Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 104
  1. #21

    Domyślnie

    Mam pytanie trochę z innej beczki przy okazji tego tematu. Ostatnio rozmawiałem w sklepie na temat 50mm S i N. Pan sprzedawca mnie zniechęcał do Sigmy twierdząc, że mogą się one znacznie szybciej rozjustować niż Nikkory. Czy to może być prawda, czy ot gadanie bo Sigmy nigdy nie będą tak pewne jak Nikkory? Z drugiej strony ten sam Pan próbował mnie przekonać, że kupowanie N85 1.4 to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo N85 1.8 jest prawie taki sam, więc...

    Nikuś gdzie znalazłeś Sigmy za 1600? Ja widziałem jedną aukcję, ale trochę podejrzaną

  2. #22

    Domyślnie

    Lukaasz-fajny ten "Pan" sprzedawca. Rozpatrując 50 N i S zwracamy uwagę na pewne różnice w tych szkłach, w zależności co komu pasuje i dla niego jest bardziej ważne. Ciekawe na jakiej podstawie ten Pan twierdzi "że Sigmy mogą się one znacznie szybciej rozjustować niż Nikkory" - może ma ich więcej na stanie?
    Drugie stwierdzenie tego Pana odnośnie N85/1.4 i 1.8 całkowicie mnie rozbroiło, a stwierdzenie "że jest prawie" nie jest stwierdzeniem - daje "prawie" taki sam obraz.
    Oczywiście, 85/1.8 jest dobrym obiektywem i jeżeli kogoś nie stać na 1.4 to zdecydowanie polecam, choć sam nie stawiałbym ich na jednej półce jeżeli chodzi o jakość obrazowania.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukaasz Zobacz posta
    Nikuś gdzie znalazłeś Sigmy za 1600? Ja widziałem jedną aukcję, ale trochę podejrzaną
    Przez ceneo znalazłem i napisałem, a oprócz tego był w Electroworldzie za nieco ponad 1600PLN.
    Niestety juz nie ma

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki wilk325, co do Sigm to mnie zastanowiło to co gość powiedział, stąd pytanie. Natomiast różnice między 85mm znam i niedługo będę posiadaczem jaśniejszego. Pana jednak nie udało mi się przekonać, że różnica między 1.4 a 1.8 istnieje i dla niektórych jest istotna.

    Nikuś znalazłem średnio od 1800, na miejscu w Krakowie 2000+/- więc byłem ciekawy, tak czy inaczej chyba wybiorę poręczniejszego i jednak kilka stówek tańszego Nikkora.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorcik Zobacz posta
    Wszystkie moje Sigmy trafiają tam, gdzie chcę.
    O dziwo moje też.Witam w klubie "Sigm trafiających"
    Pozdrawiam
    Jacek

  6. #26

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem tej Sigmy i mam mały dylemat. Mianowicie czy różnica między Nikkorem a Sigmą będzie widzialna jeśli je podepnę do D3000. Różnica w cenie jest dla mnie znaczna biorąc pod uwagę to że jestem amatorem chce uniknąć przerostu formy nad treścią. Z drugiej strony wiem że kiedyś na pewno zmienię puszkę i wydać teraz trochę więcej w perspektywie czasu może się bardziej opłacić. Pytanie trochę z gwiazd ale może ktoś przerabiał podobny temat i podzieli się wnioskami
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  7. #27

    Domyślnie

    ja mam Sigme. i trafia w punkt.
    a to jest w Canonie, ktory podobno ma z Sigmami problemy

    zasadniczo, to jesli mowa o bokehu, to z tej dwojki absolutnie i bezwzglednie Sigma

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    Zastanawiam się nad zakupem tej Sigmy i mam mały dylemat. Mianowicie czy różnica między Nikkorem a Sigmą będzie widzialna jeśli je podepnę do D3000. Różnica w cenie jest dla mnie znaczna biorąc pod uwagę to że jestem amatorem chce uniknąć przerostu formy nad treścią. Z drugiej strony wiem że kiedyś na pewno zmienię puszkę i wydać teraz trochę więcej w perspektywie czasu może się bardziej opłacić. Pytanie trochę z gwiazd ale może ktoś przerabiał podobny temat i podzieli się wnioskami
    Nie smiac sie, ale mam sigme na d60 i żyję... :P

    ale jako amatorowi, polecilbym ci nikkora, dlaczego?

    sigma jest drozsza i lepsza, ale na d3000 nie odczujesz wieliej roznicy jakosciowej. jest też cieższa - mi to bardzo odpowiada - srednica filtra 77 - mam poczucie, ze trzymam w łapie cos solidnego, nie jakas platikowa zabawke od nikusia...

    wydaje mi sie, ze dla amatorskich zastosowan, lepiej sięgnąć wlasnie po nikkora, bo jest lzejszy, mniejszy, tanszy - roznice w cenie lepiej odłozyc do innego szkła (35 np), czy lampy, bo 50 wg mnie jakos zabójczo uniwersalna nie jest... nie na tyle, zeby za nia placic tak ciezkie pieniadze. a z N bedziesz zadowolony napewno.

    Ja się troche podpaliłem, naczytałem, naoglądałem i wziąłem sigmę. No i mysle, ze jak ktos robi zdjęcia zawodowo/półprofesjonalnie, ma juz rozbudowana szklarnie, to jest to wybór lepszy, bo jest naprawde ostra, ma ladny bokeh i af smiga az milo... z tym ze na moim 3 polowym afie jest troche kiepskawo

    edit: a co do problemow z ff/bf - 3 lata gwarancji, a na gwarancji darmowa kalibracja, czyz nie ?

  9. #29
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    Nie smiac sie, ale mam sigme na d60 i żyję... :P

    ale jako amatorowi, polecilbym ci nikkora, dlaczego?

    sigma jest drozsza i lepsza, ale na d3000 nie odczujesz wieliej roznicy jakosciowej. jest też cieższa - mi to bardzo odpowiada - srednica filtra 77 - mam poczucie, ze trzymam w łapie cos solidnego, nie jakas platikowa zabawke od nikusia...

    wydaje mi sie, ze dla amatorskich zastosowan, lepiej sięgnąć wlasnie po nikkora, bo jest lzejszy, mniejszy, tanszy - roznice w cenie lepiej odłozyc do innego szkła (35 np), czy lampy, bo 50 wg mnie jakos zabójczo uniwersalna nie jest... nie na tyle, zeby za nia placic tak ciezkie pieniadze. a z N bedziesz zadowolony napewno.

    Ja się troche podpaliłem, naczytałem, naoglądałem i wziąłem sigmę. No i mysle, ze jak ktos robi zdjęcia zawodowo/półprofesjonalnie, ma juz rozbudowana szklarnie, to jest to wybór lepszy, bo jest naprawde ostra, ma ladny bokeh i af smiga az milo... z tym ze na moim 3 polowym afie jest troche kiepskawo

    edit: a co do problemow z ff/bf - 3 lata gwarancji, a na gwarancji darmowa kalibracja, czyz nie ?
    Niezly ubaw

  10. #30

    Domyślnie

    Jak najbardziej darmowa kalibracja ( wysyłka na ich koszt ). W przypadku Sigma do Nikona była idealna od początku.. jak to nieładnie mówią "warta każdej złotówki". Do Canona długo nie mogłem znaleźć dobrego egzemplarza i w końcu zakupiłem to co było, po czym wysłałem do serwisu i zrobili

    Dodatkowym plusem obecnie produkowanych egzemplarzy jest lepsza obudowa, a nie jak w starych.. łatwo ścieralny zamsz

    Nikkor ma też swoje wady
    .
    Ostatnio edytowane przez Nikuś ; 30-11-2010 o 19:47
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •