Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czym usunąć EXIF ze zdjecia

    Witam,
    potrzebuję programu do "hurtowego" usuwania ze zdjęcia danych EXIF, ale:
    1. Program musi być bezpłatny
    2. Musi działać pod Windows 7 64bit
    3. Musi usuwać wszystkie dane (chodzi mi przede wszystkim o maksymalne odchudzenie zdjęć na stronę internetową)
    4. Musi być łatwy i szybki w użyciu
    Wiem, że warunki "wygórowane", lecz możne takie programy są. Najlepszy jaki mi wpadł w ręce to ExifRemover Grzegorza Surowca (polecam) ale z niezrozumiałych dla mnie przyczyn od kilku dni odmawia współpracy i reinstalacja programu nie pomaga . Mam Exifera, ale ten z kolei nie usuwa wszystkich danych ze zdjęcia. Jeśli macie pozytywne doświadczenia z jakimś softem (najlepiej a'la prawoklik - usuń dane) to bardzo poproszę.
    PS. Usuwanie w W7 z poziomu właściwości - szczegóły raczej odpada.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    SNS Resizer kolegi Pebala powinien wystarczyć - ma opcję przepisywania i usuwania exifa - do wyboru.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, za szybki odzew
    stock - gapa ze mnie (wiedziałem i nigdy nie używałem )
    filek -sprawdzę oczywiście

  5. #5

    Domyślnie

    obydwie opcje sa fajne - ino nie wiem jak SNS przerabia większą ilośc plików. Ja miałem taką wersję jeszcze co potrafiła odmówić współpracy przy zapodaniu już 40 plików. Być moze obecna wersja już tego problemu nie ma.
    Zawsze można napisac akcyjkę i save for web - i PS przemieli wszystko jak leci

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Dość dawno na tym forum, założyłem nawet temat, polecając ten sofcik... Używałem go dość długo.. do czasu aż mój znajomy zadał mi jakieś pytanie o pewne moje zdjęcie, odczytując exif... Zdziwiłem się, bo przecież usuwałem exif... Okazało się, że rzeczywiście, da się niektórymi wtyczkami do przeglądarek itp... odczytać exif po "rzekomym" usunięciu go przez Exif Stripper. Szkoda, bo sofcik genialny w swojej prostocie.
    Z tym exifami jest w ogóle jakaś dziwna sprawa, bo już kilka razy się spotkałem, że jakiś tam prog usuwna niby exif, dla niektórych programów, które odczytują exify są one niewidoczne, a dla niektórych jednak te dane są nadal widoczne...

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, w tym wypadku akcje to podstawa, bo pojedyńczy zapis zbyt długo trwa. Radzę sobie tak, ze po stworzeniu akcji na jednym zdjeciu - reszte zalatwiam wsadowo z poziomu Bridge'a i jest OK.

    prz3mo: spotkałem się z podobnym problemem odnośnie widoczności usunietych danych, tylko nie pamietam czy chodziło o EXIF czy IPTC czy inne informacje. Temat w sumie ciekawy. w wolnej chwili poszperam jeszcze w necie.

    Dzięki za pomoc

  9. #9

    Domyślnie

    JPG Cleaner - nie wiem jak w W7 działa a nie mam jak sprawdzić, ale czyści chyba dość dokładnie
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •