Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Smile Zoom 70-200, 80-200

    Witajcie,
    czy ktoś może mi pomóc i rzeczowo doradzić jaki zoom w klasie ekonomicznej (cenowo) wybrać.
    Interesują mnie opinie osób, które miały do czynienia z różnymi szkłami i mogą podzielić się uwagami.
    Oczywiście w sferze marzeń jest nikkor 70-200 2.8 ale cena 8000 pln jest ciężka do zniesienia.

    Krótko mówiąc co wybrać aby być zadowolonym z jakości i nie przymierać głodem przez kwartał
    D300s + 17-55 2.8 +???

  2. #2

    Domyślnie

    Kwartał? Jeżeli tylko kwartał to bym się przemęczył, jeżeli w ogóle zamierzasz wydać taką kwotę. Jeżeli dłużej (do roku, a nie 5 lat), to kupiłbym lekko używany obiektyw. Obojętnie który w sumie. Po prostu odsprzedając niewiele stracisz w ten sposób. Niektóre 80-200 mają problemy z cyfrówkami podobno - podrąż temat (u znajomego sprawował się pięknie na D70, D80), ja na początku używałem Sigmy 100-300/4 na DX, ale 100mm (x1.5) jest do reportażu często za długie, światło da się znieść, ale czasem zawsze zabraknie. 70-200 to jednak świetny zakres. Może być Sigma 70-200 zatem. Jest jeszcze ciekawa zakresowo Sigma 50-150/2.8 ponoć bardzo ładnie sprawująca się w portretach. Oczywiście jeżeli mowa o jasnych szkłach, bo z ciemnych jest już o wiele większy wybór.
    No i w sumie tyle z sensownych szkieł chyba.
    Osobiście polecałbym 80-200 - szybki AF, świetna ostrość, kontrast, budowa.
    PS. Pomyśl o używanych obiektywach. Zależy jakie kwoty wchodzą w grę, ale widziałem używane 70-200 w sensownych cenach, ja na przykład waham się czy wymieniać mojego na wersję nowszą (mam FX), pewnie jest kilka podobnych osób. Co prawda mogę sobie czasem wyciąć nieostre rogi i tak czynię (szczególnie, że D700 i tak w wizjerze ich nie pokazuje), zatem presji zbyt wielkiej nie ma. Ale jeżeli kupno używanych 70-200 to właśnie teraz. Kupowałbym wyłącznie z oryginalną torbą - zorientuj się jak wygląda. Wyklucza to w dużym stopniu kupno sprzętu kradzionego.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 26-03-2010 o 14:13

  3. #3
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    S 50-150/2.8 naprawde daje rade w portretach I to maleństwo w porównaniu z 70-200 VR

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie nie znam za wiele opinii na temat tego szkła, ale zakres wygląda bardzo przyjemnie na DX. Zdjęcia również. W stosunku do 80-200 zyskasz naprawdę ładnych kilka ujęć na tym, że nie musisz przepinać na 17-55. Jeżeli natomiast musi być długo i "kremowo", to 200mm ma swój urok.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki,
    myślę, że jednak będę celował w jasne 70-200.
    Sigmy osobiśce trochę się boję, w poprzednim systemie używałem 24-70 2.8 i niestety nie sprawdzało się to w moim cudzie. Choć to pewnie nie przekreśla całej firmy. Tym bardziej, że nowa Sigma to teraz ok. 2,9K.
    D300s + 17-55 2.8 +???

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar grzesiok
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Kłodzko/Wrocław
    Posty
    49

    Domyślnie

    witam to ja się może podepnę bo mam dylemat kupiłem ostatnio zestaw w skład którego wchodził nikkor 70-210 f4 mam już tokinę 80-200 ze światłem 2,8 ale w tej chwili nie wiem które szkło sobie zostawić bo nikkor wybitnie mi przypasował co prawda ciemniejszy ale ostrzy dość szybko minus że już większość filtrów mam na 77 a dwóch szkieł w stanie trzymać nie jestem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzesiok Zobacz posta
    nikkor wybitnie mi przypasował co prawda ciemniejszy ale ostrzy dość szybko minus że już większość filtrów mam na 77 a dwóch szkieł w stanie trzymać nie jestem
    Minus to mały, bo adapter z 77 na 62 mozna kupić za 20 zł. Zatrzymałbym Nikkora.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzesiok Zobacz posta
    witam to ja się może podepnę bo mam dylemat kupiłem ostatnio zestaw w skład którego wchodził nikkor 70-210 f4 mam już tokinę 80-200 ze światłem 2,8 ale w tej chwili nie wiem które szkło sobie zostawić bo nikkor wybitnie mi przypasował co prawda ciemniejszy ale ostrzy dość szybko minus że już większość filtrów mam na 77 a dwóch szkieł w stanie trzymać nie jestem
    Odczytuję tu jakiś delikatny sygnał sprzedaży???
    D300s + 17-55 2.8 +???

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar grzesiok
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Kłodzko/Wrocław
    Posty
    49

    Domyślnie

    w sumie być może wiem że wątek tematyczny jest zupełnie gdzie indziej gdy sie zdecyduję na pozbycie któregoś to zamieszczę wątek w dziale sprzedaż genralnie to nie wiem też dokładnie ile który jest warty bo na allegro te szkła pojawiają się dość rzadko a tutaj po prostu chciałem zasięgnąć opini na temat tych szkieł

  10. #10

    Domyślnie

    Gdybyś sprzedawał nikkora, to na 85% jestem zainteresowany, więc miej to w pamięci.
    Pozdrowonka
    D300s + 17-55 2.8 +???

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •