Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar kamilkamien
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kamień Krajeński
    Posty
    139

    Domyślnie uszkodzone mocowanie w 24-70 f2.8

    Witam serdecznie
    Dzisiejszego pięknego przedpołudnia wychodząc na materiał i niosąc w swojej torbie aparat doznałem upadku na oblodzonej drodze. Ja na ziemi i aparat też cały na ziemi. Pech chciał, że aparat w torbie był na leżąco i upadł z całym impetem na ten wspaniały lód ;/ O całej usterce aparatu dowiedziałem się zupełnie przez przypadek gdy ująłem go w dłoń, przyłożyłem do oka i zmieniłem ogniskową. Obiektyw względem body zmienia swoją pozycje. Bagnet sztywno jest zapięty lecz w miejscu gdzie kończy się pierścień zoomu powstaje szpara 1-2mm. Obiektyw zoomuje normalnie, nie czuc nienaturalnych oporów. Ostrzy bez problemu i światło tez mierzy. Z mojej analizy wynika też, że obiektyw delikatnie pompuje powietrze do środka przez tylną soczewkę lub miejsce gdzieś z okolicy mocowania. Jest to tak delikatnie, że ledwo wykrywalne. Szpara ta jest większa gdy na siłę się rozchyla to miejsce. Soczewka tylna jest nieruchoma względem całego mocowania, lecz z całym bagnetem i obudową zmienia pozycje wzgl. całej reszty. Proszę mi powiedzieć, czy jest na forum śmiałek, który bawił się w zdejmowanie bagnetu i grzebanie w środku? Czu jest ktoś kto może powiedzieć z jakiego materiału wykonane jest wnętrze obiektywu? To takie kompendium informacji dla mnie przy mojej indywidualnej naprawie. Czy ktoś zna jakiś serwis, zajmujący się naprawą czegoś takiego w okolicy Bydgoszczy i ile może wynieść ta naprawa.
    Pozdrawiam, kk
    Pierdoły z żółtymi oznaczeniami i jakieś tam światło studyjne...

  2. #2

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej z tego co mówisz masz pęknięte mocowanie pokrywy pod bagnetem jeśli delikatnie się unosi pod naciskiem z jednej strony to po prostu jedna z śrub puściła.
    Jak dobrze poszukasz to znajdziesz tutka z zdjęciami jak rozebrac górę,-Pamiętaj lepiej dalej czyli niżej poniżej pierścienia nie schodź

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar kamilkamien
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kamień Krajeński
    Posty
    139

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedź. Problem mój rozwiązałem jednak samemu przy pomocy kompletu noży kuchennych i poxiliny za 12zł. Wyszedłem z założenia, że i tak serwis go czeka i tak. Rozkręciłem go więc bardzo delikatnie z fotograficzna pamięcią, co gdzie się znajduje. Zdjąłem mocowanie, i doszedłem do całego pierścienia, które był pęknięty. Udałem się do sklepu po klej do klejenia rzeczy metalo-podobnych i tak oto posklejałem odpryśnięty pierścień. Klej związał w niecałe 10 minut i z zegarmistrzowska precyzja złozyłem obiektyw do kupy. Podpiąłem pod body i o dziwo wszystko działa w najlepszym porządku! Ostrzy, mierzy światło, i zoomuje. Niewiarygodna historia do której nie mam niestety fotek, ale nie miałem ich czym zrobić bo 24-70 to jedyne szkiełko pod ręka.
    Pierdoły z żółtymi oznaczeniami i jakieś tam światło studyjne...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •