Close

Strona 622 z 1518 PierwszyPierwszy ... 1225225726126206216226236246326727221122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 211 do 6 220 z 15172
  1. #6211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Tak tak na bieżąco się doktoryzuje, bo te tematy olejowe lubię. Motul 7100 10W40 ale nie wiem czy do Twojego motonga ta lepkość jest właściwa. Najlepiej zastosować lepkość zgodna z instrukcją. Motul 7100 to z tych nie za drogich w tej chwili jedynak prawie syntetyczny który jest na rynku. Syntetycznej bazy APO ma aż 50% co jest wartości wysoką w stosunku do olei oferowanych przez konkurencję i nie ważne, że na innych napisane full syntetyk. Oryginalny jest czerwony i pachnie na słodko malinowym kisielem albo czymś takim Ja w PL go kupuje po 160 zł za 4 l, bo do moje malej Suzi wchodzi prawi 4 litry. Filtry KN niby dobre, ale słynna jest jakaś wadliwa seria, więc nie wiem czy to aby nie ta skoro w gratisie dają. Bierz w komplecie, a jakby nie gasła szybko kontrolka oleju to filtr do wymiany.
    Jaki Shell dałeś jak lepkość, a jaką instrukcja przewiduje ? Nowoczesne, precyzyjne silniki motocyklowe bardziej wrażliwe na kombinacje z lepkością niż samochodowe

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Mechaniki za dużo rożnych silników słuchają, a my ciągle jednego więc najmniejsza zmiana od razu słyszymy. Prawdopodobnie łańcuch rozrządu hałasuje, bo to popularny temat zwłaszcza jak się coś z lepkością zakombinuje inaczej niż instrukcja przewiduje.
    nie wiem co to oznacza, ale może fachowcowi pomoże
    https://docs.google.com/spreadsheets...pgg/edit#gid=0
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #6212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @robin102

    Co do TDM to to jest moto cięższe od fazerki (fz o 20kg jak wiadomo w moto każdy kilogram się czuje -....
    Czuje się czuje, a zwłaszcza położenie środka ciężkości rzutuje na manewrowość bardzo.
    W przypadku GSR gotowy do jazdy 212 kg
    TDM 900 gotowa do jazdy 222 kg , a tu kilogramy w TDM robi większy zbiornik paliwa i owiewki.
    10 kg różnicy czy dużo, czy mało ? cholera wie, praktyka by pokazała.
    Polatałem po necie Yamaha FZ8 na mokro waży 212 kg czyli tyle samo co GSR 600 tylko kurde 0-100 podają 3,8 sek a GSR 600 3,6 sek wiem wiem głupota na 102 to rozpatrywać, bo to do niczego nie potrzebne, ale jak to możliwe czyli bęcki V-max 220 a GSR 224

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    To tak na szybko bo polatałem trochę i jestem wykończony ....
    Tak wcale nie na szybko to polatałem dziś ze swoją. Odstawiła się w nową kurtkę i dupę obcisnęła w nowe spodnie , że z tyłu na na 18-latkę wyglądała nawet oko na niebiesko se zrobiła przyjeżdżamy do domu a, w garażu reklamacją . Jak ty jeździsz, że nas wszystkie samochody wyprzedzsją, a jeżdżę w mieście prawie przepisowo 70- czasem 80 km/h
    No rzesz kur@!!#$!!mać !!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Chcesz tak wygladac jak ten kierowca skutera?
    https://youtu.be/3ZCU4e-JBrw
    Ty mnie nie denerwuj. Już mnie jedna od kurtek w kwiatki zdenerwowała
    Dobry mocny skuter nie jest zły :P pierwsze 60m spod świateł żadne auto ani ciężkie moto nie ma szans
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-05-2018 o 23:56
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #6213

    Domyślnie

    Co wy macie z ta masa motocykli?
    Mialem Honde 248kg na sucho, teraz mam Kawasaki 228kg na sucho.
    Przeciez tych moto sie nie parkuje caly czas tyklo na nich jezdzi. Normalnie je parkuje, prowadze, podnosze jak sie przewroca, przeciskam sie w korkach...

    Moze tu istotna jest masa kierownika. U mnie 105kg zywej wagi przy 178cm - choc niestety nie jest to sama masa miesniowa
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #6214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Dla mnie Bndit 1250 którego mogę kupić z 201o roku z polskiego salonu od znajomka za 18 tys zł w pięknym stanie jest też za ciężki. Nie dam rady nim manewrować jak jedzie to jak piórko z doładowaniem, ale manewrowanie na parkingu, w garażu, pod garażem, masakra.
    Ale ja Ci przecież bandita nie polecam, to jest straszny kloc i co ciekawe ma coś takiego że te kilogramy bardzo się odczuwa, są znacznie cięższe moto w których tego tak nie czuć.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Czuje się czuje, a zwłaszcza położenie środka ciężkości rzutuje na manewrowość bardzo.
    W przypadku GSR gotowy do jazdy 212 kg
    TDM 900 gotowa do jazdy 222 kg , a tu kilogramy w TDM robi większy zbiornik paliwa i owiewki.
    10 kg różnicy czy dużo, czy mało ? cholera wie, praktyka by pokazała
    TDM gotowa do jazdy waży 233kg - nie miałem przyjemności ale obawiam się że to nie jest lekkie moto.
    Zgadza się że pozycja na tdm jest bardziej siedząca ale z tego co wiem to ludzie w fazerkach i tak sobie kupują akcesoryjne kiery, szyby itp. Dlatego chciałbym obejrzeć moto tego znajomego. Inna rzecz że on wcześniej miał KTMa i mówi, że teraz jazda yamahą to nuuuuda . Jak jeździł ktemem to cały czas była loteria co się zepsuje , do tego ceny części przyprawiające o migotanie zastawek . Być może to pozwala przypuszczać że jego stosunek do yamaszki cechuje nadmierny entuzjazm ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #6215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    TDM gotowa do jazdy waży 233kg - nie miałem przyjemności ale obawiam się że to nie jest lekkie moto.
    ..
    Nie ma co kota drzeć o parę kg, ale dane np. z tej strony mówią o 223 kg na mokro i 190 na sucho. mój GSR na sucho 184 czyli suche motocykle 6 kg różnicy
    http://www.swiatmotocykli.pl/Motocyk...Motocykli.html
    tu podają TDM 900 a mokro 220 kg. Pamiętam jakaś japońską stronę i też podawali 222 kg
    https://motovoyager.net/testy-2/test-yamaha-tdm-900/
    tu też na mokro 223 kg TDM podają
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...0_abs%2008.htm
    A te opinie warto przeczytać przed wejściem w świat pojemności 750-800 która jakoś nie przypada ludziom do gustu. Wypowiada się parę osób, że świetnie jeździ FZ8, ale jakby nie świetniej niż FZ6 Wiadomo zalety większego silnika , elastyczniejszego mniej kręconego zawsze są.
    http://www.moto-opinie.info/?action=..._produktu=1169
    Podobna sytuacja była na rynku z Suzuki GSR 750. Sprzedawał się w znikomych ilościach, bo nie dawał w zasadzi nic więcej niż GSR 600 i pomijając użytkowników to nawet zaprzyjaźniony Pan Tomek z salonu Suzuki zagadnął do mnie kiedyś, że 750 się gorzej jeździ niż 600tką.
    Rynek się bardzo spolaryzował, albo 600 do zapierdal.... , albo 1000 do jeżdżenia chociaż Kawasaki Z 750 czy 800 odnalazło najlepiej swoje miejsce na rynku. W moich stronach to najpopularniejszy model zaraz po ER 6. Pełno tych Zetek lata 750 czy 800. Jakby nie pochylona pozycja to pewnie też bym marzył o z 750 W ogóle życie było by proste, a tak biodro i schorowany kręgosłup narzucają pozycje na baczność. Tego nie przeskoczę
    Puki co fajnie się jeździ na GSR-ce i jestem na etapie przywykania do jazdy w duecie co łatwe nie jest

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    .. ma coś takiego że te kilogramy bardzo się odczuwa, są znacznie cięższe moto w których tego tak nie czuć.

    ....
    Tak, tak, Bandit jest cięższy niż w papierach. Nie wiem dlaczego, ale ....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Moze tu istotna jest masa kierownika. U mnie 105kg zywej wagi przy 178cm - choc niestety nie jest to sama masa miesniowa
    Pewnie tak moje 75 kg przy 178 cm i raczej wątłej postury a do tego jakby przewymiarowane długie nogi
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 21-05-2018 o 09:32
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #6216

    Domyślnie

    No cóż każdy patrzy ze swojego punktu widzenia. Ja ważę 55kg więc dla mnie masa ma znaczenie .
    Co do pojemności 750-900 zapomniałeś dodać "u nas". Są rejony świata gdzie te pojemności są bardzo popularne choćby z tego powodu, że jednak trochę mniej palą niż litr i nie ma na tym takiej skłonności do pałowania jak na przysłowiowym litrze co się przekłada na niższe koszty podróży i niższe mandaty . Nawet trochę pogrzebałem i wynika że te pojemności potrafią mieć mniejsze spalanie niż niejedna wyżyłowana sześseta.

    Cóż nie ma co tego ciągnąć, bo każdy ma swoje preferencje, a motór to bardzo osobista rzecz .
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #6217

    Domyślnie

    @Kolekcjoner to do czego bedziesz sie przymierzal jakbys jednak Bandita sprzedawal?
    Bez konkretow, tak luzno pytam. Uzywka czy jakis kredyt, leasing...no i typ motóru


    Jak ja kupowalem obecne moto to bralem pod uwage ZRX 1200/ XJR1300/CB1250/GSF1200.
    I jak sie przymierzalem do Bandita to jakos mi tak pozycja nie pasowala, jakos tak za wysoko bylo...a propo tego co pisales o jego masie i jej odczuwaniu. Jak usiadlem na ZRX to od razu wiedzialem ze to jest to.
    Ale jak piszesz, odczucia co do moto to kwestia indywidualna.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-05-2018 o 19:55
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #6218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja ważę 55kg więc dla mnie masa ma znaczenie .
    .
    Jeśli serio piszesz to szacun, że jeździsz na dużym Bandicie, albo inaczej, stawiam wielkie piwo na zlocie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nawet trochę pogrzebałem i wynika że te pojemności potrafią mieć mniejsze spalanie niż niejedna wyżyłowana sześseta.
    .
    Nawet rozpatrujac na bazie FZ6 i FZ8 to jest wysoce prawdopodobne, że większe FZ8 spali mniej, bo mniej obrotów kreci na minutę przy jeździe z tą samą prędkości, czy na przyspieszeniach. Jesli masy pojazdów bardzo zbliżone.To jest całkiem możliwe.
    Tak na marginesie Z 750 czy jeszcze Z 1000 to jak dla mnie najpiękniejsze motocykle współczesne, ale koniecznie w zielonym malowaniu
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 21-05-2018 o 19:59
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #6219

    Domyślnie

    Robin, wiesz jak dzisiaj bylem na basenie ( i tam parkuje ten GSR600 co ci zdjecia wstawialem), to specjalnie patrzylem na podnozki i ich umieszczenie.
    I wcale nie sa jakos wysoko czy cofniete wzgledem innych nakedow. A nawet bym stwierdzil ze sa w miare przyjaznie dla jezdzca umieszczone.
    To moze tobie glowna niewygode sprawia ten bardzo szeroki bak. Sokola Yamaha tez 600 tka o podobnych gabarytach, ale bak ma bardzo duze wciecia na kolana, wogole inny ksztalt.

    Powinienes szukac moto wyzszego, to bedzie wieksza odleglosc podnozki-siodlo i z wcietym bakiem nieprzesadnie szerokim.
    Raczej V2 niz R4 bo te motocykle sa z natury wezsze.
    No jak w morde strzelil V-strom, ewentualnie TDM
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #6220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Robin, wiesz jak dzisiaj bylem na basenie ( i tam parkuje ten GSR600 co ci zdjecia wstawialem), to specjalnie patrzylem na podnozki i ich umieszczenie.
    I wcale nie sa jakoś wysoko czy cofniete wzgledem innych nakedow
    Temat znany w internetach. GSR ma wyzej i dalej podnóżki niż inne podobne moto. Ludzie trochę narzekają. Czytałem, nie jestem sam Ja mam długie nogi. Każde spodnie w sklepie na moją rozmiarówkę są za krótkie
    Zrobili tak GSRa, bo pięknie chodzi po zakrętach ja ktoś potrafi Podobnie jak świetny GSX-R 600 zwany GIXEM.
    Zbiornik jest bardzo pękaty większy od innych, bo i silnik też wydaje się większy, a raczej szerszy. Może dlatego, że GSR ma tłoki "kwadratowe", więc tu mm tam mm i wychodzi niby szerszy silnik. Do tego wielka szeroka chłodnica i jak stoi na parkingu to wielu myli z litrem i dobrze
    GSR 600 w PL wcale popularny nie jest, u mnie więcej jest Z 750 niż GSR-ek. Ten pękaty zbiornik, ten wielki silnik , zadarty zadupek, duża chłodnica, duże kolektory , wyeksponowany silnik i wyeksponowana rama z wielkim tylnym zawiasem jak z rasowego sporta to wszystko dla czego go kupiłem
    Moto bardzo popularne na południu Europy. U nas w oficjalnej sieci Suzuki sprzedało się przez 7 lat handlu kilkanaście sztuk tylko

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Powinienes szukac moto wyzszego, to bedzie wieksza odleglosc podnozki-siodlo i z wcietym bakiem nieprzesadnie szerokim.
    Tak, odległość siedzenia od ziemi u kierowcy tylko 790 mm dzięki temu we Włoszech sporo dziewczyn lata na GSR.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 21-05-2018 o 21:00
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 622 z 1518 PierwszyPierwszy ... 1225225726126206216226236246326727221122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •