Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Samotność

  1. #1

    Domyślnie Samotność

    Zdjęcie zrobione przez moją piękniejszą połóweczkę-Justynę. Zamieściłem to zdjęcie ponieważ nie wierzy Ona w swoje umiejętności fotograficzne i liczę, że pomożecie mi Ją podbudować

    D700+grip/D200+grip T28-75/f2.8+N50/f1.8+S85/f1.4+T70-200/f.2.8+Nissin Di866+inne graty

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gandalfo Zobacz posta
    Zdjęcie zrobione przez moją piękniejszą połóweczkę-Justynę. Zamieściłem to zdjęcie ponieważ nie wierzy Ona w swoje umiejętności fotograficzne i liczę, że pomożecie mi Ją podbudować

    Jakiś błąd, bo ciemność jeno widać.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm... powiem szczerze jezeli chodzi o kadr to ok - mozna by bylo z tego jeszcze kwadrat zrobic ale... kolory masakra jakas. Nie widzialem jeszcze niebieskiego drzewa, takiego granatowego nieba tez nie widzialem. Mysle ze bw z tego moglo by byc ciekawe

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Beskid Śląski
    Posty
    242

    Domyślnie

    to zdjęcie było robione z jakimś filtrem?czy to totalnie abstrakcyjnie odjechana obróbka gdyby nie ta kosmiczna kolorystyka i atramentowe niebo,coś by z tego było. jeśli to obróbka,to ja proszę naturalne zdjęcie.
    pozdrawiam
    De siedem set.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Kujawsko-Pomorskie
    Posty
    130

    Domyślnie

    To chyba nocne ujęcie, nie? Z prawej widać poświatę, jakby od latarni jakiejś. Ciekaw jestem na ile suwakami trzeba było manipulować, jeśli to faktycznie strzelone w nocy.

    Edit:
    Jest exif - 22:50

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez believer Zobacz posta
    to zdjęcie było robione z jakimś filtrem?czy to totalnie abstrakcyjnie odjechana obróbka gdyby nie ta kosmiczna kolorystyka i atramentowe niebo,coś by z tego było. jeśli to obróbka,to ja proszę naturalne zdjęcie.
    pozdrawiam
    I tu Cię zaskoczę, ponieważ zdjęcie nie było obrabiane. Tak w naturze wygląda to miejsce i to drzewo i faktycznie nocą, w lecie jest ono takie niebieskie, a to za sprawą dwóch latarni stojących niedaleko drzewa.

    Edit:
    Jest exif - 22:50
    To czas przeskalowania zdjęcia do obecnych rozmiarów a nie wykonania fotki
    Ostatnio edytowane przez Gandalfo ; 09-03-2010 o 11:43 Powód: Dodanie odpowiedzi
    D700+grip/D200+grip T28-75/f2.8+N50/f1.8+S85/f1.4+T70-200/f.2.8+Nissin Di866+inne graty

  7. #7

    Domyślnie

    Kadr jak najbardziej mi sie podoba. Jeszcze bardziej podoba mi sie poswiata od latarni i linie na niebie, co jeszcze z kolorem niebieskim daje "graficzny" efekt.

    Jedyne, co lezy, to obrobka. Nie chodzi o to, ze mi sie niebieski nie podoba, ale zdjecie prezentuje wiele cech totalnej przeginki, jak np rozowe placki trawe za drzewem. Zeby to dobrze obrobic na pewno potrzebny bylby RAW i selektywna obrobka, co jest niesamowicie upierdliwe w przypadku trawy.

    Ale powiem tak, ze jesli Twoja polowica robi takie zdjecia totalnie amatorsko, to wg mnie pod zadnym pozorem nie powinna przestawac, bo warsztat sie udoskonali, a swieze spojrzenie jest bezcenne.

    PZDR

    EDIT: Jesli nie bylo obrabiane, to w takim razie powinno byc Te rozowe placki trzeba wywalic. Btw... Byl jakis filtr na obiektywie, nie?
    Ostatnio edytowane przez Jakubas ; 09-03-2010 o 11:49
    forum.niekojarze.pl

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Beskid Śląski
    Posty
    242

    Domyślnie

    A czemu akurat nocą?Proponuję wrócić w to miejsce za dnia,w ładną pogodę i kiedy będą fajne chmurki,taki sam kadr i bedzie super.Aha,a jeśli to u góry to linia wysokiego napięcia,to oczywiście występlować dziewczyna umie robić zdjęcia
    De siedem set.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez believer Zobacz posta
    A czemu akurat nocą?Proponuję wrócić w to miejsce za dnia,w ładną pogodę i kiedy będą fajne chmurki,taki sam kadr i bedzie super.Aha,a jeśli to u góry to linia wysokiego napięcia,to oczywiście występlować
    Ale dlaczego? Wtedy to bedzie kolejne ladne zdjecie ladnego drzewka cykniete w ladna pogode. Totalny uniformizm, takich zdjec jest na peczki na tym forum. Ale to moje zdanie oczywiscie. Dziewczynie powinno sie rzucac wskazowki techniczne, ale niech patrzy na swiat swoimi oczami, bo tylko wtedy ma to jakis sens... A patrzy niezle.
    forum.niekojarze.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Btw... Byl jakis filtr na obiektywie, nie?
    Żadnego filtra nie było.

    Aha,a jeśli to u góry to linia wysokiego napięcia,to oczywiście występlować
    To nie linia wysokiego napięcia. To promień poświaty od latarni.

    Nie chodzi o to, ze mi sie niebieski nie podoba, ale zdjecie prezentuje wiele cech totalnej przeginki, jak np rozowe placki trawe za drzewem
    Czasami dobrze jest złamać zasady, nawet te kolorystyczne. Uważam, że to zdjęcie ma swój klimat właśnie dzięki nietypowej kolorystyce, bardzo chłodnej, co dobitnie podkreśla pustkę i samotność
    D700+grip/D200+grip T28-75/f2.8+N50/f1.8+S85/f1.4+T70-200/f.2.8+Nissin Di866+inne graty

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •