Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie stary ośrodek zdrowia

    1.


    ps. zna ktos jakis dobry program do prostowania budynkow ? ;]

  2. #2

    Domyślnie

    Już sobie odpowiedziałeś: PS .
    Szarawo, kadr też taki sobie, za mało dołu.

  3. #3

    Domyślnie

    Prostowanie nie jest tu obowiazkowe. Popracowac powinienes nad konwersja do b/w. Brakuje to lokalnych kontrastow, zycia. Wyszlo szaro i plasko. A warto sprobowac jeszcze raz, pobawic sie kanalami, kontrastem. Sam kadr mz ma potencjal, moze wyjsc przyzwoite zdjecie.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  4. #4

    Domyślnie

    Dobre zdjęcie dokumentujące.

    Ale - jak malasana...


    A co do prostowania, może zacznij od zmiany ułożenia aparatu (więcej podłogi).

  5. #5

    Domyślnie

    Rzadko się nie zgadzam z malasaną, ale moim zdaniem prostowanie w przypadku takiego kadru jest obowiązkowe - widoczne tu zniekształcenie perspektywy nie wnosi nic ciekawego do kadru, nie jest przerysowaniem które można by uznać za celowe więc trzeba je koniecznie wyeliminować. Swoją drogą tych zniekształceń można było prawdopodobnie uniknąć w trakcie robienia zdjęcia przez odpowiednie ustawienie aparatu o czym już wspomniał telly.
    W postprocessie możesz wykorzystać do tego wiele różnych programów do obróbki - wspomnianego PSa czy choćby darmowego GIMPa.

    Pomijając krzywizny to główną wadą tego zdjęcia jest nie najlepsza konwersja do b/w - ale o tym już wszystko napisał malasana

  6. #6

    Domyślnie


    a tak ?? tylko dalej nie wiem jak wyprostowac budynek... moze ktos mi pomoze jak to zrobic w psie ?

  7. #7

    Domyślnie

    Wow..uwielbiam takie zdjęcia..) (i takie budynki).. fajne, klimatyczne) pzdr!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertSoul Zobacz posta
    a tak ?? tylko dalej nie wiem jak wyprostowac budynek... moze ktos mi pomoze jak to zrobic w psie ?
    Proszę bardzo, Bombel już dawno napisał do tego świetny tutek
    D90 | S10-20 4-5.6 | N35 1.8 | N85 1.8 | SB-600 | Benro A-257 M8 + B-0 | Tamrac | duperele

  9. #9

    Domyślnie

    Uważam identyczne jak elix, że prostowanie jest jednym z elementów dobrze pokazanej architektury budynku.
    Z konwersją na cz/b, nie będę się wymądrzał, ale ta nie jest najlepsza.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •