Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Mini dyfuzor

  1. #1

    Domyślnie Mini dyfuzor

    Witam,

    zastanawiam się nad tym jaki dyfuzorek można zrobić- prowizorycznie- żeby spełnił swoją rolę np na domówce, imprezie rodzinnej urodzinach cioci Marioli i innych takich sytuacjach. Nie stać mnie na lampę błyskową a czasem wpływ ISO na jakość zdjęcia jest zbyt duży i mało dopuszczalny. chciałoby się użyć lampy wewnętrznej i uniknąć jakoś OSTREGO oświetlenia tylko pierwszego planu/osoby. Wiem że za 20 zł można kupić dyfuzory na allegro ale szukam też jakoegoś mniej rzucającego się w oczy rozwiązania. Macie może jakieś pomysły, wskazówki?


    Czekam na odpowiedzi związane z tematem nie na dowcipy i "śmiechowe" pomysły.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Ja swojego czasu, zanim jeszcze kupiłem sabinę zrobiłem dyfuzor na lampę wbudowaną. Działał bardzo dobrze, jednak nie spełnia podstawowego założenia - nie jest mini. Niestety wygląda na to, że straciłem jego rysunki, a szkoda bo to była dokładna siatka z wymiarami. Na sam dyfuzor spadła mi dość ciężka rura i stał się taki, no trochę płaski . Jak jesteś zainteresowany to mogę podrzucić kilka fot i wymiarów opartych na tym co z niego zostało. Jest wykonany z kartonu, powierzchnia świecąca to 10x10cm zrobiona z papieru śniadaniowego, a od środka folia aluminiowa.
    PS: Jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne to jest to taki prostokątny lej zwężający się aż do rozmiarów lampy błyskowej, a na lampę nachodzi taka "szyjka", na której jest dzyndzel wsuwany w sanki. Wymaga to udoskonalenia, gdyż bez pomocy taśmy izolacyjnej dyfuzor odpadał, ale zanim to udoskonaliłem to kupiłem sabinę i dyfuzor przestał być potrzebny.
    Ostatnio edytowane przez Tomeqp ; 12-03-2010 o 19:02

  3. #3

    Domyślnie

    jesli chodzi o szybka i skuteczna improwizacje, to chusteczka do nosa rewelacyjnie sie sprawdza na lampe wbudowana
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  4. #4

    Domyślnie

    Haha, myślałem że ta chusteczka to żart, ale faktycznie spróbowałem teraz i jako prowizoryczna mini improwizacja nadaje się świetnie

    Dla mnie temat wyczerpany, dzięki za pomoc.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelg Zobacz posta
    Haha, myślałem że ta chusteczka to żart, ale faktycznie spróbowałem teraz i jako prowizoryczna mini improwizacja nadaje się świetnie

    Dla mnie temat wyczerpany, dzięki za pomoc.
    nie do konca wyczerpany


    Art.
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  6. #6

    Domyślnie

    Tez używałem opakowania po kliszy, ewentualnie opakowanie po Danio
    никон

  7. #7

    Domyślnie

    A co z kalką techniczną?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8

    Domyślnie

    potwierdzam pudeleczko po kliszy to mleczne spisuje sie idealnie wystarczy wyciac fragment nozyczkami i masz dyfuzorek chowany w kieszni

    a tu masz jeszcze inne opcje
    http://www.dfv.pl/forum/viewtopic.php?id=158
    Ostatnio edytowane przez norbibxl ; 25-03-2010 o 15:55

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norbibxl Zobacz posta
    potwierdzam pudeleczko po kliszy to mleczne spisuje sie idealnie
    Aaaa...
    To ja zawsze to czarne zakładałem i coś niedoświetlone fotki miałem i musiałem dawać EV lampy na +5. Po 8-miu błyskach dyfuzorek spływał z aparatu i brałem następny.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •