Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 104 z 104
  1. #101

    Domyślnie

    Ruszyłem dziś w końcu tyłek do sklepu porównać oba szkła. Na moim ekonomicznym D3000 na obu autofokus zamulał. Mam wrażenie, że moja 35tka szybciej przebiega skalę w obie strony. Był tylko jeden egzemplarz Sigmy, który na wszystkich przysłonach miał back focus. Nikkor moim zdaniem trafiał lepiej. Może to subiektywne wrażenie, ale Sigma jakby soczyściej oddawała kolory, choć na 1.4 aberacje były bardziej widoczne. Sigma też jakoś solidniejsze wrażenie sprawiała i jakoś mi lepiej leży w dłoni. Tylko ten nieszczęsny back focus. Jutro idę do innego sklepu. Może trafię lepszy egzemplarz. Jeśli sprawdzę kilka i wszystkie będą sprawiać problemy to jednak Nikkora wybiorę.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CrommCruaich Zobacz posta
    Ruszyłem dziś w końcu tyłek do sklepu porównać oba szkła. Na moim ekonomicznym D3000 na obu autofokus zamulał. Mam wrażenie, że moja 35tka szybciej przebiega skalę w obie strony. Był tylko jeden egzemplarz Sigmy, który na wszystkich przysłonach miał back focus. Nikkor moim zdaniem trafiał lepiej. Może to subiektywne wrażenie, ale Sigma jakby soczyściej oddawała kolory, choć na 1.4 aberacje były bardziej widoczne. Sigma też jakoś solidniejsze wrażenie sprawiała i jakoś mi lepiej leży w dłoni. Tylko ten nieszczęsny back focus. Jutro idę do innego sklepu. Może trafię lepszy egzemplarz. Jeśli sprawdzę kilka i wszystkie będą sprawiać problemy to jednak Nikkora wybiorę.
    Moim zdaniem sigma miała szybszy af. Również lepiej leżała mi w dłoni, ale w końcu i tak wybrałem nikkora. Zaważyły względy budżetowe i nie żałuję. Fajne szkło, pięknie współgra z d700 i ostre u mnie od 1.4

  3. #103

    Domyślnie

    Dziś odwiedziłem inny sklep. Do porównania Sigma oraz Nikkory 1.4 . i 1.8 z silnikiem. Chyba trafiłem świetny egzemplarz, bo ta idealnie trafiała w cel i duże mniej aberacji niż w poprzednim egzemplarzu. Za to oba Nikkory miały moim zdaniem back focus, choć gdy ostrzyłem na mało kontrastowym tle, to Sigma poległa, a Nikkory dawały radę. Po pół godzinie testów decyzja - jak bank da mi kredyt jutro odbieram moją wymarzoną Sigmę.

  4. #104

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •