Close

Strona 502 z 1513 PierwszyPierwszy ... 240245249250050150250350451255260210021502 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 011 do 5 020 z 15127
  1. #5011

    Domyślnie

    no to rzucam temat .... przy renowacji są dwie szkoły, nasza rodzima Polska, czyli rozbieramy do gołej śrubki, piaskujemy, malujemy, chromujemy itp na błysk, lub czeska, doprowadzić do wzorowego stanu technicznego i broń borze nie ruszać lakierów itp bo one mają już ponad 60 lat ?, włącznie z pojawiającą się miejscami rdzą (ponoć można ją zahamować i pozostawić)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #5012

    Domyślnie

    Najpierw musisz napisac jaki to motocykl

    A tak powazniej to jesli chcesz zeby ktos cos doradzil, a jednoczesnie nie chcesz zdradzac tajemnicy
    To musisz podac jakiekolwiek info.
    (Ja sam kiedys restaurowalem Jawe 250 z lat 60-tych. Nikomu nie zycze przygotowywania zardzewilaej powierzchni z wzerami do ponownego chromowania na ten przyklad).

    Japonczyk czy raczej klasyczny weteran typu Junak lub Awo Simson?


    Pisz co to i dawaj foty a nie krygujesz sie jak pensjonarka
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #5013

    Domyślnie

    już mogę - bo jest w domu P1010148.jpg
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #5014

    Domyślnie

    O panocku, SHL M04. Pieknosci na sztywnym tyle.
    Stan wizualny wyglada na dobry, takze jesli lakier na blotnikach i baku nie jest poprzecierany ani porysowany to ja bym pokusil sie o lekka polerke tylko. Ale Farecla 3G a nie zadnymi pastami ze stacji benzynowej czy marketu.
    Jesli rama ma ubytki lakieru i rdze to bym dal do proszkowego lakierowania.

    Ale ogolnie to wizualnie wyglada niezle.

    A jak tam mechanicznie, odpala i jezdzi?
    Ale na tym musi byc fajnie pomykac jakas wiejska drozka
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale na tym musi byc fajnie pomykac jakas wiejska drozka
    SHL = Sam Hłopie Lecisz
    jak robić takim moto to wszystko na błysk w oryginale na 102%, zejdzie ze dwa lata, ale warto
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #5016

    Domyślnie

    No właśnie to skomplikowana kwestia z tym na blysk.
    Większa wartość zarówno kolekcjonerska i finansową ma oryginalnie zachowany, kompletny sprzęt w bardzo dobrym stanie.
    Niż sterany życiem, a potem odrestaurowany na stan bardzo dobry.

    Także ja bym ostrożnie z tym wszystko na błysk. To co jest ok to nie ruszać.

    Oczywiście wykluczam podejście typu, lakier poobcierany i rdza Ale oryginalny to nie ruszamy.

    I przy okazji
    WSK - Wrócisz Szybciej Koleją, Wiejski Sprzęt Kaskaderski.
    WFM - Wujka Franka Motór.

    I nie wysmiewam tych maszyn, tylko podaje ich śmieszne nazwy.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 22-11-2017 o 18:19
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #5017

    Domyślnie

    na razie przywiozłem, nie mam czasu nawet się nacieszyć , będzie czas - będą decyzję, NA PEWNO "sztucznego" błysku nie dostanie, po prostu jak najmniej ingerencji, a jeśli podmalowania, to tylko małymi zaprawkami, aby jak najwięcej oryginału zostało i oczywiście próba rejestracji i jazda , choć wielkość i ergonomia zmusza mnie do dobrej zimowej gimnastyki rozciągającej
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #5018

    Domyślnie

    Miałem kiedyś BMW R 35, tak, tak zrobiłem go na zasadzie aby dużo oryginału było, choć czas był bo młodzikiem będąc ma się go w brud. Gdybym zrobił na cacy na błysk z dbałością i pietyzmem o każdy detal stał bym u mnie do dziś przy telewizorze w dużym pokoju. Niestety kogoś tam posłuchałem motor wyszedł na używany i zamieniłem go na nówkę CZ 350 taki rozumek misiowy się miało.
    Jak robić to tylko na zabytek wszystko co niezbędne poddając renowacji i robiąc przy tym dokumentację fotograficzną z każdego niemal kroku.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #5019

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Miałem kiedyś BMW R 35(...................) i zamieniłem go na nówkę CZ 350 taki rozumek misiowy się miało.
    (.................).
    Bedziesz sie za to smazyl w piekle Robin

    Tez kiedys zgrzeszylem w podobny sposob. Mialem Jawe 250 od brata babci(stryjek?), za darmo. 40 lat lezala w szopie.
    Rozebralem na czasteczki, polakierowalem, nowe chromy, nowe piekne chromowane obrecze. Silnik mial fabrycznie tylko kilka tys km i nie trzeba go bylo remontowac!!!
    I zostal tylko koszt rgeneracji aluminiwych bebnoww kolach na ktorych byly spore wzery. Bo przeca nie zaloze takich bebnow do nowych obreczy i szprych ktore sie swieca jak wiadomo co
    I taka renowacja i polerka kosztowala by chyba ze 300-400zl.
    I zawsze mi bylo szkoda tej kasy....
    I sprzedalem chyba za 750zl zeby miec na wakacje

    Nie dosc ze bedziesz sie smazyl w piekle Robin, to jeszcze rozszarpales stare rany

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    na razie przywiozłem, nie mam czasu nawet się nacieszyć , będzie czas - będą decyzję, NA PEWNO "sztucznego" błysku nie dostanie, po prostu jak najmniej ingerencji, a jeśli podmalowania, to tylko małymi zaprawkami, aby jak najwięcej oryginału zostało i oczywiście próba rejestracji i jazda , choć wielkość i ergonomia zmusza mnie do dobrej zimowej gimnastyki rozciągającej
    Z tymi malymi zaprawkami to taka dlubanina bez sensu mz (chyba, ze masz zdolnosci do detalingu). Ale ja akurat z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jak lakierowac to porzadnie i po calosci.
    Musisz podjac meska decyzje
    Albo zostawiasz, albo porzadnie i kompleksowo jak cos trzeba zrobic.
    Choc co do sztucznego blysku mam podobne zdanie jak ty.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #5020

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie dosc ze bedziesz sie smazyl w piekle Robin, to jeszcze rozszarpales stare rany
    .
    Ale wiesz jak się zapierdzielało na CZ 350 ?? Panie rakieta przy tym niemieckim osiołku, a jaki szpan na ośce był
    Osiołka do jazdy sobie wyszykowałem, podobnie jak Junaka, niestety kto by przewidział, że dziś za takiego super odszykowanego R 35 to pewnie drogie autko by się kupiło
    Ale z Jawą to też grzech straszny popełniłeś, piękne motocykle były i nie wiem który to był model czy coś z lat 60 tych ?
    Bo ja na Jawie poczęty jestem Tatko wygrał taką w kiosku RUCH w jakiejś loterii. Wziął mamę na wycieczkę na tej Jawie Wracając z kocyku na pikniku nocą w lesie wylądowali w rowie i Jawę rozbili. I było po nowej Jawie gorsze grzeszniki od Ciebie Krzychu, bo za 9 miesięcy się urodziłem
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 502 z 1513 PierwszyPierwszy ... 240245249250050150250350451255260210021502 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •