Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Brak zasilania z Alphy MB-D10

    Witam
    Mam pytanie, czy mogę jeszcze coś zrobić, czy raczej wysłać do naprawy gwarancyjnej? Oto mój problem z gripem Alpha MB-D10. Współpracuje z D300, a raczej współpracował do wczoraj jeśli chodzi o zasilanie body. W body jest w pełni naładowany oryginalny akumulator i w gripie 8 eneloopów R6/AA 2000mAh. Problem polega na tym, iż grip nie zasila mi body z w/w akumulatorów, gdzie wcześniej nie było z tym żadnych problemów. Jedynie zasilanie mam tylko z samego akumulatora w body. Mimo problemu zasilania z gripa jest on w pełni funkcjonalny. Próbowałem już zamienić akumulatory miejscami, sprawdziłem ustawienia w menu związane z rodzajem zastosowanych akumulatorów, jest tak jak było poprzednio. Sprawdziłem również w menu stan naładowania obu akumulatorów i tu jest tylko informacja o akumulatorze z body. Oczywiście kilkakrotnie demontowałem gripa i wyciągałem z niego baterie, ale to nic nie pomogło. Już nawet lekko wyżej ustawiłem styki w koszyczku z bateriami, aby był lepszy styk wewnątrz gripa, ale i to również nie dało efektów. Body „widzi” tylko własny akumulator.
    Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś rozwiązania to bardzo o nie proszę.
    Pozdrawiam
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem to raz, dostalem drugi grip, po tem trzeci aż w końcu kupiłem oryginał.
    Wyslij i dostaniesz nowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Darek_D80 - u toczka w toczkę ta sama sytuacja (z tym że ja w grpie nie używam paluszków tylko aku) - rozmawiałem już ze sklepem, mam im wysłać. Wytrzymał dokładnie 1 rok
    Równi i równiejsi!

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki
    W takim razie nie będę więcej dociekał i wyślę do sklepu tak jak sugerujecie. Mam go dopiero 3 miesiące.

  5. #5

    Domyślnie

    mam ten sam problem, czy w sklepie wymieniają do ręki czy czekamy ? moja alfa ma też 3 miesiące, w pewnej chwili coś trzasło i zasilanie idzie tylko z aparatu D700 ,pomimo w gripie działają spusty i kółka jak należy
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie rozmawiałem ze sklepem u którego nabyłem gripa. Powiedział, że mam im cały komplet wysłać wraz z kserokopią dowodu zakupu i opisem usterki. Z tego co zrozumiałem będzie wymiana na nowy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •