Close

Strona 661 z 1514 PierwszyPierwszy ... 1615616116516596606616626636717117611161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 601 do 6 610 z 15137
  1. #6601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta

    także wzywam wszystkich niezdecydowanych, by się zdecydowali jechać
    U mnie niestety nie wyjdzie. Pogoda która przetacza się nad moim miastem zniechęca nawet do wyjścia ze śmieciami. Gapię się w widżety i nie wiadomo czy w weekend da się ruszyć. Smutek...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez GeparD Zobacz posta
    Pierwsza lekcja to start stop. Prowadzenie motocykla by się oswoić z jego waga. Ruchy manetka, ruszanie, jazda na polsprzegle i wyczucie przedniego hamulca. Nauka poprawnego wsiadania i zasiadania. Na koniec jazda powolna 5-7 mph i zawracanie. Używanie tylnego a później przedniego hamulca. Przed ukończeniem jazda troszkę szybciej, drugi bieg.

    Wszystko odbywało się na pobocznej uliczce.

    Wrażenia super. Nie mogę doczekać się następnej lekcji w poniedziałek. Zakupiłem materiały szkoleniowe i trzeba zdać teorie jak najszybciej.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To widzę że Cię wzięło hihihi. U mnie z racji że początki miałem już za sobą jeszcze w ubiegłym sezonie na mniejszej maszynie a i przed laty też jeździłem szybko poszło i skupienie było na tych @#$*@#%&(!!%wa slalomach. Jeszcze mi się w głowie kręci jak sobie przypomnę. Ale najlepsze było w upalny dzień 2 godziny po placu, 2 godziny przerwy i znów 2 godziny po placu. Schudłem 2 kg. Prawie zapalenia ścięgien od sprzęgła dostałem.

  2. #6602

    Domyślnie

    To był jedyny minus. Było ciepło i czułem jak mi po plecach leci.
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  3. #6603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GeparD Zobacz posta
    To był jedyny minus. Było ciepło i czułem jak mi po plecach leci.
    Będzie dobrze, będziesz Pan zadowolooooony.

  4. #6604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    SV 650 to szalone moto wcale nie łatwe w zakrętach. Się nie dziwię, że składki na niego wyższe. Słabe heble, moto lekkie, szybkie jak cholera w mieście. Idzie samo na koło.
    Ale o którym SV mowa? Chyba że o jakichś starociach zapleśniałych, bo te motocykle mają jedne z najlepszych hamulców pośród motocykli w ogóle . Zadbany egzemplarz potrafi zahamować niczym volvo - ok. 39m .
    W SV trzeba w zakrętach redukować jak w ścigaczu, bo inaczej gleba gwarantowana .
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #6605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    U mnie niestety nie wyjdzie. Pogoda która przetacza się nad moim miastem zniechęca nawet do wyjścia ze śmieciami. Gapię się w widżety i nie wiadomo czy w weekend da się ruszyć. Smutek...
    U mnie też pogoda lipa, deszcz, zimno, chmury.
    Robin mówił że ma się rozpogodzic na weekend
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #6606

    Domyślnie

    Ha ha ha i ja dołączyłem do zakłopotanych serwisowo

    1. Wymieniłem płyn chłodniczy i hamulcowy. Chłodniczy spoko prościzna jakby, chociaż zdziwko, bo weszło 2,5 litra a w instrukcji, że 2,8 litra. Pojeździłem, odpowietrzył się dolałem dwa razy. Jakby niższa temperatura silnika na wskaźniku

    2. Wymieniłem hamulcowy z przodu, dwa zaciski, z tyłu jeden. O ile w tylnym wydaje się, że hamulec tylny sprawniejszy.
    Z przodu wymieniony, odpowietrzony niby dobrze, hamują tak samo skutecznie, ale kurde muszę większej siły używać na klamkę przedniego hamulca i to tak odczuwalnie więcej ? Może ciut mniej skuteczny przedni, ale awaryjnie nie hamowałem co by sprawdzić.

    Jakieś pomysły ? Płyn za sportowy czy może jednak odpowietrzyć raz jeszcze ?

    Stary płyn hamulcowy miał ponad 5% wody, miernik pokazał, koniec skali był
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #6607

    Domyślnie

    Ale sam wymieniales czy w serwisie?
    Z hamucami to nie ma zartow. Odpowietrzyc nie zaszkodzi.
    Albo rzeczywiscie plyn za sportowy.
    Jak to ktos tutaj napisal, sportowe rzeczy super dzialaja jak sa uzytkowwne w trybie sportowym. Czyli moze plyn musi zlapac troche temperatury?
    Albo ci sie zdaje, bo pewnie masz dolane wiecej plynu niz bylo przed wymiana i troche inne cisnienie w ukladzie, co wplywa troche na "branie" klamki.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #6608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ha ha ha i ja dołączyłem do zakłopotanych serwisowo

    1. Wymieniłem płyn chłodniczy i hamulcowy. Chłodniczy spoko prościzna jakby, chociaż zdziwko, bo weszło 2,5 litra a w instrukcji, że 2,8 litra. Pojeździłem, odpowietrzył się dolałem dwa razy. Jakby niższa temperatura silnika na wskaźniku

    2. Wymieniłem hamulcowy z przodu, dwa zaciski, z tyłu jeden. O ile w tylnym wydaje się, że hamulec tylny sprawniejszy.
    Z przodu wymieniony, odpowietrzony niby dobrze, hamują tak samo skutecznie, ale kurde muszę większej siły używać na klamkę przedniego hamulca i to tak odczuwalnie więcej ? Może ciut mniej skuteczny przedni, ale awaryjnie nie hamowałem co by sprawdzić.

    Jakieś pomysły ? Płyn za sportowy czy może jednak odpowietrzyć raz jeszcze ?

    Stary płyn hamulcowy miał ponad 5% wody, miernik pokazał, koniec skali był
    Czy klamka jest miękka czy twarda? Co to znaczy płyn "za sportowy"?
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #6609
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jakieś pomysły ? Płyn za sportowy czy może jednak odpowietrzyć raz jeszcze ?
    Może tak być, pisałem Ci o tym wcześniej. Zimny jest po prostu zbyt gesty. Za to ma mocno przesunięty w górę punkt wrzenia. Spróbuj mocno rozgrzać hamulce i zobacz czy jest różnica. Chociaż jeśli masz nie "rejsingowe" heble to po rozgrzaniu płyn bedzie ok, a powierzchnia cierna zacznie tracić swoje wlaściwości.

    Panie, RACING to ZUO jeśli pojazd nie jest dożynany na torze. Weź np. wjedź w wodę autem z hamulcami ceramicznymi. Hamulców nie będzie. Na suchym, zimne będą ledwo co. Za to po ostrym rozgrzaniu - bajka.

    Gdybyś miał zapowietrzony układ to klamka była by miękka i ciężko byłoby zablokować koło.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #6610

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Albo ci sie zdaje, bo pewnie masz dolane wiecej plynu niż bylo przed wymiana i troche inne cisnienie w ukladzie, co wplywa troche na "branie" klamki.
    Poziom płynu w zbiorniczku może mieć wpływ na ciśnienie ? Jest na max, ładny , jaśniutki przeźroczysty. Stary był już brązowy i klamka miekko chodziła, a teraz twarda i więcej siły muszę przykładać i może się wydaje, że skuteczność hamowania mniejsza, albo się wydaje. Mam 5 punktową regulacje i na klamce i na pozycji 3 ustawione, ale nie wiem czy wcześniej też tak miałem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czy klamka jest miękka czy twarda? Co to znaczy płyn "za sportowy"?
    Klamka jakby twardsza niż wcześniej, a płyn Motul RBF 660 RACING klasy DOT 4 on niby podwyższonej temp wrzenia w pełni syntetyczny podobno.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale sam wymieniales czy w serwisie?.
    Wymieniałem w ASO Suzuki z panem Bogdanem Wszystko jakby na tip top zrobione, 150 zł strzeliło za 2,5 godziny roboty i gadania
    ps.
    Porozmawiałem z Bogdanem o Twojej Kawasaki 1200 ZRX. Gadał, że bardzo dobry konstrukcyjnie i trwały motocykl, ale cieknący skąd tylko się da. Przynajmniej z takimi miał do czynienia egzemplarzami. Slaby system uszczelnień i materiałów na nie. Zamienniki lepsze od orginałów.
    Wiec tak powiedział. Tarcze absolutnie tylko i wyłącznie wymieniał się z przekładkami w komplecie, bo jak przekładki sporo używane to mimo, że trzymają wymiar są powierzchniowo wypracowane. W styku z nowymi tarczami może zajść zjawisko zeszklenia na powierzchni nowych tarcz i to jest wcale nie rzadka sprawa. Potem tyko płacz i tarcze do wymiany mimo, że może na nich nic widać. Pytam jak to , a on no tak to Nigdy nie wymieniamy samych tarcz. Owszem to Suzuki, a nie Kawasaki , więc ....
    Druga sprawa jak się wyczyści gaźniki jak u Ciebie to warto celem przedłużenia utrzymania tego czystego stanu co 2-3 tys km do paliwa wlać butelkę czyścika firmy LM i tylko tej firmy i żadnej innej. Sam używa w swoim sportowy Suzuki 1100 (modelu zapomniałem) ale gaźnikowy antyk .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Panie, RACING to ZUO jeśli pojazd nie jest dożynany na torze..
    Ale tarcze od sporta
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 14-06-2018 o 15:54
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 661 z 1514 PierwszyPierwszy ... 1615616116516596606616626636717117611161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •