Close

Strona 223 z 1518 PierwszyPierwszy ... 1231732132212222232242252332733237231223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 221 do 2 230 z 15177
  1. #2221

    Domyślnie

    Rozum mam ?
    Facet w sklepie mówił że mam coś w głowie skoro chce się TAK ubrać:
    Kask Shoei za 2 tys
    Kurtka 700
    Buty dobre
    Wszystko dokładnie oglądam analizuje patrzę na bezpieczeństwo. Ja już leżalem na łóżku i nie mogłem dojść do łazienki przez tydzień... powtórki nie chce ale chce żyć i jeździć

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

    W czwartek mam 2h jazdy na nauce jazdy jako doszkalanie
    1 placyk druga miasto powoli
    Muszę kupić kask i kurtkę

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez RobertMiernik ; 23-09-2016 o 19:58 Powód: Łączenie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #2222

    Domyślnie

    Pitu pitu a my jeździmy. Zdjęcie z telefonu.

    Pursue happiness with diligence

  3. #2223

    Domyślnie

    Faajnie

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #2224

    Domyślnie

    A o relawiczkach tp zapomniales.

    Wracajac keszcze do kurtek to najlepiej przy jakims szlifie bedzie chronic.
    1. Skora kangura, tak kangura. To wlasnie z niej sa najdrozsze kombinezony sportowe i rekawice.
    2. Skora bydleca.
    3. Cordura.
    4. Inne materialy tekstylne.

    Ja mam od x lat kurtke skorzana. Tekstylne kurtki wnerwiaja mnie tym ze zawsze troche "lopocza na wietrze".
    Moje dawna tekstylna kurtka z jakiejs cienszej cordury ochronila mnie przy szlifie przy 110km/h.
    Oczywiscie poprzecierala sie a na rekawie przy nadgarstku nawet ma wylot tak ze sie welniany sweter stopil z wierzchu.
    Od tego czasu wole skorzane kurtki i ogolnie lubie ramoneski.
    Ale w sumie ta tekstylna kurtka spelnila swoje zadanie.

    Widze ze teraz poliester jest powszechny, w sumie to jak patrze na opinoe i testy to nie balbym soe tego rozwiazania, jesli wolisz kurtke materialowa.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #2225

    Domyślnie

    Rękawiczki mam długie polskiej firmy Shima? Fajne 330 zł

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #2226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...
    Moja dawna tekstylna kurtka z jakiejs cienszej cordury ochronila mnie przy szlifie przy 110km/h.
    .
    Co to było, jak to było ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #2227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    można, można jak rozum został w garażu

    https://youtu.be/0X7v7kvpi6Y
    Ja z takimi prędkościami bałbym się poruszać poza torem wyścigowym...

    I taka oto stopklatka z filmiku :

    FujiLove again and again...

  8. #2228

    Domyślnie

    100% racja i fajna klatka z filmu .
    W ogóle to ja nawet nie wiem po co się takie szybkie motory produkuje ? Bikerzy mówią choć polatamy w koło komina. Dobrze mówią, bo na dobrą sprawę jazda motocyklem z prędkością 140-150km/h przypomina raczej lot, a nie jazdę po ziemi. Masa huku, walka z wielkim naporem powietrza, walka z bocznym podmuchami, wszechobecne wibracje, bo w tych motorach to zazwyczaj wszystko do silnika przykręcone jest i jedzie się na silniku. Do tego dochodzi, że to tylko 2 kółka z małą masą ledwo dotykające nawierzchni. Po prostu lot, a nie jazda.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #2229

    Domyślnie

    ODPOWIEDZ DO POSTU Robin102. COS NIE WYSZLO Z CYTATEM NA SMARTFONIE.

    Uwaga bedzie przydluga opowiesc, ale w 100% prawdziwa.

    To bylo jeszcze poprzednim moto, Honda VF1100. Pierwsze moto to sie jeszcze malo znalem i zalozylem chinskie opony Hi-Max-teraz moge goraco odradzic, nie istnieja ma deszczu i mokrym.
    Wszedlem w kombinacje 2 zakretow na trasie szybkiego ruchu z predkoscia 110km/h.
    Chcialem o 10km/h poprawic sobie moja predkosc przejscia przez nie.
    To byla 22:00 zero ruchu.
    Pierwszy zakret spoko, wchodzac w drugi zauwazylem mokra plame na wyjsciu. Nie bardzo juz mialem zapasu zlozenia, gwaltownie zachamowac w zlozeniu tez nie moglem bo ten motor mial duza tendencje do prostowania przy hamowaniu w zlozeniu.
    No i uslizgnelo mi sie tylne kolo przy wyjsciu z zakretu. Motocykl polozyl sie na bok i przekrecil o 180 stopni tak ze byl swiatlem do mnie.
    Moto szedl slizgiem na boku jakies 100m prosciutko jak strzala.
    Z gmola ktory tarl o asfalt normalie szedl ogien. Nie iskry tylko normalny plomien, az myslalem czy sie zaraz nie zapali.
    A ja lecialem za motorem po asfalcie i rzucalo mna jak za przeproszeniem szmata.
    Tylko widzialem niebo, asfalt, barierka, lece na plecach, na boku, na brzuchu, podpieram sie rekami....
    Pamietam ze nawet pomyslalem; no ile jeszcze.
    Moto po zatrzymaniu normalnie pracowal, reflektor swiecil.
    Podbieglem do niego, ktos mi po.ogl podniesc motocykl i postawic na poboczu.
    I pierwsza mysl; co mi jest tak mokro w bucie.
    Patrze na jeansy (ochraniaczy na kolana nie mialem) i jedna nogawka od kolana w dol w strzepach i prawie cala przesiaknieta krwia ktora mi wali z kolan ze az mialem mokra skarpetke w bucie.
    Nity w jeansach na tylku starte, druga nogawka tez w strzepach, troche mniej.
    Kurtka polskiej firmy Metro gdzieniegdzie przetarta prawie na wylot lub na wylot.
    Najbardziej prawy rekaw, az sie gruby weliany sweter przytopil z wierzchu.
    Kask poobcierany, rowniez z przodu, nie chce myslec co by bylo gdyby to byl kask otwarty a nie zamkniety.
    Nie mialem rekawiczek, rece poscierane.
    Ogolnie wyszedlem z tego prawie bez szwanku.
    Lekko skrecona kostka, gleboka rana na kolanie tak ze mam dosyc pokazna blizne juz na stale.
    I na wewnetrznej stronie dloni przez dlugi czas mialem grube strupy-utrudnialo to troche normalne funkcjonowanie. No i przez tydzien czulem sie jakby mnie przekopala grupa kiboli.


    Motocykl tez nie ucierpial znacznie; zbita dodatkowa szybka, ulamana klamka hamulca. Przygiety i przytarty jeden tlumik i mocno starty gmol.
    Na lakierze ani ryski.

    Jak sie mialo 25 lat to czlowiek wiecej szczescia niz rozumu mial...

    Teraz nie ruszam sie bez rekawiczek i porzadnych ochraniaczy na kolana.
    Ale mam lekki uraz do jazdy po mokrym, zawsze w deszczu bije rekordy ekonomicznej jazdy

    P.s A bezposrednio po szlifie zadzwonilem do rodziny, ze mialem wypadek na zqkretach trasy torunskiej i niech podjada z jakimis bandazami.
    To tak mnie szukali, ze pojechali az do Marek 10km dalej.
    I sobie sam wrocilem na moto do garazu do wujka.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 24-09-2016 o 15:18
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #2230

    Domyślnie

    Ja na kursie miałem 2-3 sytuację (bez wywrotki. Boksowanie na kamyczkach, hamowanie na mokrym boisku asfaltowym przednie koło sie składało, puściłem hamulec i odrazu złapało tor, 3cia to na nawrocie na 1 biegu wjechalem w blotko małe bo padało dzień wcześniej czy rano tego samego dnia, motocykl się złożył na bok bo przednie koło poplynelo a ja ustalem w rozkroku a między nogami miałem motocykl przy prędkości prawie zero). Najgorsze było te boksowanie pewnie na 2 biegu chciałem przyśpieszyć, przez sekundę miałem pozycje na supermena w locie ale uratowalem siebie i moto.
    Ja się strachu najadłem w tych trzech sytuacjach ... trochę strachu ale pamiętam te zdziwienie kiedy się nie spodziewałem bo wtedy już nic nie można zrobić ... więc wiem jak to jest przy małej prędkości na placyku... nie chce myśleć o szlifie przy 100-120 km/h.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 24-09-2016 o 21:56
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 223 z 1518 PierwszyPierwszy ... 1231732132212222232242252332733237231223 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •