Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar pestkos
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    prawie Oświęcim
    Posty
    70

    Domyślnie Jaki filtr do fotografi rajdowej ?

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie filtrów stosowanych w fotografii szybko poruszjacych sie samochodów tj. rajdowej.
    Chodzi mi o to jakie filtry stosujecie? W słoneczny dzien ciezko mam zejsc do ok 1/300s...1/600s.A nie zawsze chce "zamrażać" pedzacy samochód.Głownie mam podpięta sigme 100-300/f4 czasem sigme 18-50/f2.8.
    Jakie triki polecacie?
    NIKON

  2. #2
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Przymknąć przysłonę? Ciężko mi sobie wyobrazić w Polsce warunki, które przy przysłonie zamkniętej do, np. f16 nie pozwalały uzyskać czasu niezamrażającego obiekt...
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karl Johansson Zobacz posta
    Przymknąć przysłonę? Ciężko mi sobie wyobrazić w Polsce warunki, które przy przysłonie zamkniętej do, np. f16 nie pozwalały uzyskać czasu niezamrażającego obiekt...
    Wbrew pozorom w sloneczny dzien latem, przy f/16 i ISO 200 mozesz uzyskac tylko taki czas, ktory co prawda nie zamrozi ruchu szybkiego pojazdu, ale na ladne panoramowanie moze byc jednak nadal zbyt krotki. Sa to co prawda rzadkie przypadki, ale pamietam ze sam chyba ze 3 razy juz sie meczylem, zeby wydluzyc czas ponizej 1/60 sekundy.
    Do glowy przychodzi mi jedynie filtr ND. Ja sie posilkowalem polarem -- tez sporo swiatla pozera.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    nie mozesz uzyskac dlugich czasow??? zwykle ludzie maja problem dokladnie odwrotny, podbijaja iso w niebiosa i kupuja jasne szkla za grube miliony... ech, szczesliwy czlowiek z Ciebie musi byc

    a tak to jw.. dokrec przeslone lub zaloz ND czy chocby polara
    Ostatnio edytowane przez ArtX ; 11-02-2010 o 22:58
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  5. #5
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Wbrew pozorom w sloneczny dzien latem, przy f/16 i ISO 200 mozesz uzyskac tylko taki czas, ktory co prawda nie zamrozi ruchu szybkiego pojazdu, ale na ladne panoramowanie moze byc jednak nadal zbyt krotki. Sa to co prawda rzadkie przypadki, ale pamietam ze sam chyba ze 3 razy juz sie meczylem, zeby wydluzyc czas ponizej 1/60 sekundy.
    Do glowy przychodzi mi jedynie filtr ND. Ja sie posilkowalem polarem -- tez sporo swiatla pozera.

    No w takim wypadku faktycznie, tylko ND bądź polar...choć nadal ciężko mi to sobie wyobrazić, szczególnie, że rajdówki jednak poginają ze znaczną prędkością, więc łatwiej jest rozmazać tło...ale może to tylko mi się tak wydaje ;]
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar pestkos
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    prawie Oświęcim
    Posty
    70

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi.Tak jak stig napisał nie jest to zawsze takie proste jak by sie wydawało.
    NIKON

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •