Close

Strona 625 z 1514 PierwszyPierwszy ... 1255255756156236246256266276356757251125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 241 do 6 250 z 15138
  1. #6241

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Zawsze można worek pod wydech przywiązać.
    Tak jak to robia gorale wozacy turystow do Morskiego Oka.
    Wiaderko na gwozdziu przy wozie....i bach w strategicznym momencie wiaderko pod wydech
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #6242

    Domyślnie

    właśnie nie jestem pewien, czy słowo chopper jako określenie tego typu i wyglądu motocykla nie padło pierwszy raz w filie Easy Rider ?

    https://www.cda.pl/video/76396982

    a od tego filmu prawdopodobnie zaczęto budować opinię dobrego motocyklisty przez Hondę,
    znalazłem - wizja tego motocykla (Easy Rider) to była wizja reżysera i został on zbudowany według jego pomysłu, chodzi a "Kapitan Ameryka"
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 22-05-2018 o 20:02
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #6243

    Domyślnie

    nie mogę już edytować - oglądam któryś raz film Straceńcy i w nim zostało użyte określenie "choppersi" co jest zgodne z moimi wiadomościami, że ta nazwa dotyczyła pewnej grupy ludzi, a później ją zastosowano w określeniu typu motocykla (nie chcę mi się oglądać Easy Rider aby to sprawdzić)

    ps: a w filmie gra Yamaha
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #6244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    nie mogę już edytować - oglądam któryś raz film Straceńcy i w nim zostało użyte określenie "choppersi" co jest zgodne z moimi wiadomościami, że ta nazwa dotyczyła pewnej grupy ludzi, a później ją zastosowano w określeniu typu motocykla (nie chcę mi się oglądać Easy Rider aby to sprawdzić)

    ps: a w filmie gra Yamaha
    Oblukalem ten film na You tube. Takie bym powiedzial dosyc wczesne te chopery wzgledem tych z Easy Rider I jeszcze jakies angliki sie przewijaja.


    Tak mi osobiscie nie podszedl ten Stracency, wole Easy Rider. Ale o gustach sie nie dyskutuje bo to rzecz swieta.

    Wstawiam 2 linki do filmow motocyklowych, bardziej wspolczesne.

    "W pogoni za cieniem" z Charlie Sheen. Oparty na kanwach prawdziwej histori. W kopi FHD.
    https://youtu.be/VRcun3_L0bM

    "Zimny jak glaz" Niestety nie HD.
    https://youtu.be/G1IcgEWLZ4o
    @bogdi64 especialy for you. Napisz czy juz je widziales. Ten z Charlie Sheenem calkiem dobry, a ten drugi tak prosta sensacja, ale tez spoko da sie obejrzec.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #6245

    Domyślnie

    obejrzę, teraz na "tapecie" mam
    https://www.cda.pl/video/12407817

    jutro powiem czy warto było
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    obejrzę, teraz na "tapecie" mam
    https://www.cda.pl/video/12407817

    jutro powiem czy warto było
    Dobry jest. Film ma taki swoj klimat...Mickey Rourke i Don Johnson to jednak dobrzy aktorzy, takze gra aktorska jest ok. Jak to mowia, nie rozwalil mnie ten film ale milo spedzilem czas przy jego ogladaniu. Pare fajnych, takich motocyklowych scen...
    Jak nie ogladales tych przez mnie zalinkowanych (a wnioskuje ze n ie, bo piszesz ze obejrzysz ). To najpikerw polece "W pogoni za cieniem".
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 22-05-2018 o 21:30
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #6247

    Domyślnie

    nie mam pamięci do tytułów , dlatego muszę zobaczyć, a to ... albo mnie przeklniesz, albo Ci się spodoba tak jak mi
    http://ebd.cda.pl/640x475/82090ca
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #6248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ten Kawasaki Z na miejski mi nie wygląda,
    https://www.mobile.de/pl/Motocykl/Ka...262287182.html
    a poza tym na trasę masz Bandziora, więc ..... trzeba kupić drugi do miasta
    Robin Ty czytasz czasem co ja piszę czy tak dyskutujesz sam ze sobą ....?
    Co do kawy którą pokazałeś to ona wygląda przede wszystkim na rozbitą ............ a trzeba przyznać że była kiedyś piękna.

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    chopper - różnice są duże i to widać i nigdy 1400 suzuki nie był cruserem, a za to był motocyklem, który namieszał w USA, przez niego musiano zmienić przepisy
    fakt taki, że w nazewnictwie troszkę namieszał film Easy Rider, którego osobiście za bardzo nie lubię, właśnie za wprowadzenia zamieszania
    Ok, skoro tak twierdzą w filmie to na pewno tak jest . Dla mnie to on z choppera ma tyle ile wóz strażacki z wozu drabiniastego ...
    Natomiast nazewnictwo nie zmienia faktu, że reprezentuje on grupę motocykli wymuszającą zupełnie inny styl jazdy, prowadzenia, skrętu, pozycji itd. itd.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #6249

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta


    Ok, skoro tak twierdzą w filmie to na pewno tak jest . Dla mnie to on z choppera ma tyle ile wóz strażacki z wozu drabiniastego ..

    Jesli reprezentujesz poglad, ze chopper musi powstac poza fabryka jako przerobka lub moto budowane od podstaw, to ok.
    Ale jest cos takoego jak fabryczne choppery. Troche mniej radykalne ale za to lepiej jezdzace. Np Harley Dyna Wide Glide czy Suzuki Intruder 1400.
    Naprawde ciezko znalezc bardziej chopperowego choppera wsrod fabrycznych japonczykow....
    A cruiser jakby co to np Yamaha XV1600 Wild Star.
    Wild Star a Intruder nardzo sie od siebie roznia.
    Ogolnie klasa chopper/cruiser wzoruje sie na Harleyu.
    Tylko zaleznoe od mody ma rynku raz wzieciem cieszy sie ten typ a raz ten.
    A czasami np dodaje sie do tego cos nowego
    I tak np powstaja Power Cruisery.
    Np Suzuki VZ1800 czy Yamaha 1700 Warior.
    Tylko taka ciekawostka, ze czasami power cruisery sa troche odchudzone wzgledem cruiserow. Przynajmniej optycznie.
    I tak historia po raz kolejny zatacza kolo.
    Choppery ppwstaly z ociezalych motocykli (wtedy nie mowilo sie na to cruiser), potem przyszla moda na cruisery, a teraz znowu bardziej w strone dynamiki to idzie za sprawa power cruiserow-tylko troche inaczej.

    Mozna by tu jeszcze zeby utrudnic wrzucic dragstery
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #6250

    Domyślnie

    Ja reprezentuję pogląd że chopper to nazwa moto który dosyć łatwo zidentyfikować i w sumie dosyć niszowy.
    Nie odnajduję tych cech w intruderze i dlatego uważam że to cruiser .
    Co do reszty to wszystko jest tylko kwestią nazwania i definicji więc może zostańmy przy swoim .

    BTW: mam znajomego w Limanowej ktory się nawet trochę specjalizuje w castomizacji moto - głównie hd - i on jeździ prawdziwym chopperem - skądinąd świetny gość, bardzo komunikatywny i można się od niego masę rzeczy dowiedzieć. Jeździ klasycznym chopperem. Możnaby go nawiedzić kiedyś .
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 625 z 1514 PierwszyPierwszy ... 1255255756156236246256266276356757251125 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •