Close

Strona 669 z 1503 PierwszyPierwszy ... 1695696196596676686696706716797197691169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 681 do 6 690 z 15023
  1. #6681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Koniecznie zdaj relację jak to jeździ pod doświadczonym motocyklistą. Wiesz przecież, że jak nie w tym wcieleniu to w następnym też kupię jakiś duży ciężki motór
    No i Kawy nie zapomnij odebrać
    To bedzie relacja plus wrazenia z dosyc krotkiej przejazdzki. Ot pokrecilem sie troche po uliczkach naokolo warsztatu.
    To nie jest maly motorek. Wzgledem mojego podnozki troche do tylu i moze pare cm wyzej siedzenie. Co suma sumarum daje mz wygodna pozycje dla nog. Nie czulem czegos takiego ze u mnie to komfort a tu mam podkurczone nogi. Prawie tak samo bylo.
    Ale pozycja za kierownica to inna bajka. Sportowo-turystyczna, bardziej w strone sportu. Trzeba sie wyraznie wyciagnac do kierownicy, caly ciezar opieramy na nadgarstkach. Kregoslup o dziwo przez ta pozycje jest odciazony i prosty w tej pozycji.
    Glowny minus to obciazenie nadgarstkow. Po prostu wyobrazcie sobie, ze w jakims naked bike reka ma pozycje bliska tego jaklbys ja po prostu wyciagnal przed siebie i delikatnie moze z 1 cm do gory podciagnal.
    A VFR 800 jak to sport ma pozycje nadgarstkow jakbys chcial robic pompki na dloniach na podlodze, no i moze z 1-2 cm mozna odpuscic wzgledem kata prostego.
    Powyzej 130 km/h jak gadalem z mechanikiem ten dyskomfort znika bo jezdzca troche ped powietrz unosi i odciaza nadgarstki. Ale tak spokojna przejazdzka po bocznych drogach czy miasto, to radze zaczac trenowac armwrestling i wykanczanie przeciwwnika nadgarstkiem.
    Jeszcze jedno o pozycji, prowokuje lekko do polzenia sie na bak ostrego odkrecania.
    Bak jest blisko klatki i brzucha i mysle ze jakby tam zalozyc tankbaga, to mozna by sie na nim komfortowo uwalic i calkowicie odciazyc kregoslup i w bardzo duzym stopniu nadgarstki. Czyli wygodna i szybka turystyka.

    Prowadzenie jest bardzo precyzyjne, dzieki V4 mamy nizej polozony srodek ciezkosci. Takze mi sie jezdzilo leciutko i zwinnie. Ale przy ciasnych manewrach nie moglem sie przyzwyczaic ze kola skrecam a owiewka stoi w miejscu
    Przez to kilka razy przy minimalnej predkosci, takiej parkingowej, skrecilem kierownice do oporu glebiej niz bym chcial plus pochylenie motocykla przy zawracaniu i nadal wszystko spoko.
    Pisze o tym dlatego ze u mnie w Kawasaki jest tak ze jak skrece kierownice na max i jeszcze pochyle sprzeta, to juz jestesmy baaardzo blisko punktu bez powrotu i szukania sobie miejsca na ladowanie bo sprzet sie zaczyna walic.
    Ogolnie dla mnie mimo 213 kg na sucho tego sprzeta (bak miesci 22L i byl prawie pelen) jezdzilo sie leciutko i zwinnie.

    Silnik i jego odglos pracy to techniczny majstersztyk, jest bezszelestny (poza 1 rzecza, ale o tym potem). Zero wibracji i odglosow mechanicznych, jakis szelestow czy szurania.
    Tylko wydech i leciutki szum spod owiewek. Biegi wskakuja tak lekko i precyzyjnie ze moglbym je chyba zmieniac 2 palcami u reki jakby byla dzwigienka na kierownicy.
    Ciekawostka jest wyraznie slyszalny gwizd kol zebatych rozrzadu. Tak do 5-6 tys jakby sie nam czajnik gotowal. Ale mechanik mowi, ze to tak ma, nawet nowki sztuki. Po prostu kola tak gwizdza i tak ma byc.
    Gwizd gwizdem ale rozrzad jest po prostu wieczny i przezyje caly silnik.
    Silnik nie lubi wyraznie jazdy ponizej 3 tys obrotow, buntuje sie. Jedwabista prace mamy od okolo 4 tys wzwyz i dobre przyspieszanie. No ale ma czerwone pole dopiero przy 12 tys obrotow, wiec jego normalne obroty do dynamicznej jazdy to takie 4-9tys.
    Sprzet jet z 2001r a mimo to ma wtrysk paliwa! W Europie obowiazek wtrysku w motocyklach byl od 2007 r. 1-2 wczesniej niektore sprzety juz mialy wtrysk. A tu dali go w 2001 roku, do tego rozrzad na kolach zebatych, V4 ze 110 KM, monowachacz, pelna regulacje zawieszen, hydrauliczne sprzeglo, wyswietlacz, hiss i hamulce tak pomiedzy jedno a dwupalcowe.
    Naprawde moto jest wysokiej klasy i fajnie sie nim jezdzi. Z checia bym sobie taki pozyczyl i pojezdzil pare tysi chociaz, ale jednak nie zamienil bym sie.

    Male porownanie Kawasaki ZRX 1200R vs VFR 800.
    Na prostej z niskich obrotow i ze srednich moj moto jedzie o wiele lepiej. W Hondzie trzeba by zrobic redukcje, pomieszac troche biegami i uzyc obrotow po prostu. Ja jade 3 tys, gwaltownie odkrecam gaz bez redukcji i Honda jesli nie zrobi redukcji zostaje sporo z tylu.
    Na kretej drodze, to Honda by objechala Kawe bez problemu. Precyzja prowadzenia i ogolnie podwoziowo tez Honda wygrywa.




    20180620_110721.jpg






    20180620_110704.jpg




    P. S
    O kurka, ale zem sie rozpisal
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 20-06-2018 o 22:05
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #6682

    Domyślnie

    Witajcie
    co do tematu zlotu
    jadę w piątek na GRYFPARTY k/Siedlec
    Polecam naprawdę super impra
    w piątek gwiazdą wieczoru będzie TURBO
    D500; D70; N18-70 DX; N70-300; SB 800

  3. #6683

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez =AL= Zobacz posta
    Witajcie
    co do tematu zlotu
    jadę w piątek na GRYFPARTY k/Siedlec
    Polecam naprawdę super impra
    w piątek gwiazdą wieczoru będzie TURBO
    temat zdechł ...

    kolejny zlot w 2019
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #6684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    temat zdechł ...

    kolejny zlot w 2019
    Nie dziele skory na niedzwiedziu, ktory jeszcze zyje
    Moze cos sie uda jeszcze w tym sezonie...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #6685

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie dziele skory na niedzwiedziu, ktory jeszcze zyje
    Moze cos sie uda jeszcze w tym sezonie...
    Może coś bliżej centrum kraju?

  6. #6686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    Może coś bliżej centrum kraju?
    Różne były opcje... Rok temu to chyba 3 propozycje były centrum, góry, mazury, morze
    Jak będzie za rok tego nikt nie wie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #6687

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    Może coś bliżej centrum kraju?
    Albo na południu .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #6688

    Domyślnie

    A wogole to tak sie rozpisalem o tej Hondzie VFR ze nie napisalem co u mnie z Kawasaki.

    Wreszcie koniec i jest gitara, miod malina i wsio gra.

    Odebralem we wtorek po oblataniu przez mechanika. Na poczatku bylo ok, potem znowu lekko sie przywieszal plywak chwilami ci skutkowalo mulem w pewnym zakresie obrotow. Bo jeden gaznik zle pracowal, zalewal sie.
    Dzisiaj pojechalem na sprawdzenie bez zostawiania moto...ale doszlismy do wniosku ze nie bedziemy tego robic. Bo jak mechanik sprawdzal po tym przywieszeniu plywaka to bylo spoko, szef sprawdzal bylo spoko, ja przejechalem ponad 100km sporawdzajac i idzie jak burza.
    No to po prostu zlozmy to na zlosliwosc rzeczy martwych i ostatni podryg pecha, bo wiedzial ze i tak juz przegrywa.

    Takze jest wszystko spoko, dzik chodzi jak dzik
    Jakby co to sie tak umowilem ze gwarancje na gazniki mam na caly sezon praktycznie. Pare ******* przy okazji mi zrobil mechanik jak juz bylem w warsztacie, ktore chcialem. Nasmarowal linke ssania, linki gazu i naprawil takie to plastikowe na kierownicy co w tym jest klakson i przelaczniki od mijania/drogowe, bo mi sie obracalo.
    I chcialem za to zaplacic, bo to nie ma nic wspolnego z tym co bylo robione. Ale mechanik mi nie dal - rekompensata za naprawe rozciagnieta w czasie i problemy, za free. Plus pojezdzilem sobie jego VFR800 i FJR 1300 szefa.

    Ogolnie jestem zadowolony.


    P.S Nie mam 100% pewnosci ze wszystko obedzie ok, ale mam 99,99% i nie chce mi sie rozkminiac czy to jakis paproch zaginiony w akcji zablokowal i przywiesil plywak czy to inna cholera byla.
    Dzik chodzi jak dzik, wrecz lata. Spawdzone przez 130km i trzeba sie cieszyc...bo w zyciu to nie ma nic pewnego a licza sie piekne chwile spedzone na moto. Tak to chyba bylo w tym powiedzeniu.


    To trzeba fote dzika dac. Prosze jake lsnienie zlapalem komorka. Oczywiscie zlosliwcy stwierdza, ze to plasti nano powloki na "obiektywie" nie wyrobily.
    Ale dla mnie to jest blask i juz

    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 20-06-2018 o 23:48
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #6689

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Moze cos sie uda jeszcze w tym sezonie...
    No właśnie, właśnie udało się odebrać Kawę ?
    ps.
    Wróciłem z Augustowa przed godziną cały w komarach, jasna kurtka w komarach
    ale ale spotkałem w Augustowie dwóch gości 40-45 lat z rejestracjami GA . Jeden na lokomotywie GoldWing a drugi na wielkim BMW GS. Obaj w trójmieście prowadzą salon i serwis Suzuki, wiec załatwiłem Sokołowi zniżkę na serwisowanie swojego Suzuki jak kupi
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-06-2018 o 23:44
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #6690

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    No właśnie, właśnie udało się odebrać Kawę ?
    ps.
    Wróciłem z Augustowa przed godziną cały w komarach, jasna kurtka w komarach
    ale ale spotkałem w Augustowie dwóch gości 40-45 lat z rejestracjami GA . Jeden na lokomotywie GoldWing a drugi na wielkim BMW GS. Obaj w trójmieście prowadzą salon i serwis Suzuki, wiec załatwiłem Sokołowi zniżkę na serwisowanie swojego Suzuki jak kupi
    Robin gdzie ty sie podziwales.
    Ja tu profi test /VFR wstawilem i co do Kawy patrz post nad twoim.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 669 z 1503 PierwszyPierwszy ... 1695696196596676686696706716797197691169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •