Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81
  1. #1

    Domyślnie Szkło 2w1 portret i makro

    Chciałbym rozpocząć mam nadzieję ciekawą debatę na temat jak wyżej. Od razu powiem że nie chcę krótszych ogniskowych niż 85mm. Podam kilka szkieł jako te którymi jestem zainteresowany. Kolejność nie ma znaczenia. Szkło jak w temacie więc zapewne na pełnej dziurze będzie pracowało jak i na pewno będzie przymykane do 10-16 wiec w jak największym zakresie musi być ostre i ciekawe.

    1. Nikkor AF Micro 105 mm f/2.8D
    2. Nikkor AF-S Micro 105 mm f/2.8G IF-ED VR
    3. Sigma 105 mm f/2.8 EX DG Macro
    4. Sigma 150 mm f/2.8 EX DG HSM APO Macro
    5. Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro
    6. Tokina AT-X M100 AF PRO D AF 100 mm f/2.8

    a może jeszcze coś innego ? oczywiście jesli czegoś nie dopisałem to będziemy mam nadzieję w trakcie rozwiązywać problemy i niedociągnięcia.
    kilka puszek jakieś szkła i brak spiżarni do przechowywania + masa nauki ;p

  2. #2

    Domyślnie

    ciekawe są jeszcze:
    1. Tamron 180 f/3.5
    2. Nikkor 200 f/4
    3. Nikkor 70-180 f/4.5-5.6
    4. Sigma 180 f/3.5

    i cała masa starych micro-nikkorów
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    Ja niezłomnie polecam Sigmę 150 miazga... przekonałem się do niej i wyleczyłem się kompletnie z N105VR, kupiłem ją i nie sprzeeeedaaaaam - zostaje ze mną na wieki wieków mam nadzieję bo doskonałe szkło... używam już jakiś czas i jestem niezmiennie zadowolony Do Nikkorów podchodzę od tego czasu znacznie bardziej sceptycznie mimo że na 105VR byłem mocno napalony Tamron fajny optycznie ale ja mam dotykowstręt kiedy używam czegoś ze znaczkiem Tamrona (tak już mam i to się nie zmieni) a Tokiną mam za małe doświadczenia żeby cokolwiek o niej powiedzieć ogólnie czytałem pochlebne opinie więc pewnie co nie wybierzesz - będzie ok bo w segmencie macro walka jest zażarta
    EDIT
    2. Nikkor 200 f/4
    Fajne ale beznadziejnie drogie szkło... jak ktoś nie ma co robić z kasą to polecam
    4. Sigma 180 f/3.5
    Ogólnie panuje opinia że S180 biorą osoby pracujące z tripoda a S150 z ręki... ile jest w tym prawdy to nie wiem ale S180 to też fajne szkło tyle że ciemniejsze jak ma być trochę też do portretu
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    ciekawe są jeszcze:
    1. Tamron 180 f/3.5
    2. Nikkor 200 f/4
    3. Nikkor 70-180 f/4.5-5.6
    4. Sigma 180 f/3.5

    i cała masa starych micro-nikkorów
    ale że tak zapytam czemu takie długie ? też nie jestem zwolennikiem 105vr oczywiście ze względu na cenę. Stąd własnie takie pytanie. Długiego też bym nie chciał bo nie będe sie słyszał z modelami robiac im całą sylwetkę bo to z 15m będę się musiał odsunąć
    kilka puszek jakieś szkła i brak spiżarni do przechowywania + masa nauki ;p

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    ciekawe są jeszcze:
    1. Tamron 180 f/3.5
    2. Nikkor 200 f/4
    3. Nikkor 70-180 f/4.5-5.6
    4. Sigma 180 f/3.5

    i cała masa starych micro-nikkorów
    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    a pytasz na dx czy fx??
    fx - d3
    kilka puszek jakieś szkła i brak spiżarni do przechowywania + masa nauki ;p

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem Tokinę 100 i mogę ją szczerze polecić.
    Budowa doskonała, własności optyczne bardzo dobre, cena bardzo przyzwoita.
    Jedyne ale jakie do niej miałem dotyczyło AF, a konkretnie jego przeciętnej szybkości i celności w słabym świetle.
    No, ale ja jej używałem z D80, z d3 może śmigać aż miło.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Miałem Tokinę 100 i mogę ją szczerze polecić.
    Budowa doskonała, własności optyczne bardzo dobre, cena bardzo przyzwoita.
    Jedyne ale jakie do niej miałem dotyczyło AF, a konkretnie jego przeciętnej szybkości i celności w słabym świetle.
    No, ale ja jej używałem z D80, z d3 może śmigać aż miło.
    a wysuwany tubus w tokinie to ? tylko przy makro ? czy jak ? ostatnim szkłem jakie pamiętam z czyms takim to S 70-300 ale nie wspominam tego dobrze bo jakieś takie było to niedorobione chciałbym nazwać to chińszczyzną wręcz.
    kilka puszek jakieś szkła i brak spiżarni do przechowywania + masa nauki ;p

  9. #9

    Domyślnie

    Wysuwanego tubusu z tych które Wymieniłeś nie mają Sigma 150 i Nikon 105 VR. Sigmy nie znam, dużo czytałem dobrego. Nikona mam i jest to dobre szkło: budowa, szybki AFS (przy ograniczniku) i dobry VR.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lagunman Zobacz posta
    ale że tak zapytam czemu takie długie ?
    napisałeś sporo takich krótszych, więc ja dodałem te nieco dłuższe

    aaa... jest oczywiście zeiss 100

    ja miałem tokinę, i baaardzo polecam. często porównywana z tamronem 90. wybrałem tokinę, bo ciut tańsza niż tamron (przynajmniej wtedy gdy ja kupowałem), lepsza w budowie niż tamron, ostrzejsza w na f/2.8. ja byłem na serio bardzo zadowolony, ale to jest tak, że wszystkie makro są super optycznie.
    Mamiya + Sony

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •