Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie 80-200 / 70-200 budżetowo.

    Witam.
    Na temat tego typu szkieł jest sporo tematów i dyskusji, ale raczej na nieco wyższym poziomie cenowym.
    Ja na początek potrzebuję coś tańszego. Nie zależy mi na mega błyskawicznym AF, raczej na solidnej konstrukcji i przede wszystkim dobrej jakości zdjęć i ostrości.

    W śród kandydatów w okolicach 2000 zł są:
    - Sigma 70-200 HSM wersja I lub II.
    - Tamron 70-200
    - Tokina 80-200.
    - Nikkor 80-200 pompka wersja D.

    Tokinę ciężko upolować, generalnie szkło rzadkie, a więc i mało opinii na jej temat.
    W Sigmie znane są problemy z AFem, w Tamronie użytkownicy narzekają na pierścień AF/MF i plastikowość.
    Może więc warto pokierować się stwierdzeniem 'Nikkor to jednak Nikkor' i poszukać pompki 'D' w dobrym stanie?

    Co sądzicie drodzy koledzy?
    Na które z tych szkiełek polować?
    Za wszelkie opinie i sugestie będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję "poszukać" używkę N 80-200. Miałem. Kupiłem 70-200 ale czasem wspominam 80-200.. Ale w 2k chyba będzie ciężko.
    N & N

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 1Kefas Zobacz posta
    Proponuję "poszukać" używkę N 80-200. Miałem. Kupiłem 70-200 ale czasem wspominam 80-200.. Ale w 2k chyba będzie ciężko.
    Pompkę za 2K można dostać. Nową wersję z normalnym pierścieniem to już rzeczywiście ciężko. Optycznie aż tak bardzo się nie różnią. Stara dobra pompka jest warta swojej ceny i to będzie chyba najlepszy wybór.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem i tylko mogę polecić
    Nikon FX Tamron Tokina Nikkor Sigma Lowepro Panagor

  5. #5

    Domyślnie

    Również polece pompkę 80-200. Szukaj wersji D - ma szybszy AF, nie kręci mordką i łatwiej o dobry stan. Jednak z powodzeniem używałem również wersji bez D jednak tu trzeba się liczyć z faktem ze to ślimak straszliwy, mimo to optycznie bdb.
    Puszki i słoiki...


  6. #6

    Domyślnie

    jak chodzi o jakość to albo pomka, albo tamron ze wskazaniem na 80-200.
    nie wiem jak z AF u nikkora ale ten tamronowy mnie nie zachwycił. jakoś wolałem sigmę

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Lower Silesia
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jeśli za bardzo Ci się nie pali ,można wyczaić na ebayu usa 2 pierścieniową za 2k pln z małym hakiem +przesyłka ...
    ( a złoty ciągle się pnie ).Ale Justyna zafiniszowała !!!!
    Ostatnio edytowane przez j&o ; 27-02-2010 o 23:52
    Sprzedam Nikkor AF-S 80-200 D IF

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Dzięki piękne za wypowiedzi.
    Na wersję dwupierścieniową mnie na razie nie stać.
    Faktycznie skłaniam się raczej w kierunku pompki D, i na nią pewnie będę polował, zwłaszcza że spokojnie można się zamknąć w 2000.
    No chyba że mi gdzieś ta Tokinka wyskoczy, to jednak sporo tańsze szkło. Byłbym nawet skłonny kupić je na próbę, w celu potestowania.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Lower Silesia
    Posty
    16

    Domyślnie

    No cóż można polemizować (bo optycznie pompka i 2 pierścień to to samo) czy kupując szkło za 2tysiaki nie warto dołożyć 10% i kupić coś co :
    1. Najprawdopodobniej będzie młodsze(choć to akurat może nie najważniejsze)
    2. Ma duuuużo szybszy AF
    3. Ma najprawdopodobniej "w sobie" mniej różnych śmieci,bo pompka jednak "wiadro" powietrza wciąga za każdym razem
    4. No i mocowanie do statywu (ale to też może nie dla wszystkich ważne )
    Sprzedam Nikkor AF-S 80-200 D IF

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    j&o: Polemizować owszem, można.
    O szybkości AF są różne zdania, Ty twierdzisz że jest dużo szybciej, inni piszą że jest prawie to samo. Dla mnie szybkość AF nie ma decydującego znaczenia.
    A co do ceny. Szybka analiza zakończonych w ostatnim okresie aukcji: najdrożej sprzedana pompka: 2000 zł, najtaniej sprzedany pierścieniowiec: 2500 zł. Dla dla mnie to nie jest 10% różnicy, ale mogę się mylić.
    Sprowadzania z USA absolutnie nie biorę pod uwagę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •