Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze zdjęcia do oceny...

    Witam. Moje pierwsze zdjęcia D90 i N50 1.8, pierwsze w ogóle, nie tylko jeśli chodzi o sprzęt...
    Proszę o opinie:
    1.
    2.

    Co jest do poprawki?

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Hmm... Wydaje mi się, że reportaż powinien o czymś opowiadać (sprawdż definicję), tymczasem wstawiłeś dwa nie powiązane ze sobą zdjęcia przedstawiające "coś", albo "nic" - ja nie potrafię odczytać żadnego przekazu
    Technicznie, to oglądaj zdjęcia na forum i zobacz w jaki sposób są one kadrowane, poczytaj też o ekspozycji bo użyta przez Ciebie przesłona świadczy o tym, że nie wiesz do czego ona służy.
    Skoro to początki, to na razie wystarczy

  3. #3

    Domyślnie

    Dobra rada skoro to Twoje początki. Nie zniechęcaj się do robienia fot cokolwiek Ci napiszą. Jedni pomogą się rozwijać, drudzy zjadą jak burą sukę, bo taka widać ich natura. Ja życzę powodzenia w nauce.
    D7000 + MB-D11|D90 + MB-D80|S17-70 f2.8-4.0 HSM OS|N50 f/1.8D|N35 f/1.8G|SB-910|SB-600|Stroboframe Press-T Flash Bracket + SC-28 TTL Remote Cord|Lowepro D400 AW|

  4. #4

    Domyślnie

    Każde zdjęcie miało tworzyć odrebbną historię, nie traktujmy ich jako całość... powinienem to dopisać : ]
    Co do GO to miał być taki zamiar, to znaczy miała być względnie duża, ale jak widać nie każdemu pasuje, dzięki za komentarze.

    Co myślicie o tym?
    3.

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Na 3-ce przeszkadzają mi te trzy punkty świetlne w kadrze; zbyt dużo jest też niebieskiego - prawdopodobnie BW się pogubił - choć akurat taka dominata poniekąd mi pasuje.
    Czytaj i oglądaj forum, a nade wszystko rób zdjęcia i zapisuj je na płytach. Jeśli za rok, pół roku wrócisz do nich, na twarzy powinien Ci się pojawić szyderczy uśmieszek Będzie to oznaczać, że robisz postępy
    Powodzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    masakra,a dla czego już odpowiadam
    -bo w żadnym zdjęciu nie ma tematu który był by rozpoznawalny !
    -ostrość zdjęć pod znakiem ???
    -sam temat,rozważ czy inaczej tego nie pokazać,wydobąć głębię z tego tematu.
    -ostrość na temacie gdzie ma być centrum uwagi
    -może i kotek ładny ale ,zdjęcie do ......kasacja niestety !
    -3 po prostu za ciemna
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •