Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    nic nie podważaj, matówka to ta szybka nad lustrem, po prostu odwroc aparat otworem w dół (tak zeby syfy wylatywały a nie wpadały głebiej i dmuchaj gruchą.

    to oczywiste ze syfów z lustra czy z matówki nie będzie na zdjęciach..
    Puszki i słoiki...


  2. #12

    Domyślnie

    ok, dzięki, jutro się wezmę za operację
    Cytat Zamieszczone przez skulinski Zobacz posta
    to oczywiste ze syfów z lustra czy z matówki nie będzie na zdjęciach..
    dobrze wiedzieć a tak pozostając przy temacie - to z wnętrza obiektywu - będzie widać?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakuu Zobacz posta
    ok, dzięki, jutro się wezmę za operację

    dobrze wiedzieć a tak pozostając przy temacie - to z wnętrza obiektywu - będzie widać?

    jeśli już to tylko przy mocno przymkniętej przysłonie. ale wtedy będzie widać te z matrycy też :P
    Pyłkiem w szkle nie ma się co przejmować.
    Puszki i słoiki...


  4. #14

    Domyślnie

    Żeby wyjąć matówkę to musisz pęsetą podgiąć taki drucik. Ale po wyjęciu matówki może się okazać ,że paproch jest w pryzmacie i kicha. Po wyjęciu matówki jest bardzo duże prawdopodobieństwo ,że wpadnie masa mniejszych pyłków. Może tak być ,że pozbędziesz się babola, a za 2 dni będzie następny . Ja jak kupiłem D700 to po tygodniu miałem na środku babola wielkości połowy punktu AF Babole przychodzą i odchodzą wiec olej to i rób zdjęcia

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar kamilkamien
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kamień Krajeński
    Posty
    139

    Domyślnie

    Kiedyś za sławnych czasów mojego Canona 350d miałem ten sam problem. Strasznie zdenerwowany stanem matówki i pierdół w wizjerku podjąłem sie jej czyszczenia... I zaczęło się, po zamknięciu puszki z godziny na godzinę śmieci przybywało. Kolejne czyszczenia i kolejne śmieci... I tak w nieskończoność... Czasami chyba lepiej odpuścić sobie te potyczki i lepiej nic przy matówce nie majstrować bo może być gorzej a nie lepiej...
    Pierdoły z żółtymi oznaczeniami i jakieś tam światło studyjne...

  6. #16

    Domyślnie

    Skulinski dobrze prawi,miałem kiedys tez ten problem,kupiłem gruchę w aptece dobrze ją wypłykałem(jedne są z talkiem),odkreciłem szkło,aparat ustawiłem otworem w dół i kilka razy energicznie dmuchnąłem gruchą,zrobiłem to tez chyba na dźwigniętym lustrze(najpierw zrób tylko pierwszy wariant i sprawdz efekty),jeżeli jakies plamy są widoczne na zdjeciach wtedy możesz to zrobić na podniesionym lustrze.
    Powodzenia.
    D80 N18-70mm N50mm/1.8D SB-900

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    ja czyszczę matówki za 100zl jeśli to matówka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •