Close

Strona 178 z 223 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 771 do 1 780 z 2222
  1. #1771
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie musisz się martwić bo canon w aps-c jest słabiutki, nikon zawsze miał i ma najlepsze matryce.
    Można by sprawdzić jak jest w D5600 z podobieństwem, oczywiście dyskutujemy o gotowych jpg.

  2. #1772

    Domyślnie

    Myślę, że należy odróżnić techniczne parametry matrycy od kolorów generowanych przez oprogramowanie aparatu. Co do pierwszej z tych cech, raczej nikt nie ma wątpliwości, ze Nikon jest lepszy. A jeśli chodzi o kolory jpeg - zdania są podzielone i podejście każdego z tych dwóch konkurentów jest na swój sposób fajne. Jest wielu zwolenników "kolorów Canona" i jestem w stanie ich zrozumieć. Ale osobiście lubię też jpegi z Nikonów (czasem po lekkim "tuningu" w Picture Control).
    A jeśli chodzi o nasycenie kolorów, to tradycyjnie w najprostszych lustrzankach jest ono największe. Widocznie producenci uważają, że bardziej zaawansowani użytkownicy wolą kolory bardziej "subtelne".
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 02-10-2017 o 09:21

  3. #1773

    Domyślnie

    Podobają mi się "gotowce" z D200 w zasadzie ze zdjęciem nie trzeba nic robić, ach te CCD
    Dźwięk i wytłumienie lustra też są super, czego często brakuje nawet nowym lustrzankom z wyższej półki.

  4. #1774

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie rozważań nad gotowymi plikami, to można sobie przygotować i wgrać profile według uznania. Ja się nie bawiłem tym jakoś specjalnie, ale mam w jednej puszce sporo profili po poprzednim właścicielu, jakbym robił jpg/tif to zdecydowanie warto się zainteresować.

  5. #1775

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, czy ten aparat to normalnie żre akumulator jak smok, czy coś nie tak z egzemplarzem? Bo przyzwyczajony jestem, że na tej samej baterii D90 czy D700 da się zrobić jakieś 800 zdjęć, a D200 potrafi niczym stary bezlusterkowiec zużyć całą na 200 zdjęć, na tyle mało, że trzeba nosić zapas.

  6. #1776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Mam takie pytanie, czy ten aparat to normalnie żre akumulator jak smok, czy coś nie tak z egzemplarzem? Bo przyzwyczajony jestem, że na tej samej baterii D90 czy D700 da się zrobić jakieś 800 zdjęć, a D200 potrafi niczym stary bezlusterkowiec zużyć całą na 200 zdjęć, na tyle mało, że trzeba nosić zapas.
    To normalne w matrycach CCD niestety, a D200 ma wyjątkowy apetyt Ja jak planuję długie naświetlania, to mam ze sobą trzy baterie

  7. #1777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To normalne w matrycach CCD niestety, a D200 ma wyjątkowy apetyt Ja jak planuję długie naświetlania, to mam ze sobą trzy baterie
    Coś tak podejrzewałem. Dzięki.

  8. #1778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To normalne w matrycach CCD niestety, a D200 ma wyjątkowy apetyt Ja jak planuję długie naświetlania, to mam ze sobą trzy baterie
    Słucham? Wina matrycy? Dawno temu mając d80 z kitem bez VR (plus szkła AF) bateria wystarczyła mi na 2 tygodniowy wyjazd, mało intensywny fotograficznie, ale kilkaset zdjęć zrobiłem. W d80 nie miałem w ogóle zapasowej baterii Pojęcie "żreć baterię" poznałem dopiero po zakupie Sigmy OS, kiedy na weekend nie zabrałem w ogóle ładowarki i po 3 dniach jechałem na "oparach", co wzbudziło moje zdumienie, bo zrobiłem tylko około 1k zdjęć Tak, że zużycia baterii z typem matrycy absolutnie bym nie wiązał. To jest albo kwestia obiektywu, albo "ten typ tak ma", duży to musi jeść więcej ,ewentualnie z baterią coś nie tak.

  9. #1779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dawno temu mając d80 z kitem bez VR (plus szkła AF) bateria wystarczyła mi na 2 tygodniowy wyjazd, mało intensywny fotograficznie, ale kilkaset zdjęć zrobiłem.
    No więc właśnie, gdybyś na ten sam wyjazd zabrał D90, to przez te dwa tygodnie i kilkaset zdjęć zeszłoby Ci może... 30% baterii... Matryca CCD jest bardziej pradożerna i nie ma sensu zaprzeczać

  10. #1780

    Domyślnie

    To ile zdj na jednym aku robi D90 a ile D200?

Strona 178 z 223 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180188 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •