Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Power Mac G5 niespodziewanie wyłącza się

    Mam taki oto problem: podczas pracy mój Power Mac G5 Quad niespodziewanie wyłącza się, tak jakby zabrakło prądu. Cyk i już nie pracuje.
    1. Wiatraki są sprawne, więc zasilacz chłodzi się właściwie
    2. Nie mam stabilizatora napięcia, ale czy wahania w sieci są aż tak duźe?
    3. Komputer nie zawiesza się, więc RAM jest chyba OK.
    4.Ogólnie rzecz biorąc nie przegrzewa się, wszystko jest dobrze. Przy dużym obciążeniu procki mają max. 65 stopni C.

    Na forum MyApple sugerowano przeważnie, że to coś z zasilaczem. Niestety kosztuje taki w USA 429$, więc zrozumiałe jest, że wymiana nie wchodzi w grę. Z resztą jak to stwierdzić, że to zasilacz?
    Pytanie mam takie: czy może mieć to związek z systemem operacyjnym, czy ponowna instalacja na czysto może coś tu zmienić? A może to płyta?
    Jak to zbadać?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam Maca, nie uczestniczylem w forumowej wojnie MacOS vs. Win, ale 429 dolcow za zasilacz, to przesada.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Niestety kosztuje taki w USA 429$, więc zrozumiałe jest, że wymiana nie wchodzi w grę.
    Bez sensu. Jeśli część jest do wamiany a Ciebie na nią nie stać, to sprzedaj Maca...

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Pytanie mam takie: czy może mieć to związek z systemem operacyjnym, czy ponowna instalacja na czysto może coś tu zmienić? A może to płyta?
    Jak to zbadać?
    Z doświadczenia mogę podpowiedzieć, że to zasilacz. Istnieje jeszcze pewne prawdopodobieństwo,*że płyta jest uszkodzona, jednakże uszkodzenie płyty objawia się raczej resetami samej maszyny lub całkowitym brakiem możliwości jej włączenia.

    Pytanie: Czy komputer wyłącza Ci się w jakiś szczególnych przypadkach? Czy jesteś w stanie to zreplikować? Czy dzieje się to całkiem losowo?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yOyO- Zobacz posta
    Bez sensu. Jeśli część jest do wamiany a Ciebie na nią nie stać, to sprzedaj Maca...
    Jednak zasilacz. Nie zrozumiałeś kolego. Nie wchodzi w grę, bo wtedy kupuję drugiego Maca, co wychodzi taniej niż kupno zasilacza
    PPC G5 Quad kosztuje od 750 do 900$ a Mac Pro od 1100 w górę. Oczywiście chodzi o używany sprzęt. Więc lepiej mieć dwa (wtedy można z zasilaczem pokombinować naprawę, a nie wymianę), niż pakować kasę w zasilacz, który pasuje tylko do tego modelu.
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 16-03-2010 o 08:34

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Jednak zasilacz. Nie zrozumiałeś kolego. Nie wchodzi w grę, bo wtedy kupuję drugiego Maca, co wychodzi taniej niż kupno zasilacza
    Aaaaaaa, no widzisz. Przepraszam w takim razie. Nie pomyślałem o wyjściu "w tym kierunku" :P Z drugiej jednak strony sam nie określiłeś dlaczego "wymiana nie wchodzi w grę"

  6. #6

    Domyślnie

    na 99% zasilacz nie trzyma napiecia dla procka
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    na 99% zasilacz nie trzyma napiecia dla procka
    Czy taki zasilacz daje się naprawić?

  8. #8

    Domyślnie

    ja w pc wymieniałem . nie znam sie moze jakis elektronik da rade jezeli to faktycznie zasilacz. Najlepiej zmierzyć napiecie i tyle
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Czy taki zasilacz daje się naprawić?
    Da się.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •