Close

Strona 139 z 165 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140141149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 381 do 1 390 z 1649
  1. #1381

    Domyślnie

    Po sugestii kolegi @lukasz.antoniak wprowadziłem małą regulację. Pierwsze zdjęcie przed regulacją, ostatnie +4, środkowe +2 lub +3 (nie pamiętam :/). Wydaje mi się, że jest lepiej niż było i jak dla mnie może chyba tak zostać ale jeszcze oceńcie.

    https://goo.gl/photos/JBYwQGrG73ejNWWZ9

    https://goo.gl/photos/oqqxd87GY3p1u7bY8

    https://goo.gl/photos/C7Yx3ZNCs1bTJPma8

  2. #1382

    Domyślnie

    Drugie lub trzecie. Jeśli tak jest w całym zakresie, to wszystko OK. Idź rób zdjęcia .
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  3. #1383

    Domyślnie

    Witam,
    zdecydowałem się na kupno sigmy 17-50. Zresztą nie mam wyboru, zostałem "tylko" z N18-55 AF-P
    Raczej wykluczam używki bo z tego co widzę po aktualnych ofertach egzemplarze z gwarancją są niewiele tańsze od nówki, a dodatkowo muszę zwracać uwagę na "compatible d5300"
    Wiem, że to już jest na rynku parę ładnych lat i trzeba się przyzwyczaić do kilku wad, ale jak na razie ma chyba nadal najlepszy stosunek jakość/cena. Za 1500 nie kupie przecież N17-55 chyba, że ma ktoś do sprzedania

    Dlatego też chciałbym Was zapytać czy wg Was lepiej zamówić ją z Sigma ProCentrum i mieć możliwość ewentualnego zwrotu w razie nieudanej sztuki czy jechać do sklepu, pomacać i wybrać najlepszą.
    Dzwoniłem np. do AccordFoto w Rzeszowie, mają na chwilę obecną 4 sztuki, można przyjechać, podpiąć i sprawdzać do bólu. Tylko, że w tym przypadku zwrotu raczej nie ma i jak sobie wybiorę tak będę miał
    Oczywiście liczę się z wysyłką do serwisu na kalibrację

  4. #1384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drzewiec Zobacz posta
    Witam,
    zdecydowałem się na kupno sigmy 17-50. Zresztą nie mam wyboru, zostałem "tylko" z N18-55 AF-P
    Raczej wykluczam używki bo z tego co widzę po aktualnych ofertach egzemplarze z gwarancją są niewiele tańsze od nówki, a dodatkowo muszę zwracać uwagę na "compatible d5300"
    Wiem, że to już jest na rynku parę ładnych lat i trzeba się przyzwyczaić do kilku wad, ale jak na razie ma chyba nadal najlepszy stosunek jakość/cena. Za 1500 nie kupie przecież N17-55 chyba, że ma ktoś do sprzedania

    Dlatego też chciałbym Was zapytać czy wg Was lepiej zamówić ją z Sigma ProCentrum i mieć możliwość ewentualnego zwrotu w razie nieudanej sztuki czy jechać do sklepu, pomacać i wybrać najlepszą.
    Dzwoniłem np. do AccordFoto w Rzeszowie, mają na chwilę obecną 4 sztuki, można przyjechać, podpiąć i sprawdzać do bólu. Tylko, że w tym przypadku zwrotu raczej nie ma i jak sobie wybiorę tak będę miał
    Oczywiście liczę się z wysyłką do serwisu na kalibrację
    Jeśli możesz wybrać z kilku sztuk, to idź, pomacaj, popstrykaj. Zaręczam Ci, że jeśli kupisz, to raczej nie będziesz chciał oddać Ja kupiłem swoją i nie potrzebna była kalibracja (a zamawiałem w necie z odbiorem w sklepie stacjonarnym). Fajny i użytreczny obiektyw (ja akurat używałem głównie 35 i 50 mm). Będzie Pan zadowlony
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #1385

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej w ciągu tygodnia zmienię n 18-105 na sigme 17-50, obiektyw będzie używany ale jeszcze objęty gwarancja producenta. Możecie mi napisać na co w szczególności mam zwrócić uwagę podczas zakupu?
    Mam nadzieję, że dołączę do grona osób zadowolonych z tego obiektywu ☺

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  6. #1386

    Domyślnie

    Zanim pobiegnę do sklepu postanowiłem, że dam szanse używkom, w końcu zawsze zostanie coś do nowego szkiełka
    Dlatego zerknijcie proszę czy sample z egzemplarza który znalazłem są ok. Szczerze powiedziawszy nie podobają mi się rogi. Niestety nie mam innych zdjęć i może tekst wypadł poza GO ale mimo wszystko wydaje mi się, że powinno być lepiej.... chyba, że się mylę...
    Zdjęcia robione na 17/2.8 i 50/2.8

    https://dl.dropboxusercontent.com/s/...d/_DSC8923.JPG
    https://dl.dropboxusercontent.com/s/...f/_DSC8924.JPG

  7. #1387
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale wiesz że problem może być z rozjechaniem między ogniskowymi, jeśli np na 17mm będzie celnie to np na 50mm będzie ff/bf i do tego na różnych odległościach mogą być cyrki, dlatego tak ważna jest kalibracja, jeśli masz mikroregulacje af w body to można pokusić się o zakup tej sigmy, która przeszła kalibracje do aparatu i liczyć że ten aparat był zgodny wzorcowi.

  8. #1388

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale wiesz że problem może być z rozjechaniem między ogniskowymi, jeśli np na 17mm będzie celnie to np na 50mm będzie ff/bf i do tego na różnych odległościach mogą być cyrki, dlatego tak ważna jest kalibracja, jeśli masz mikroregulacje af w body to można pokusić się o zakup tej sigmy, która przeszła kalibracje do aparatu i liczyć że ten aparat był zgodny wzorcowi.
    ok, zgadzam się z tym co piszesz, mam D5300 i niestety mikroregulacji brak, zdjęcia sprzedający robił D7100 więc najprawdopodobniej miał puchę ustawioną pod obiektyw, pomijam kwestie ff/bf bo liczę się z kalibracją w serwisie, chodzi mi bardziej o ocenienie ostrości i mydła. Nie musi być idealnie, nie mam zamiaru z lupą siedzieć lub w 100% powiększeniu oceniać zdjęcia na kompie ale fajnie by było jakby obiektyw bądź co bądź bardzo fajny odrobinę trzymał jakiś poziom
    Ostatnio edytowane przez drzewiec ; 13-03-2017 o 19:55

  9. #1389
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trudno coś napisać z tych zdjęć, zwłaszcza że mała odległość i głębia malutka, nawet zakrzywiona kartka z niego wychodzi, lepiej to widać na zadrukowanej kartce pod kątem 45% lub mniej z odległości większej, 17mm jeszcze gorzej sprawdzić.

  10. #1390

    Domyślnie

    Więc tak. Przeczytałem wszystko o sigmie 17-50 i związanych z nią problemach z d7100. Długo się wahałem, oglądałem w zbliżonej cenie Nikkora 17-55 ale sami wiecie, za te pieniądze to raczej mocno sfatygowana sztuka. W końcu, co mi tam, kupiłem w EuroAgd praktycznie pierwszą z brzegu sigme, pstryknąłem kilka zdjęć żeby sprawdzić czy obiektyw nie jest uszkodzony, potem do kasy i na miasto.
    Jestem użytkownikiem od dwóch tygodni, uważam, że obiektyw jest rewelacyjny, nie wymaga regulacji, trafia w punkt, podoba mi się odwzorowanie kolorów. Jedyny minus to przesuwanie obrazu w podglądzie...
    Nie jest to mój pierwszy obiektyw, używam Nikkora 35, Nikkora 80-200 oraz Tokiny 12-24 i miałem spacerzooma 18-105
    Wszystkim niezdecydowanym polecam, oczywiście zrobiłem nią tylko około 200 zdjęć, jestem amatorem lub fotografem niedzielnym jak kto woli.

    aha, i nie jestem pracownikiem sigmy i (niestety) nie mam udziałów w tej firmie
    Ostatnio edytowane przez ocelot ; 13-03-2017 o 22:11

Strona 139 z 165 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140141149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •