Close

Strona 147 z 165 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 461 do 1 470 z 1649
  1. #1461

    Domyślnie

    Przepraszam, wpis rozmnożył się. Nie wiem jak to edytować

    To dobre rozwiązanie, jednak tam gdzie mieszkam wypożyczyć mogę za jeden dzień ok 200 zł i oczekiwanie na przysłanie pocztą. Osobiście nie ma opcji niestety.
    Nie mieszkam w Polsce
    Ostatnio edytowane przez dizeld70s ; 01-12-2017 o 17:36

  2. #1462

    Domyślnie

    To kupuj, sprawdzisz, ewentualnie zwrócisz, to chyba możesz. To tani obiektyw, nic lepszego w tej kwocie nie wymyślisz. Nie oczekuj, że ktoś rozwiąże Twój problem, czy brać zlecenie. Dla Ciebie poziom zdjęć będzie świetny, ktoś inny bez arta z ff nie podejdzie do tematu. Jeśli klient akceptuje i płaci, możesz imprezę zrobić nawet fonem.

  3. #1463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    To kupuj, sprawdzisz, ewentualnie zwrócisz, to chyba możesz. To tani obiektyw, nic lepszego w tej kwocie nie wymyślisz. Nie oczekuj, że ktoś rozwiąże Twój problem, czy brać zlecenie. Dla Ciebie poziom zdjęć będzie świetny, ktoś inny bez arta z ff nie podejdzie do tematu. Jeśli klient akceptuje i płaci, możesz imprezę zrobić nawet fonem.

    Dziękuję za informacje. Problem oczywiście muszę rozwiązać sam, to oczywiste jednak fajne forum takie jak to czasem może coś ciekawego zasugerować. Ja zawsze jestem otwarty na dyskusję czy dobre porady.
    A przecież forum jest po to by doradzać, dyskutować, wymieniać poglądy.
    Jak pisałem zlecenie wziąłem, a sprawa istnieje dookoła szkła. Tego ciekawego szkiełka akurat nie znam. Jeżeli konieczne będzie to kalibracja nie jest straszna.

    Ciekawy jestem, czy ktoś tym pracował w terenie i czy nie miał w opisanych ujęciach jakiś dziwnych problemów.
    Na 65% myślę o Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM jednak 35% to Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM i chyba trochę za krótkie nawet na DX. Aż chciało by się 17-90 F1,4 to by ślinka na to leciała pod warunkiem umiarkowanej ceny

  4. #1464
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz 1.4/50 to możesz ustawić na f/2.8 i testować jak ten kościółek dasz radę z ISO zrobić, nic innego mi do głowy nie przychodzi.
    Obrabiałem sporo ostatnio ślubów i z tego co widzę na pełnej klatce 80% zdjęć to 35mm, czyli mając sigme podejrzewam że zakres 30-50mm będziesz używał najczęściej.

  5. #1465

    Domyślnie

    Zwłaszcza podpięty pod d5x00 fajnie by wyglądał (ten hipotetyczny 17-90 F1,4)

  6. #1466

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Masz 1.4/50 to możesz ustawić na f/2.8 i testować jak ten kościółek dasz radę z ISO zrobić, nic innego mi do głowy nie przychodzi.
    Obrabiałem sporo ostatnio ślubów i z tego co widzę na pełnej klatce 80% zdjęć to 35mm, czyli mając sigme podejrzewam że zakres 30-50mm będziesz używał najczęściej.
    To prawda, ten zakres 30-50 często się używa przy komunijnych, ale nie tylko.
    Dzięki za wpis.

  7. #1467

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że nie będę żałował
    Zrezygnowałem z S 17-50 2,8 mimo, że ma ona stabilizację.

    Zabiorę 3 szkła. Dwa są na stanie czyli N50 1,4G AF-S . T90 2,8 będzie leżakował w torbie.
    Jest aktualnie sprawny D5100 i chyba kolejny zakup body to D500.

    Tak więc mając DX zdecydowałem się na Sigmę 18-35mm f/1.8. Kasa za to szkło mam nadzieję, że zrekompensuje jakością bo to priorytet. Oczywiście skóra cierpnie i strach bierze gdy przeglądam na forach problemy z BF i FF.
    Równocześnie kupię USB dock i oby okazał się wystarczający do ew. korekcji.

    Trochę martwi mnie (podobno) gubienie AF w ciemnym kościele np. przy kilkudziesięciu ujęciach dzieci podczas przyjmowania komunii.

    Dodatkowo zapytam, czy ktoś pracował tym szkłem przy ślubie w ciemnym kościele?

    Zakupy S 18-35mm f/1.8 muszą być jeszcze w tym roku - potrzebuję zrobić jeszcze troszkę kosztów

    Wszystkim forumowiczom życzę samych pozytywnych i jasnych spojrzeń przez aktualne i nowe szkła.
    Życzę bezawaryjnego optymizmu na Waszych matrycach, który mam nadzieję zawita u Was
    z prędkością minimum 1/8000 sek już w 2018 roku


    Pozdrawiam

  8. #1468

    Domyślnie

    Dzisiaj "dokonał się" zakup S 18-35 1,8
    Właśnie wróciłem do domu.

    Jeszcze dokładnie nie testowałem.
    Tak na szybko to od 1,8 daje ostry obrazek w sumie pozytywne zaskoczenie, ponieważ za bardzo w to nie wierzyłem.
    Ale niestety ogniskowe z zakresu 18 do 20 wyglądają marnie w sprawie AF od 24 do 35 jest dobrze nawet na 1,8
    Zamówiłem USB dock i jak dojdzie to posiedzę nad korektą AF.
    Dziękuję za poświęcony czas.

  9. #1469

    Domyślnie

    Jak kształtowały się ceny tego obiektywu? Czy obecne ceny nowych, na poziomie 1320-1490zł to jakaś promocja? Czy one faktycznie po tyle chodzą? Co byście doradzili, bo generalnie myślałem, żeby kupić jakiś szeroki kąt od 10-12mm do ok. 20-24 oraz uzupełnić go jakąś stałką Nikkora 1.8 50mm. Do tego mam szkła takie jak wypisałem w sygnaturce. Czy w tej sytuacji zakup takiej Sigmy miałby sens? Czy ew. zrezygnować ze stałki 50mm i wziąć tą Sigmę jak przedłużenie szerokiego kąta (bo jego i tak będę brał z uwagi na krajobrazy, architekturę itp.). W sumie jak patrzyłem na test na optyczne, to nieźle wypada ta Sigma nawet dla ogniskowej 50mm.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  10. #1470
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kwestia co potrzebujesz, Sigma ma świetne 50mm ale czy f/2.8 ciebie satysfakcjonuje ?
    Ceny są jak wszystkiego, z dystrybucji lokalnej z gwarancją w sigmie ( darmowa kalibracja ) jest drożej, z rynku azjatyckiego z gwarancją u sprzedawcy ( brak darmowej kalibracji ) jest taniej, na amazon ostatnio były po 1070zł z kosztami wysyłki, u chińczyka/ruska w UK poniżej 1000zł.

Strona 147 z 165 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149157 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •