Close

Strona 3 z 223 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2222
  1. #21

    Domyślnie

    ja mam to samo co zamówił kolega 251kris. Naprawde jak pierwszy raz zalozylem to bylem mile zaskoczony

    To jest jakis noname, mozna tez odwiedzic strone catzeye, to sa juz drozsze niby lepsze matowki ale sie nie znam
    D200, T17-50, N100 2.8MF, SB-24

  2. #22

    Domyślnie

    Ha ! D200 jak D200, ale ja ciągle mam i używam D80 !
    Nie będę wymieniał jej wad w porównaniu do drugiej puszki (D700), bo i po co... ale mogę wypisać zalety:
    - lepiej działający AWB niż w D700
    - lepsze oddanie kolorów (szczególnie ludzkiej skóry) w CCD 80-tki
    - UWAGA !!! Moim zdaniem, podkreślam - MOIM - lepiej działający pomiar matrycowy w niektórych warunkach niż ten w pomiar w D700. Tak, ten pomiar, który napsuł krwi co niektórym (pozdro. Zbyszek ).



    BTW

    ... jakoś 2 lata temu w moim D80 odkleiła się trochę jedna z gum (ta z tyłu korpusu, po prawej od LCD). Jeden z użytkowników tego forum (kurcze, nie pamiętam już nicka) kupił mi wtedy w serwisie w Wawie i wysłał tę gumę (kosztowała bodajże mniej niż 10pln).
    W każdym razie wtedy tę starą gumę podkleiłem i dopiero dziś się zebrałem i postanowiłem zrobić D80-tce prezent i wkleić jej tę nową Wkleiłem na taśmę dwustronną z Castoramy... Zobaczymy ile wytrzyma (chociaż D80 używam już rzadziej, więc pewnie dłuuuuuuuuuuuuuugo)
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 13-03-2010 o 15:25

  3. #23

    Domyślnie

    To te aparaty jeszcze istnieją?

    Ja nie potrzebuję innego, D200 spełnia w 100% moje oczekiwania odnoście obrazka i ergonomii.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    (...)
    jeśli należysz do grupy zadowolonych użytkowników napisz co ci się takiego podoba w d200 i wzbudź zazdrośc w jej "nie-posiadaczach"
    (...)
    + ergonomia
    + b. dobry AWB
    + b. dobry AF
    + pomiar z manualami
    + śrubokręt
    + wbudowana lampa
    + uszczelnienia
    + karty CF
    + odwzorowanie kolorów

    + ISO 100

    - prądożerność



  5. #25

    Domyślnie

    D200 super aparat, kolory, ergonomia dla mnie jeden z lepszych ze stajni Nikona, nigdy go nie sprzedam

  6. #26

    Domyślnie

    Także używam D200 od ok 2 lat najczęściej z obiektywem S 30/f1,4 oraz N18-200vr od tego SB-800. Oczywiście nie narzekam o problemach takich jak gumy, prądożerstwo pisali przedmówcy.
    Z D200 pracuje mi sie bardzo dobrze ergonomia jest na wysokim poziomie.

    Używam ustawień zgodnych z poniższą tabelką bardzo fajna sprawa
    jeśli by ktoś chciał skorzystać to proszę oto link: http://arturjanczak.com/rozne/D200_C...tings_v1-5.xls a może macie własne patenty na ciekawe ustawienia, zapraszam do podzielenia się nimi .
    D800 2xD700 14...200 f2.8, 85f1.4, S14f2.8, 35f2,

  7. #27

    Domyślnie

    Używam ustawień zgodnych z poniższą tabelką bardzo fajna sprawa
    Pewnie i fajna, ale jak ktoś posmakuje rawów (czyli tabelki na nic) to to jest dopiero frajda.
    Nie mówie, ze dobre, gotowe JPGi to ZUOOO, jesli komuś pasuje, to ok.
    Ja ze swoim roztragnieniem jestem spokojniejszy, gdy sobie wszystko w NXie suwaczkami.... Widziałem też zresztą posty chwalące RAWY w D200 i krytykujące JPGi.
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  8. #28

    Domyślnie

    na +

    + ergonomia z gripem genialna
    + masa (mnie akurat pasuje, że kloc)
    + pomiar światła z manualami (choć mam pewne zastrzeżenia do trafności pomiarów)
    + seria 5 kl/s (i tak nie korzystam za często z trybu CH)
    + iso 100
    + świetny WB (każdy znajdzie ustawienie pod siebie, ja generalnie strzelam na kelwinach, jakoś najbardziej mi pasi)


    na -

    - bez dodatkowego akumulatora ani rusz, strasznie pożera energię, trzeba kombinować z jasnością LCD, podgląd wyłaczyć, wygaszacz LCD ustawić na najkrótszy czas. To chyba największa bolączka d200.

  9. #29

    Domyślnie

    No to i ja się dołączę:
    Posiadam od tygodnia i jest to moje pierwsze lustro miało być D90 potem D80 a padło na D200 chyba ze względu na małą różnice w cenie chociaż nie jestem pewien czy nie przepłaciłem

    Na +
    - wielkość (używam z gripem)
    - ilość przycisków na body
    - szybkość i łatwość obsługi
    - wizjer
    - prędkość

    na -
    - "prądożerność"
    - może zbyt mały ekran
    - odklejona guma z przodu przez co zacinało się pomocnicze kółko, podkleiłem "angielskim" budaprenem i narazie spokój
    Nikon D3100, AF-S NIKKOR 18-105mm 1:3.5-5.6G ED VR

  10. #30

    Domyślnie

    No to się dołączę.
    Zaleta: brak programów tematycznych

    Na poważnie.
    Chyba nigdy go nie sprzedam, bo:
    Teraz bardzo go lubię.
    Jak w końcu kupię FX, to cena D200 będzie tak niska, że po prostu przerobię go na IR i będę gościu.

    P.S. Przeszkadza mi jedynie słabe wysokie ISO. Jednak jak na najwyższy model z CCD, kolory rekompensują wszystkie inne problemy.
    Ostatnio edytowane przez lodzermensch ; 13-03-2010 o 23:26
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

Strona 3 z 223 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •