Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pytanie do sigmowców. Oznaczenia sigm

    Witam
    Czy brak symbolu "DG" w obiektywie powoduje znaczną utratę jakość zdjęcia?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tu regułka co oznacza DG u Sigmy:
    DG - obiektywy z dodatkowymi warstwami odblaskowymi, które mają minimalizować efekty wywołane odbiciem światła od matrycy a raczej filtra przykrywającego tę matrycę. Przewidziane dla formatu 35, mogą być stosowane w aparatach analogowych i cyfrowych. W tych ostatnich należy przeliczyć efektywną ogniskową dla rozmiaru matrycy.

    a tu ciekawostka:

    DC - zaprojektowane tak, że pole widzenia pokrywa jedynie matryce formatu mniejszego od 35. Przy podobnych parametrach są nieco lżejsze od obiektywów typu DG ale nie mogą być użyte w pełnowymiarowych lustrzankach.

    czyli wygląda na to że Dg to do pełnej klatki a DC do matryc APS-C
    Ostatnio edytowane przez marciing ; 16-02-2010 o 14:01
    Nikon FX

  3. #3

    Domyślnie

    Ale chodzi mi o jakość zdjęc. Czy jest róznica miedzy DG a DC? Bo jak czytałem regułke na stronie sigmy, to zrozumiałem, ze DG ma wiecej wart antyodblaskowych etc... A moze to jest zwykła róznica taka jak DX a FX ??

  4. #4

    Domyślnie

    no ja to rozumiem tak że DG jest pod FF a DC pod matryce APS-C
    Nikon FX

  5. #5

    Domyślnie

    no to mnie uspokoiłeś...dzieki

  6. #6

    Domyślnie

    dc - małe matryce (dx, aps-c)
    dg - nowe powłoki, w praktyce chyba nikt nie zauważył ich wpływu na zdjęcia
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #7

    Domyślnie

    a mam jeszcze jedno pytanie
    Czy do obiektywów DC można podłączyć telekonwenter 1,4x / 2x DG EX ??
    Ostatnio edytowane przez TMB ; 17-02-2010 o 22:27

  8. #8

    Domyślnie

    to już zależy od konkretnego modelu chyba.
    Sprawdź na stronie sigmy. Przy każdym obiektywie współpracującym z TC będzie odpowiedni symbol
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  9. #9

    Domyślnie

    tylko, ze tego obiektywu nie ma na stronie sigmy:/ ale dzieki, popytam w pro centrum...

  10. #10

    Domyślnie

    jakiego?
    Generalnie TC są do szkieł z 2,8. Jeśli ciemniejsze to nie ma sensu(lub nawet nie będzie pasował)
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •