Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kupiony 105/2 DC

    Witajcie.
    Może jestem stuknięty, walnięty itd ale zanabyłem 105/2 DC. Głównie do portretów.
    Miałem dylemat nad 85/1.4 ale jakoś miałem dwie przez kilka dni i mnie nie powaliły.
    Zależało mi na świetle, ogniskowej i ostrości. Między 1.4 a 2 nie ma aż dużej różnicy w świetle.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Body FX oczywiście.

    No i szukam info o tym całym DC ;/

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franz55 Zobacz posta
    Między 1.4 a 2 nie ma aż dużej różnicy w świetle.

    mz roznica jest kolosalna w swietle... ale kazdy inaczej podchodzi do takich roznic...

  3. #3

    Domyślnie

    85/1.4 i tak trza delikatnie przymknąć moim zdaniem aby dostać to co 105 na 2. Może się mylę a jeżeli tak to znaczy, że te dwie sztuki co miałem nie były ostre od 1.4
    Chociaż jeżeli mi się trafi sztuka ostra od pełnej dziury to zmienię zdanie a może i obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez franz55 ; 26-03-2010 o 16:23

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franz55 Zobacz posta
    Między 1.4 a 2 nie ma aż dużej różnicy w świetle.
    jedynie taka jak między 1/40sek i 1/80 sek
    Mamiya + Sony

  5. #5
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    za to masz DC i zrobisz fajne testy obiektywu bo bardzo ich brakuje na forum

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    za to masz DC
    no a jak problemy z ff/bf w wyniku DC?
    Mamiya + Sony

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franz55 Zobacz posta
    Witajcie.
    Może jestem stuknięty, walnięty itd ale zanabyłem 105/2 DC. Głównie do portretów.
    Zgadza się, jesteś stuknięty, bo trzeba było od razu brać 135/2 DC - TO jest dopiero portret
    Śmiem się uważać za "eksperta" w kwestii DC, może coś pomogę.
    Wcześniej pogooglaj, trochę tego jest (włącznie z testami 105 i 135 DC) w sieci.
    Przeczytaj też instrukcję obsługi i zwróć uwagę, co tam piszą - np. to, że jak zmienisz pozycję pierścienia DC na inną niż neutralną, to AF (i potwierdzanie ostrości) nie działają poprawnie - trzeba ostrzyć ręcznie patrząc na matówkę. Stąd pewnie powstało wiele legend o niepoprawnie działającym AF z tymi szkłami (nie mówię, że wszystkie).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    No to pierwsze koty za płoty
    klik

    karolt.
    Dzięki za info.
    135 to już troszkę za wąsko raczej. Nie wszędzie się z nią zmieszczę

  9. #9

    Domyślnie

    Tutaj masz wszystko o Defocus Control. Gratuluję doskonałego wyboru i witam w klubie!
    Be obscure clearly...

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Tomku.
    Widzę, że to naprawdę może być ciekawa zabawa z tym DC.
    Dobrze, że już wiosna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •