Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Lower Silesia
    Posty
    16

    Domyślnie

    ok
    przyjąłem do wiadomości

    P.S. Jak nie z usa to może ze szwajcarii...pompki dosyć często wyprzedaja
    P.S. P.S. Tu jakby +10 % (mniej wiecej) http://cgi.ebay.pl/NIKKOR-AF-2-8-80-...item519067d939
    a można znaleźć i taniej.... i nie szukaj w ebay pl tylko na zagramanicznym-te najciekawsze oferty z reguły nie maja opcji "worldwide" trza do klientów pisać i przekonywać, żeby wysłali w polszu
    Zresztą.....Your choice,Your will
    Ostatnio edytowane przez j&o ; 28-02-2010 o 01:46
    Sprzedam Nikkor AF-S 80-200 D IF

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Witam.
    Na temat tego typu szkieł jest sporo tematów i dyskusji, ale raczej na nieco wyższym poziomie cenowym.
    Ja na początek potrzebuję coś tańszego. Nie zależy mi na mega błyskawicznym AF, raczej na solidnej konstrukcji i przede wszystkim dobrej jakości zdjęć i ostrości.

    W Sigmie znane są problemy z AFem,
    Z pewnymi obawami kupiłem na ebayu z reichu używaną Sigmę 2.8, AF trafia idealnie (oczywiście głębia jest papierowa). Model bez EX, zwarty, nic sie nie rusza, zoom i ostrzenie wewnetrzne.
    Cena wyszła sehr gut.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #13

    Domyślnie

    Tanie tele to także Nikkor 180
    Tanie i dobre co się bardzo rzadko zdarza

  4. #14

    Domyślnie

    zdecydowanie polecam używkę 80-200, kiedyś miałem Sigmę 70-200 z HSM i optycznei to było nieporozumienie, 2,8 nieużywalne, Nikkkor zapewni Ci o wiele lepszą jakość. Ja byłem zadowolony, sprzedałem kolega z forum który kupił też przysłał mi maila że chodzi mu to szkiełko **********. No i wytrzymałość, 80-200 jest pancernie zbudowany, a Sigmy obłażą z farbny po roku, dwóch, w mojej HSM zaczął piszczeć po kilku latach mało intensywnego używania.
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  5. #15

    Domyślnie

    Wracając do pierwszego posta - nie polecam Tokiny 80-200 AT-X. Budowa pancerna, ale na pełnej dziurze szkło nieużyteczne. Wprawdzie od f/4 jakość bardzo dobra ale chyba nie po to kupuje się jasne szkło, żeby je defaultowo przymykać. AF bezbłędny ale wolny. Szkło trudno dostępne, ale jak już się trafi używka to można ją wyrwać za bardzo rozsądne pieniądze, więc to niewątpliwie na plus.
    Na Twoim miejscu na pewno wziąłbym Nikkora 80-200, Sigma czy Tamron to jednak loteria jeśli chodzi o rozrzut jakościowy pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami.
    flickr dużo gratów

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za opinie. Chyba jednak na początek będzie pompka.
    Pozdrawiam.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Lower Silesia
    Posty
    16

    Domyślnie

    Z tych 4 obiektywów też bym wybrał "pompkę" nikosia ,choć na 200mm to raczej rzeźnia , praktycznie w pełnym zakresie przysłon..... Przy 200mm jeszcze Tamron jest w miarę ostry,nawet przy f2,8
    Sprzedam Nikkor AF-S 80-200 D IF

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •