Close

Strona 473 z 481 PierwszyPierwszy ... 373423463471472473474475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 721 do 4 730 z 4803
  1. #4721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Dobrze, że kolega napisał aby opinia była od użytkowników a nie serwisu, internetu czy jeszcze czegoś tam. Z Twojej wypowiedzi śmiem twierdzić, że albo nie użytkujesz samochodów marki BMW,.
    nie mam zwyczaju ani potrzeby fantazjowania.

    dokladnie w roku 2008 , o ktory jest pytanie wybieralem pomiedzy x3 , x5 a jeszcze jedna marka.
    jak poinformowal mnie sprzedajacy w duzym punkcie prowadzacym obsluge - u ktorego wczesniej kupilem inne BMW -mieli bardzo duzo reklamacji i napraw gwarancyjnych dla X5. Jego zdaniem byly bardzo niestarannie montowane w USA. W tym czasie x3 byly montowane w europie - jego zdaniem byly znacznie mniej zawodne. Wlasciwie odradzal mi zakup x5.
    Pozniej poprawiono jakosc montazu w USA.

    Ostatecznie wybralem marke nomen omen amerykanska ale produkowana w europie i byl to strzal w 10-ke.

    po tym samym przebiegu w innym BMW mialem usterki , ktore w zasadzie moga sie zdazyc kazdemu albo i nie - a koszty horrendlane . W samochodzie amerykanskim made in eu usterkowosc zerowa - jedynie wymiana wylacznika swiatla cofania.

    przykladowo przepalnie lampy xenonowej w BMW , naprawa ... 10000 pln . Nie mozna zmienic zarowki , jedynie caly reflektoer , a ze barwa swiatla byla inna wiec od razu do wymiany 2.
    Taka sama naprawa w drugim samochodzie to rzad kilkudziesieciu zlotych. Moge wymienic caly szereg takich niespodziewanych napraw - chocby naprawa wtryskiwaczy .

    Trzeba sie liczyc z tym , ze naprawa moze byc niespodziewanie droga .

    Nie tak dawno czytalem gdzies ranking najmniej zawodnych samochodow , robiony bodaj przez niemiecki automobilklub ( glowy nie dam ). BMW zajal dosyc odlegle miejsce , tuz za .... Dacia.

    Nie jest to moj pierwszy BMW i w poprzednim zdazaly sie rowniez nieprzewidywalne i niezwykle usterki.
    Jakosc stosowanych materialow i rozwiazan technicznych , to najwyzszy poziom , ale jednak zawodnosc nie jest niska, byc moze ze wzgledu na stopien skomplikowania.

    o kosztach normalnego servisu nie wspominam , tutaj mozna zrobic porownywalnie jak w innych markach - problemem sa koszty napraw , nadspodziewanie drogie , a z tymi nalezy sie liczyc.
    Trudno kupowac samochod , zakladajac , ze sie nie popsuje.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 24-03-2018 o 20:38

  2. #4722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    Trudno kupowac samochod , zakladajac , ze sie nie popsuje.
    Kupując auto, liczymy że się nie popsuje. Czytając Twój post jednak myślę że masz trochę pecha . X6 mam rocznik 2010, przejechane 265000km, silnik z chipem na 340KM i nic poza normalną eksploatacją. Ksenony od nowości; z zawieszenia to 3 x drążek stabilizujący z prawej strony i 2 poduszki w wahaczy przód prawa strona, Do dnia dzisiejszego amorki nie ruszone, a mam wersję z utwardzanym zawieszeniem. Przedtem miałem E91 330xi, E92 325i E60 530D i X3 3.0i i też nic z nimi się nie działo. Owszem, nowsze konstrukcje to bardziej księgowi wymyślają, do tego niestety nie wszystkie serwisy są OK, bo moi koledzy przyjeżdżali z Łodzi do Bydgoszczy - w Łodzi kasowali za sam wjazd na kanał , na szczęście to już nie autoryzowany serwis .
    No i jeszcze jedno, kiedyś popsuło mi się moje E36 w Niemczech - miał wadę fabryczną pod tytułem "pompa wody" . Mechanik zadał mi pytanie - montujemy chłodnicę oryginalną ze znaczkiem za 850marek ( były jeszcze marki ), czy oryginalną ( robioną z tych samych materiałów, w tych samych zakładach przez tych samych ludzi ) bez znaczka za 300marek. Tu właśnie jest pies pogrzebany. BMW zarabia na serwisach a nie na sprzedaży aut.

  3. #4723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Kupując auto, liczymy że się nie popsuje. Czytając Twój post jednak myślę że masz trochę pecha . X6 mam rocznik 2010, przejechane 265000km, silnik z chipem na 340KM i nic poza normalną eksploatacją. Ksenony od nowości; .
    jesli mialbym miec pecha , to tez niedobrze swiadczyloby o powtarzalnej jakosci .
    w innych markach nigdy nie mialem tyle napraw co w BMW.
    oczywiscie jako uzytkownik wymienia sie opinie i doswiadczenia z innymi - na teamt usterkowosci byly raczej negatywne , choc nie mam watpliwosci ze w tych samochodach stosuje sie wlasciwie rozwiazania na najwyzszym mozliwym poziomie. Pomijam fakt , iz caly szereg rzeczy mozna wykonac jedynie w ASO ze wzgledu na koniecznosc wprowadzenia roznych danych do komputera ( chocby numery nowych czesci - bez tego nie chce odpalic)

    Jesli w rankingu zajmuje odlegla pozycje za Dacia , to chyba nie jest kwestia mojego pecha.
    Trzeba sie liczyc z wyzszymi kosztami ewentualnej naprawy niz w innych markach , kupujac szczegolnie uzywany warto wziac pod uwage.
    Koszt paliwa , przegladu - jak w innych markach, da sie zrobic wszedzie - ubezpieczenie moze wyzsze w zaleznosci od pojemnosci lub mocy , jak kto placi.

    xenony tez mialem od nowosci - do chwili az sie jeden przepalil.

  4. #4724

    Domyślnie

    Widzisz, ja mam to szczęście że mój mechanik nie dość że zjadł zęby na tych samochodach to wszystko sam koduje. Ale on od 30 lat specjalizuje się w BMW i nie oszczędza na częściach, wyposażeniu warsztatu i szkoleniach. Myślę, że właśnie mechanicy to podstawowy problem ( zresztą nie tylko BMW, o perypetiach kolegi z najnowszą S-klasą to nawet nie chcę pisać ) dzisiejszych samochodów. Kiedyś do czasów Poldka wszystko robiłem sobie sam .

  5. #4725
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    . BMW zarabia na serwisach a nie na sprzedaży aut.
    Rolka napinacza i rolka prowadząca paska wielorowkowego, V8, E39 - ASO 650 zł. Te same rolki u polskiego producenta (robi dla BMW) - 35 zł.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #4726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Za mało danych . Przede wszystkim jaki silnik, druga sprawa to każdy jeździ inaczej więc i koszty inne.
    Jak kto jeździ to już ryzyko przy zakupie. Auta nie prześwietlisz na 100%.
    Silnik 2.0 na gnojówkę, najlepiej manual.

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    BMW zarabia na serwisach a nie na sprzedaży aut.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Rolka napinacza i rolka prowadząca paska wielorowkowego, V8, E39 - ASO 650 zł. Te same rolki u polskiego producenta (robi dla BMW) - 35 zł.
    Dużo zamienników na rynku?
    Jest jakieś sensowne forum o beemkach?


    Czytając o różnych przebojach ze starszymi wozami marek premium to nie dziwię się, że takie 10-latki są stosunkowo tanie.
    Mój kolega ma od nowości (2011) Mesia 450GL 4,5 V8 diesla. Przejechał dopiero 70 k km. I jak słyszę o kosztach serwisu czy awariach, a nie jest to tak, że ten wóz się nie psuje, to słabo mi się robi. Albo drugi kolega ostatnio wymieniał skrzynię automata w Audi A6 z 2011. Tylko 37500 zł
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #4727
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta

    Dużo zamienników na rynku?
    Jest jakieś sensowne forum o beemkach?

    W kwesti częśći zawsze pytaj najpierw w ASO, potem dopiero szukaj zamienników, ale nie z Chin. Oryginały czasami pozytywnie zaskakują cenami. Katalog częśći online: http://www.realoem.com/bmw/pl/select

    Bierz 3.0d z automatem. ZF robi dla BMW bardzo dobre i niezwykle trwałe skrzynie. A silnik 3.0d jest bardzo znaną i udaną konstrukcją. http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...l-od-bmw/by0z9
    Forum BMW - https://www.bmw-klub.pl/forum/
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #4728

    Domyślnie

    Rafał napisał już wszystko

  9. #4729

    Domyślnie

    Panowie, stoję przed dylematem zakupu auta. Zawsze jeździłem przednionapędowcami. W dwóch zdaniach, spróbujcie przekonać mnie do tylnonapędowca. Przed oczyma mam dwa przypadki BMW w warunkach zimowych, gdzie kierowca bezradnie rozkłada ręce, bo kółka się kręcą, a auto stoi w miejscu. Dodam, że to nie żadna górka, tylko parking. Czy taki pragmatyk jak ja, używający dosłownie kilka razy w roku auta prywatnego (na co dzień mam służbowe) na wyjazdy nad wielką wodę i w góry, robiący 5-6 tys km/rok powinien wchodzić w tylny napęd? Podobno frajda z jazdy, ale dla mnie to cecha drugorzędna. Dla mnie auto to narzędzie do przemieszczania się, bezpiecznie i w miarę komfortowo.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #4730

    Domyślnie

    Podczas normalnej jazdy nie poczujesz różnicy pomiędzy FWD a RWD
    Pursue happiness with diligence

Strona 473 z 481 PierwszyPierwszy ... 373423463471472473474475 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •