Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    No wlasnie, my tu gadu, gadu a na allegro znalazlem wlasnie idealna 24. Cena niestety nie jest zachecajaca (1399). Musze sie powaznie zastanowic czy juz czas na rezygnacje z jasnych, krotkich zoomow. Coraz bardziej jestem przekonany ze tak...

  2. #22

    Domyślnie

    czy ja wiem ? jasny krotki nie jest zly a ponadto jest praktyczny czasem; stalki sa nie do pobicia, ale dzis ogladalem 35-70 i tez sie zastanawiam; dwoma [35-70 i 80-200] moznaby opedzic spory zakres ...

    na miejscu latwo siegnac po cos z pudelka ale np. na wyjazdy takie dwa to chyba nieglupi pomysl ? tak sobie przy browarku medytuje ...

  3. #23

    Domyślnie

    Dlugo rozwazalem 35-70/2.8 Wiele opinii jest o nim bardzo przychylnych i to juz od lat. Porozmawialem jednak z dwoma wlascicielami (obaj wystawiaja swoje szkla obeceni na allegro). Uwazaja jednak ze to szklo trzeba przymknac do minimum 4 aby dalo ostrosc blisko pelnej dziury. W moim przypadku (fotografuje w wiekszosci przypadkow przy malej, a nawet bardzo malej ilosci swiatla), ma to niebagatelne znaczenie. No i ten zakres - 35 Gdyby to bylo przynajmniej 28 W sumie jednak nie pogardzil bym tym Nikkorem. Tokine 28-70/2,8 ktora mam przejsciowo tez musze przymykac...

  4. #24

    Domyślnie

    hm, dobrze wiedziec; bo jesli trzeba robic na f okolo 4, to sprawe zalatwia kit, ktory wcale nie jest zly

  5. #25

    Domyślnie

    Problem polega na tym ze to opinie obu Panow... Wczesniej slyszalem zewszad ze to obiektyw ostry w calym zakresie. Co prawda o Tamronie 28-75 XR Di tez to slyszalem a wiem ze po przymknieciu staje sie innym obiektywem. Uwazam ze trzeba to po prostu sprawdzic osobiscie i w wyniku swojego wlasnego testu. Poza tym obaj opiniodawcy fotografowali 35-70 analogowo. Przy zalozeniu wycinka kadrumoze byc sporo lepiej. Jak zwykle dylematy

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    [...] chyba ze calkowicie przejde na stale (20; 35; 50; 85 i 80-200 jako jedyny zoom). Jestem blisko tej decyzji
    Nie znam dobrze innych współcześnie produkowanych szerokokątnych Nikkorów AF, ale 20/2.8D mogę polecić z pełną odpowiedzialnością. Kompaktowe rozmiary, znakomita jakość optyczna i obudowa 'heavy-duty' !
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    No wlasnie, my tu gadu, gadu a na allegro znalazlem wlasnie idealna 24. Cena niestety nie jest zachecajaca (1399). Musze sie powaznie zastanowic czy juz czas na rezygnacje z jasnych, krotkich zoomow. Coraz bardziej jestem przekonany ze tak...
    Jeśli weźmiesz pod uwagę cenę używanego zoom'a AF-S 17-35/2.8 (ok. 3.5-4.0 kpln na giełdzie), jego rewelacyjną jakość, oraz (stosunkowo)niewielkie rozmiary, to biorąc pod uwagę, że nie musisz dźwigać trzech stałoogniskowych szkieł, może być to interesująca alternatywa...
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Dlugo rozwazalem 35-70/2.8 Wiele opinii jest o nim bardzo przychylnych i to juz od lat. [...]
    Używałem tego zoom'a przez kilka lat. Moim zdaniem, jest to jeden z najlepszych standardowy zoom'ów AF do Nikona. Niewielka waga i rozmiary, super jakość układu optycznego [bardzo dużo pracowałem z f=2,8]. Jedyną wadą jest pierścień, który po paru latach znacząco się luzuje i trzeba oddać szkło do drobnej konserwacji. Do specyficznego ruchu transfokatora można się przyzwyczaić...
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  9. #29

    Domyślnie

    17-35 w sumie jest dobrym rozwiazaniem. Cena jednak zwala z nog, nawet kiedy przyjmie sie wartosc zbiorcza 20 + 35 Faktycznie jednak jest to interesujaca alternatywa, no i uniwersalnosc zooma, mimo iz krotki. 35-70/2.8 wciaz pozostaje u mnie w planach, bo wiem ze zaden inny zoom otakim zakresie nie da mi tej jakosci (nawet mimo narzekan na pelna dziure). Niestety za duzo pieniedzy wladowalem w szkielka posrednich producentow i musze to wszystko posprzedawac. Dzieki za cenne wskazowki Ayot

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    [...]35-70/2.8 wciaz pozostaje u mnie w planach, bo wiem ze zaden inny zoom otakim zakresie nie da mi tej jakosci (nawet mimo narzekan na pelna dziure). Niestety za duzo pieniedzy wladowalem w szkielka posrednich producentow i musze to wszystko posprzedawac. Dzieki za cenne wskazowki Ayot
    Nie wiem skąd te narzekania na 2.8. Często używałem i używam materiałów 50 i 100 ASA, więc siłą rzeczy, 'pełna dziura' nie jest mi obca. Zresztą, nie kupuje się szkła ze światłem 2.8, po to, aby ograniczać się do 4.0 czy 5.6.

    Spotkałem się z wieloma użytkownikami Tamron'ów, Sigma'ów :P Tokina'ów (też ładnie po polsku) itp. szkieł. Większość z nich chwaliła te obiektywy i... twierdziła, że chętnie je sprzeda i zamieni na Nikkor'y.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •