Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie filtry kolorowe do lamp studyjnych

    Witajcie.
    Jestem w trakcie rozbudowywania swojego mini studia.
    Sporo sprzętu już do mnie idzie jednak zainspirowany tutkiem z YT zaczolem rozglądać sie za filtrami kolorowymi do lamp studyjnych.
    Mam Quantuumy z 9" czaszą na którą chcę nalożyć filtr.
    Pytanie tylko gdzie takie filtry kupić: arkusze o odpowiednim wymiarze, z pewnością nie próbniki czy fabryczne wrota z filtrami.
    Chodzi mi o same arkusze.
    Mile widziane linki do sklepów internetowych w których mógl bym je odrazu pozamawiać.

  2. #2
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    we wszechświecie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dobre linki podał ci Woldemorth, ale piekielnie drogie sa tam te filtry.
    Ja filterki dostałam od razu z wrotami, które kupowałam w quantuum.pl (4sztuki za niecałą stówkę), ale robię sobie również własne.
    Jak?
    Ide do papirusa i tam kupuje przeźroczysta folię.
    Arkusz kosztuje cos 2-3 zł, więc prawie jak za darmo.
    Oczywiście trzeba uważać, bo to materiał łatwo się topiący, ale tani

  4. #4

    Domyślnie

    Arkusz dowolnego z tańszych filtrów Rosco (Teatrum) lub Lee (LTT) kosztuje ok 20 zł. Rozmiar zdaje się 50x60 cm, a więc z arkusika zrobi się mnóstwo filtrów na typowy klosz 18 cm.

  5. #5

    Domyślnie

    Arkusze Rosco i Lee to 18zł, z tego da się wykroić 6 arkuszy 20x20cm
    i jeszcze zostanie kilkanaście do snota
    W Milso sprzedają co prawda z rolki, minimum to metr,
    ale z metra 42zł wyjdze 30 arkuszy 20x20.
    Jeżeli chcemy dużo różnych kolorów w małych ilościach,
    kupujemy arkusze rosco na PAR64 za 4,75 sztuka to ma 25x25cm
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro jesteśmy przy "żelkach", to dodam dwie informacje:

    Z blogu Joe McNallyego (albo Strobista - nie pamiętam już) wynika, że Rosco przygotował specjalne zestawy folii przycięte do strobowania.

    Powód? Wzorniki szły "jak woda", większość fotografów po prostu wyrzucała folie których nie potrzebowali, a firma traciła do tego stopnia, że chcieli zrezygnować z rozdawania wzorników. Teraz w takim zestawie (z odpowiednim pudełeczkiem) jest kilkadziesiąt filtrów, te najpopularniejsze (CTO, ND, plus, minus Green itd.) zdublowane, a cena zestawu w przeliczeniu to ok. 40 zeta.

    Z kolei Lee w swoim najnowszym katalogu ma zestawy tematyczne, rozmiaru mniej więcej 25x25 lub 30x30 cm. W sumie wychodzi taniej niż kupowanie "z arkusza".

    Nie pytałem jeszcze LTT czy mają te zestawy na składzie, ale sądzę, że w razie co mogą je zamówić.

  7. #7

    Domyślnie

    Mówicie o filtrach do oświetlenia scenicznego , ktoś tu wspomniał o topieniu się tych filtrów, powiem że tak topią się ale na lampach 1KW
    Ja filtrów barwnych jak na razie używam z zestawu lamp CY które posiadam ale mam trochę filtrów barwnych oświetlenia gdyż pracuję w tym zawodzie.
    Z filtrami zdjęcia nabierają magii
    Nikon FX Tamron Tokina Nikkor Sigma Lowepro Panagor

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez killer_one Zobacz posta
    Skoro jesteśmy przy "żelkach", to dodam dwie informacje:
    Z blogu Joe McNallyego (albo Strobista - nie pamiętam już) wynika, że Rosco przygotował specjalne zestawy folii przycięte do strobowania.
    THE STROBIST™ COLLECTION
    Konfekcjonowanie w ten sposób, jest świetnym pomysłem, zarówno dla firmy, wchodząc na rynek konsumencki,
    jak i dla strobistów, mających problem ze zdobyciem taniego i tak zróżnicowanego zestawu.

    Cytat Zamieszczone przez killer_one Zobacz posta
    Z kolei Lee w swoim najnowszym katalogu ma zestawy tematyczne, rozmiaru mniej więcej 25x25 lub 30x30 cm. W sumie wychodzi taniej niż kupowanie "z arkusza".
    Lighting packs
    Teoretycznie wychodzi taniej, ale większości filtrów z zestawów nie użyjemy,
    a tych które są najczęściej używane, na złość szybko zabraknie, one nie są niezniszczalne.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  9. #9

    Domyślnie

    Woldemorth, jesteś wielki!

    Jeśli goście z UK wysyłają do Polski, to ok. 60 filtrów kosztuje 36 zł... Ktoś nieźle na tym zarabia sprzedając w Polsce 3x drożej...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woldemorth Zobacz posta
    THE STROBIST™ COLLECTION
    Konfekcjonowanie w ten sposób, jest świetnym pomysłem, zarówno dla firmy, wchodząc na rynek konsumencki,
    jak i dla strobistów, mających problem ze zdobyciem taniego i tak zróżnicowanego zestawu.
    Czy ktos sie orientuje (chociaz to juz sie zaczyna robic malo studyjny temat) czy mocowanie tych filtrow jest dostepne w zestawie? Na zdjeciu jest jakas taka nasadka plastikowa, ale moze to opakowanie na filtry.

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Woldemorth, jesteś wielki!

    Jeśli goście z UK wysyłają do Polski, to ok. 60 filtrów kosztuje 36 zł... Ktoś nieźle na tym zarabia sprzedając w Polsce 3x drożej...
    Calumet wysyla na pewno tylko wysylka jest troche droga nawet przy malych rzeczach.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •