilem chyba dosc dobry.
    Wyjaśniłem ci tez wyraźnie że da się zrobić jeden program do wszystkiego ale moim wyborem było żeby to rozdzielić. Ty jednak uparcie będziesz wmawiał ze ja twierdzę "nie da się"....

    Tutaj nie ma żadnego "sztucznego rozdzielenia". Są po prostu ludzie, którzy chcą jedynie złożyć 3 obrazki w jeden bez robienia żadnej masakry i Machinery Natural HDR jest właśnie dla niech. Według twojej logiki można powiedzieć że podział aparatów na segmenty też jest sztuczny bo przecież każdy kiedyś zapragnie Nikona D3, który ma wszystko więc po co produkować niższe modele?

    I jeszcze jedno. W Machinery HDR Effects również będzie dało się zrobić naturalny HDR ponieważ ten program będzie posiadał większośc fukncji Natural HDR. Dlatego ewentualną krytykę polecam wstrzymać do momentu aż ten program się pojawi

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Zrozum, tu chodzi o wybór. Potrzebujesz tylko wersji prostszej to wybierasz Machinery Natural HDR. Chcesz wszystko to wybierasz Machinery HDR Effects.
    A moze Ty zrozum wreszcie, ze ludzie nie sa tylko glabami. Niektorzy potrafia myslec, i nawet maja wymagania nieco bardziej skomplikowane niz wybor pomiedzy "naturalny HDR" i "mniej naturalny HDR". Jak juz wspomnial Costi -- nawet czlowiekowi, ktory juz dawno "wyrosl" z produkowania oczojebnych pseudoHDRow (albo ktory nawet nie mial nigdy ochoty takowych robic), moze przyjsc ochota (albo i konkretna potrzeba) zrobienia nieco bardziej kontrastowego obrazka, niz ten, ktorych wyjdzie z "natural HDR". I co wtedy? Inni autorzy jakos potrafia w jednym programie dac mozliwosc zrobienia bardzo naturalnego jak i calkowicie popieprzonego. A Ty twierdzisz, ze tego sie nie dalo zrobic i dlatego "idziesz na reke uzytkownikom"?



    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Z powodów czasowych nie byłem w stanie wypuścić obu programów równocześnie. Niedługo będzie dostępna Machinery HDR Effects 2.0 i każdy sobie swobodnie wybierze co mu bardziej pasuje.
    Nalezaloby dopisac; "A tym, ktorymu nie odpowiada tylko jeden z nich, beda musieli kupic obydwa".



    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Z powodów o których już wcześniej pisałem. Program, który daje możliwość mocnego podkręcania kontrastów zostaje dość szybko zaszufladkowany jako narzędzie do masakrowania zdjęć.
    Wystarczyloby, zebys umiescil w programie kilkanascie presetow z ktorych wychodzilyby w miare naturalne obrazki, i juz by tak nie byl zaszufladkowany. Dodatkowa mozliwosc przekrecenia efektu koncowego ponad ogolnie pojmowana estetyke, bylaby juz tylko swiadomym wyborem uzytkownika programu.



    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Robiąc wyraźny podział już w nazwie programu chcę właśnie tego uniknąć ponieważ mój program potrafi łączyć obrazki w bardzo naturalny sposób.
    Druga zakladka w ktorej obrazy liczylyby sie wg innego algorytmu (tudziez z innymi suwakami, nie pozwalajacymi "przegiac paly"), nie bylaby zadna zbrodnia, a na pewno uklonem w strone uzytkownikow. Wtedy moznaby bylo powiedziec nawet, ze program sie sensownie rozwija. A tak, to jest tylko jawne wyciaganie pieniedzy, na czego zaprzeczenie nie jestes w stanie wymyslec zadnego sensownie brzmiacego argumentu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    (...)
    I jeszcze jedno. W Machinery HDR Effects również będzie dało się zrobić naturalny HDR ponieważ ten program będzie posiadał większośc fukncji Natural HDR. Dlatego ewentualną krytykę polecam wstrzymać do momentu aż ten program się pojawi
    A no widzisz, ale tak rozpisałeś to, że większość zrozumiała całkowity rozdział funkcji, w ten sposób, że programy razem są komplementarne, jeden nie ma funkcji drugiego. A tu wychodzi na to, że mamy program bardziej rozbudowany - Effects, który jest kontynuacją obecnego i 'okrojony' - Natural.

    Czy dobrze to rozumiem?
    Ostatnio edytowane przez KS ; 09-04-2011 o 14:36
    D200 plus graty...

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    A no widzisz, ale tak rozpisałeś to, że większość zrozumiała całkowity rozdział funkcji, w ten sposób, że programy razem są komplementarne, jeden nie ma funkcji drugiego. A tu wychodzi na to, że mamy program bardziej rozbudowany - Effects, który jest kontynuacją obecnego i 'okrojony' - Natural.

    Czy dobrze to rozumiem?
    Tak, dobrze rozumiesz. I żeby skończyć dyskusję o tym napiszę wprost: Machinery HDR Effects będzie miał wszystko to co Natural HDR oprócz filtrów krajobrazowych z którymi nie wyrobiłem się czasowo w wersji 2.0, ale nie chciałem tego pisać żeby nie zdradzać konkurencji planów rozwoju programu. Piszę to teraz po to żeby skończyć niepotrzebną dyskusję.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Inni autorzy jakos potrafia w jednym programie dac mozliwosc zrobienia bardzo naturalnego jak i calkowicie popieprzonego. A Ty twierdzisz, ze tego sie nie dalo zrobic i dlatego "idziesz na reke uzytkownikom"?
    Cały czas twierdzę że się da, ba, nawet jest program, który to potrafi i nazywa się Machinery 1.5.5 dostępny na stronie www.machineryhdr.com

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Wyjaśniłem ci tez wyraźnie że da się zrobić jeden program do wszystkiego ale moim wyborem było żeby to rozdzielić. Ty jednak uparcie będziesz wmawiał ze ja twierdzę "nie da się"....
    Ale to, ze nie potrafisz uzasadnic swojego wyboru, to jak inaczej nazwac (bo przeciez do jawnego naciagania sie nie przyznasz)? Podaj rozsadny powod, tego podzialu. Tylko nie wmawiaj nam znowu tego, ze jedni chca tak, drudzy siak. Ludzie nie sa tylko biali albo czarni.


    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Tutaj nie ma żadnego "sztucznego rozdzielenia". Są po prostu ludzie, którzy chcą jedynie złożyć 3 obrazki w jeden bez robienia żadnej masakry i Machinery Natural HDR jest właśnie dla niech.
    Gdzie Ty takich spotkales? Tylko nie mow, ze pisali do Ciebie, zebys w koncu taki prosty program zrobil.
    Ludzie, ktorzy w ogole biora sie za HDR, dziela sie na:
    1. amatorow bez krzty estetyki, ktorzy jedynie oczekuja, ze rownie malo rozwinieci koledzy wyartykuluja "WOW!" na temat takich bochomazow
    2. zawodowcow, ktorzy oczekuja tego, czego od HDR powinno sie oczekiwac, aczkolwiek miewaja zapedy, zeby czasami zrobic cos bardziej bajkowego, a nawet maksymalnie popieprzonego -- bo np. tego oczekuje klient.
    Mam nadzieje, ze zgadzasz sie z tym podzialem. Zreszta -- wystarczy troche poogladac zdjec w necie -- i tak podzial sam sie maluje.

    Teraz odpowiedz mi na pytanie -- ktora grupe moze interesowac tylko "HDR natural"? Tych z pierwszej grupy -- w 99,9% przypadkow -- na pewno nie. Oni oczekuja spektakulranych efektow, a nie jakiegos bladego "niewiadomoco" (to nie przytyk, tylko wykoncypowane na podstawie ich oczekiwan). Moze zainteresowac zawodowcow. Bo oni musza byc elastyczni. Ale oni tez maja kase -- w koncu na tym zarabiaja. Zaplaca za obydwa -- tak to sobie wymysliles.


    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    I jeszcze jedno. W Machinery HDR Effects również będzie dało się zrobić naturalny HDR ponieważ ten program będzie posiadał większośc fukncji Natural HDR. Dlatego ewentualną krytykę polecam wstrzymać do momentu aż ten program się pojawi
    Moze warto bylo sie wstrzymac z publikacja informacji o nim i swoim zabiegu marketingowym, skoro jeszcze sie nie pojawil?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Tak, dobrze rozumiesz. I żeby skończyć dyskusję o tym napiszę wprost: Machinery HDR Effects będzie miał wszystko to co Natural HDR oprócz filtrów krajobrazowych z którymi nie wyrobiłem się czasowo w wersji 2.0, ale nie chciałem tego pisać żeby nie zdradzać konkurencji planów rozwoju programu. Piszę to teraz po to żeby skończyć niepotrzebną dyskusję.
    Trzeba to bylo napisac na poczatku, i nie byloby tej calej dyskusji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Moze warto bylo sie wstrzymac z publikacja informacji o nim i swoim zabiegu marketingowym, skoro jeszcze sie nie pojawil?
    No właśnie gdyby prawdą było to piszesz że moim celem jest "naciąganie" ludzi to bym tego nie zrobił, prawda?
    Ostatnio edytowane przez MareckiMarek ; 09-04-2011 o 14:52

Strona 23 z 96 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •