Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    To jak to jest z tym zoomem, czy jest to wyższa klasa i można go porównywać ze stałką? Oczywiście pomijam wadliwe sztuki, tylko mam na myśli typowe egzemplarze. Interesuje mnie tylko obrazek na pełnej dziurze oraz szybkość af.

    tak jak już pisałem na 85mm 2,8 stałka jest ostrzejsza ale to nie oznacza, że z 80-200 wychodzi jakieś mydło.
    Zresztą tą różnice widać tylko przy dużych powiększeniach.
    AF w 80-200 jak dla mnie wystarcza do wszystkiego no ale ja "mocnymi body" nim kręcę...
    Jak są chętni to zrobię to samo ujęcie stałką i zoomem. Na DX ale może się komuś przyda, może jeszcze tamrona 90 dorzucę. W piątek powinienem mieć chwile czasu.
    Pozdrawiam
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  2. #32

    Domyślnie

    Obrazek na pełnej dziurze masz powyżej w moim samplu. jeśli chcesz mam jeszcze kilka kadrów z pompki.
    Nie wiemy z jaką stałką chcesz go porównać ale zakładam że z 85tką 1.8. Dla mnie w tej kwestii nie byłoby nawet chwili wahania i wziąłbym 80-200. Ale ja taki spaczony jestem że dla mnie pełna dziura MUSI być ostra.
    Nie wiem dokładnie jak kwestia AFu w pompkach ale ta którą ja miałem podpiętą nie stwarzała całkowicie żadnych problemów

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MagMa Zobacz posta
    Obawiam się, czy 85ka na FF nie będzie za mało, a niestety w Nikonie nie ma odpowiednika Canonowskiej 135/2.0L.
    Jeśli komfortowo się czujesz z ogniskową 135mm to przecież jest taki obiektyw i w dodatku stworzony do pięknego rozmycia tła: 135mm/2.0 DC



    A ja wrócę jeszcze do kwestii AF. Strus, podałeś nieco odmienne od siebie sample ale wiem, że to przez przypadek.

    Otóż nasze aparaty ustawiają ostrość na podstawie fazowej. Czyli fragment obrazu jest rozdzielany na dwa obrazy i potem (nie będę wnikał w szczegóły) w magiczny sposób ustawiana jest ostrość. Zawsze się mówi, że trzeba ustawić czujnik na jakiś kontrastowy element (oko, brwi itd.) a nie na policzek czy na czoło, bo aparat nie będzie miał podstaw do ustawienia ostrości. Niestety problem się pojawia, gdy scena ma niski kontrast i każdy z aparatów ostrzy słabo, gdy kontrast jest niski. Podczas pochmurnego nieba gorzej jest z ostrością, w ciemności jest gorzej i pod światło jest gorzej. Kobieta siedząca na asfalcie jest robiona pod światło i w dodatku ustawiłeś ostrość pewnie na jej twarz, która jest w cieniu. I według mnie to zdjęcie jest ostre, bo wziąłem pod uwagę wszystkie te okoliczności takie jak miękko rysujący Fuji, niski kontrast i pod światło. Według mnie nie jest źle jak na Fuji.

    Ale chyba nie ma co wałkować tego tematu bo każdy przedstawia sample w innych warunkach i na innych aparatach. Rozwiązania nie ma, bo dla mnie 85mm to wyznacznik ostrości dla pozostałych obiektywów a dla innych jest to mydło.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •