Close

Strona 3 z 133 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1321
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Zapomnij.... Sigma ostatnio wg mnie bardzo rozczarowuje klientów jeśli chodzi o ceny
    No zobaczymy, ja obstaję przy swoim

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    Nie tak bardzo, jak nikon - ceny są tylko kilkanaście procent wyższe, od pożądanych
    Nikon też ma od jakiegoś czasu dużo drożej... po kryzysie ceny są nadal w kosmosie ALE Sigma zawsze była postrzegana jako tańsza alternatywa, a obecnie większość jej produktów jest w cenach zbliżonych lub co najdziwniejsze wyższych niż produkty Nikona, chociażby wspominane już na forum ceny fishy, 50/1.4, ogromne podwyżki 100-300, 150-500 i 50-500 droższe niż N80-400VR (tu co prawda Nikon wymięka trochę ale cena jest ceną chociaż tu jest dosyć słusznie), 70-200 już za prawie tyle co N80-200... można by tak długo wyliczać Ja ceny śledzę bardzo często i mimo tego że Sigmy bardzo lubię to od jakiegoś czasu ich polityka cenowa mnie trochę dziwi... najbardziej chyba jednak w przypadku 50/1.4 kiedy za sporo mniej mogę mieć szkiełko generalnie sporo pewniej trafiające, o mniejszych rozmiarach, z mniejszym rozmiarem filtra czyli 50/1.4G...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #23

    Domyślnie

    Jest i już na opacznych

    Wydaje mi sie, że cena może być wysoka, to prawie pierwszy tego typu obiektyw na rynku! Nie licząc Sony, ale jeżeli zdecudują sie troche zaryzykować, a na Nikona nowego przyjdzie poczekać dłużej i Sigma wypali z cena startową poniżej 4k, będzie bestseller.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #24

    Domyślnie

    Myślę, że z przy dobrej optyce i cenie 3,5-3,8 Sigma zabiłaby Nikonowi niezłego ćwieka.
    Obawiam się jednak taka cena w przypadku Sigmy to niestety marzenie.

  5. #25

    Domyślnie

    Mariusz888, nie rozumiem tego stwierdzenia, że Sigma była postrzegana jako tańsza alternatywa, owszem, są szkła tańsze, takie jak 24-70/2.8HSM, jest też 70-200/2.8.
    Jednakże jeśli chodzi o stałki, to... 30/1.4 porównać można do... połowy 35L co najwyżej (bo tylko na aps-c) - zatem jest tańsza. 50/1.4 jest (moim zdaniem) lepsza od Nikkora i moim zdaniem słusznie droższa.
    W przypadku porównania 70-200 do 80-200 to już nie rozumiem... może postawmy szkło tej samej klasy - jasny zoom z HSM/SWM - AF-S80-200/2.8 już jest sporo droższy (dziwnym nie jest)
    Ale takie dywagacje zależą od punktu widzenia, zatem nie kłóćmy się :]

    Chodziło mi teraz o nowości: Sigma 50/1.4 jak wychodziła, kosztowała około 1400zł, przewidywaliśmy właśnie coś takiego.
    N24/1.4 - liczę na to, że prognozy z 8k to tylko czarnowidztwo, ale każdy z nas liczył na 5-6k.
    Myślę, że 85/1.4 ma szanse wyjść za coś w zakresie 3,5-4,5k. Bo w przypadku AF-S 85/1.4 nikt poniżej 5-6k się nie spodziewa.

    Dlatego liczę, że Sigma, jakby brzydka nie była (a wygląda imo tragicznie), nie dość, że będzie wymiatać optycznie, to jeszcze będzie miała super bokeh i cenę na poziomie dzisiejszych śrubokrętowych nikkorów, których cena spadnie do 2,5-3k, jak to rok temu było (Czemu wtedy sobie jej nie kupiłem )
    Naucz się czytać

  6. #26

    Domyślnie

    są szkła tańsze, takie jak 24-70/2.8HSM, jest też 70-200/2.8.
    No więc właśnie...
    30/1.4 porównać można do... połowy 35L co najwyżej (bo tylko na aps-c) - zatem jest tańsza
    No więc właśnie po raz drugi (jest tańsza) - a porównanie bez sensu bo to szkło jedno jest po FF a drugie nie...
    50/1.4 jest (moim zdaniem) lepsza od Nikkora i moim zdaniem słusznie droższa.
    A wg mnie nie jest lepsza... ma bardzo duże problemy z trafianiem na bocznych punktach, jest beznadziejnie wielka jak na taką stałkę i ma filtry w chorym rozmiarze przez to jak na szkło 50/1.4 (77mm) w momencie gdy stary N miał 52 a teraz 58... optycznie też jakoś nie jest super lepsza od N... ale to nie o tym wątek...
    W przypadku porównania 70-200 do 80-200 to już nie rozumiem...
    Dlaczego? Bo jeden jest śrubokrętowy a drugi ma HSM? To dlaczego jest od groma wątków "czy S czy ten N"? Po za tym weź do ręki N to zrozumiesz o czym mówię - kawał pancernego szkła - do S nic nie mam ale to inne wykonanie a szybkość 80-200 wcale nie jest zła...
    AF-S80-200/2.8 już jest sporo droższy
    A znasz sklepy które go sprzedają? Bo S 70-200 i N AF 80-200 można kupić prawie a każdym... więc nie porównujmy do czegoś co nawet nie jest w sprzedaży
    cenę na poziomie dzisiejszych śrubokrętowych nikkorów, których cena spadnie do 2,5-3k, jak to rok temu było
    WOW - a spadła cena np D3 do takiej jak rok temu? Nie... nawet mimo tego że zastąpił go D3s to tam gdzie jeszcze są ceny D3 nigdzie nie ma 11,5k zł za nówkę - to samo jest ze szkłami - żadne NIE wróciło do ceny sprzed kryzysu... a obecnie śrubokrętowy N 85/1.4 to jest średnio ok 3,5k zł za używany, a nie nowy - ceny porównuje się nowych a nie nowy vs używany bo inaczej to nie ma sensu...

    Ja tam nic do S nie mam - też mam nadzieję że będzie w super cenie i dobra optycznie bo wiem że dużo ludzi jest na zakupie 85/1.4 i mam nadzieję że uda się im zakupić fajne szkiełka czego wszystkim życzę
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #27

    Domyślnie

    Szanuję Twoje zdanie, bo mam swoje Ale myślę, że jeśli chodzi o startową cenę Sigmy, to i Ty byś chciał, żebym miał rację

    No i wybacz - tak bardzo przywykłem do patrzenia na ceny używek, że zapominam o tym, że istnieją nówki
    Naucz się czytać

  8. #28

    Domyślnie

    Mavierk - no wiadomo że może każdy mieć swoje zdanie w gruncie rzeczy to nawet nasze się tak wiele nie różnią jednak życzę nam wszystkim żeby sprzęt był jak najtańszy
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #29

    Domyślnie

    A ja mam sigme 50 1,4 i wole ja bardziej niz nikora AFS , imo jest lepsza pod wzgledem ostrosci bokehu szybkosci AF , nie mam problemow z AF i sigma
    ja okaze sie ze nowa 85 1,4 jest lepsza niz nikkorek 85 1,4 to zmienie bez ogladania sie lepsze wrogiem dobrego czy jakos tak
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #30

    Domyślnie

    mavierk - ale nie mozna porownywac S70-200 do N70-200, te szkla dzieli przepasc, mialem s70-200 i na 200/2.8 to szklo bylo jak mydlo

    co do S85/1.4 to jak nie bedzie min 30-40% tansza od nikona to raczej czarno widze jej przyszlosc

Strona 3 z 133 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •