Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dobór szkieł

  1. #1

    Domyślnie Dobór szkieł

    Witam.
    Zamierzam rozbudować szklarnię- obecnie d90 18-105 sabinka 900 i małe studio. Robiłem troszkę wesel, na tym marnym obiektywie też mi się jedno zdażyło. To czego najbardziej mi brakuje to przede wszytkim jasności szkła. 3.5 to zdecydowanie za mało dlatego też myślę o :

    -35mm 1.8 G pod DX (na tej ogniskowej najczęściej robiłem zdjęcia podczas zabawy i jakoś chyba najlepsze wychodziły też)
    -50 mm 1.8D o tym chyba za wiele nie trzeba mówić podobno musi być w każdej torbie chociaż sam nie wiem czy ta ogniskowa się przyda? Pod DXem to już bardzo wąsko jest.
    - falcon 8mm 3,5 to raczej na urozmaicenie, zdjęcia z chóru itp

    Do tego na chwilę obecną zostałby na jakiś czas 18-105, potem chciałbym zmienić na jakiegoś tamrona 2,8 i teraz nie wiem bo zmiennoogniskowy i tak mi pokryje wszytskie te wartości no a wesele jak to wesele czasem przyda się przybliżenie pod ręką a nie nogą (zresztą chciałbym żeby jeden zoom mi został torbie) choć preferuję nogą i żeby jaśniej było. Do dyspozycji na chwilę obecną 2 tys, za kilka miesięcy coś jeszcze będę mógł dokupić, a sezon niebawem się zacznie.

    Ponadto w mieszkaniach u ludzi zwykle robię na szeroko (małe pomieszczenia) i tu chyba musiałoby być te 17-18 mm konieczne, a wiadomo że niektóre momenty jak błogosławieństwo są na tyle poważne że nie moge ich powyginać rybim.

    Jeśli macie jakieś inne pomysły na skompletowanie zestawu to poproszę.

  2. #2

    Domyślnie

    Moja propozycja > Tamron 17-50 f/2,8 + N35mm f/1,8 a N18-105mm sprzedać .

  3. #3

    Domyślnie x

    Myślę że bardzo kusząca opcja a rybie odstawie na za 2 miesiące. Kurcze sam przed chwilą zaproponowałem ten sam zestaw komuś na forum...

  4. #4

    Domyślnie

    Tamron bez silnika ~1,4tyś a za resztę kasy N85mm f/1,8 byłoby jeszcze ciekawiej (N18-105 sprzedając trochę kasy odzyskasz) ,
    rybie oko kupiłbym dopiero jak podstawowy zakres objęty ale to moja wizja

  5. #5

    Domyślnie x

    Dzięki Irek, 85mm to bardziej tak dla siebie idąc w plener ale w przyszłości też będzie i to. Ludzie jednak wolą kupować pokrzywione zdjęcia zresztą sam bym chciał poeksperymentować z rybim a na razie zbliżenia troszeczkę odstawię na bok. Dzięki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zajcef Zobacz posta
    -35mm 1.8 G pod DX (na tej ogniskowej najczęściej robiłem zdjęcia podczas zabawy i jakoś chyba najlepsze wychodziły też)
    Bingo.
    Cytat Zamieszczone przez zajcef Zobacz posta
    -50 mm 1.8D o tym chyba za wiele nie trzeba mówić podobno musi być w każdej torbie chociaż sam nie wiem czy ta ogniskowa się przyda? Pod DXem to już bardzo wąsko jest.
    Komu wąsko, temu wąsko. Olej wersję 1.8, kup 1.4G. Na DX do kompletu portretowego będzie Ci brakować tylko 85/1.4.
    Cytat Zamieszczone przez zajcef Zobacz posta
    - falcon 8mm 3,5 to raczej na urozmaicenie, zdjęcia z chóru itp
    Wolałbym zwyczajny ultra-szeroki kąt, ale co komu lepiej.
    Poza tym - wg mnie priorytetem dla Ciebie powinno być kupienie drugiego body.
    Cytat Zamieszczone przez zajcef Zobacz posta
    Ponadto w mieszkaniach u ludzi zwykle robię na szeroko (małe pomieszczenia) i tu chyba musiałoby być te 17-18 mm konieczne, a wiadomo że niektóre momenty jak błogosławieństwo są na tyle poważne że nie moge ich powyginać rybim.
    Pamiętaj, że rybie oko można świetnie prostować odpowiednią wtyczką w PS (mam takie fotki z błogosławieństwa właśnie i z wnętrza samochodu z Młodymi) no i trochę zależy też od tego, jak się ustawisz.
    Cytat Zamieszczone przez zajcef Zobacz posta
    Jeśli macie jakieś inne pomysły na skompletowanie zestawu to poproszę.
    Ja bym na Twoim miejscu celował w zestaw:
    2xD90 + 50/1.4G + coś szerokiego. 18-105 bym więc zostawił, dokupił 50/1.4 i D90, ewentualnie fisha. Na przykład
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •