Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Voigtlander Macro Dynar AF 100m f/3.5

    Witam! Mam małe pytanie. Zakupiłem sobie obiektyw jak w temacie do zdjęć makro (obiektyw ten występuję tez pod nazwą Cosina,Vivitar lub Soligor). Oryginalnie obiektyw ma odwzorowanie 1:2, a 1:1 uzyskuje dzięki dodatkowej dedykowanej soczewce. I tu moje pytanie, ponieważ kupiłem to szkiełko bez tej soczewki i jakoś ciężko mi ją namierzyć, więc chciałem zapytać czy któryś z Was drodzy forumowicze orientuje się może czy tą specjalnie dedykowaną soczewkę można zastąpić jakąś inną? np +1,+2 lub +4? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farmazon Zobacz posta
    Witam! Mam małe pytanie. Zakupiłem sobie obiektyw jak w temacie do zdjęć makro (obiektyw ten występuję tez pod nazwą Cosina,Vivitar lub Soligor). Oryginalnie obiektyw ma odwzorowanie 1:2, a 1:1 uzyskuje dzięki dodatkowej dedykowanej soczewce. I tu moje pytanie, ponieważ kupiłem to szkiełko bez tej soczewki i jakoś ciężko mi ją namierzyć, więc chciałem zapytać czy któryś z Was drodzy forumowicze orientuje się może czy tą specjalnie dedykowaną soczewkę można zastąpić jakąś inną? np +1,+2 lub +4? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
    Mechanicznie tak, dopasować gwint. Raczej (na nosa) nie +1, +2 (dioptrii), raczej coś mocniejszego, nawet +4 +6 (liczby podaję na wyczucie). Przez zakupem specjalnej soczewki, skalę możesz sprawdzić na byle gównie, ja bym na twoim miejscu poszedł do optyka i poprosił użyczyć.

    Co do soczewki 'nieoficjalnej', o jakości nikt Ci obawiam się tu nie powie. Jednak oficjalna soczewka, to oficjalna (któraś Sigma makro miała tę samą koncepcję)

    Lub pierścień, nawet jeden gruby (niekoniecznie trzy) - obiektyw makro ma spory wysuw
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 31-03-2010 o 07:54
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze uważam, że lepiej zastosować pierścienie niż jakiekolwiek soczewki. Bez dodatkowych elementów optycznych, zwłaszcza nie robionych pod konkretne szkło, nie masz obaw o pogorszenie jakości obrazu.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Zawsze uważam, że lepiej zastosować pierścienie niż jakiekolwiek soczewki. Bez dodatkowych elementów optycznych, zwłaszcza nie robionych pod konkretne szkło, nie masz obaw o pogorszenie jakości obrazu.
    chyba, że bierzesz pod uwagę soczewkę Heliopana, Canona lub Nikona
    Mamiya + Sony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •