Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie "Coś" w wizjerze

    Pytania pewnie banalne i paranoiczne, no ale raz się żyje, szykuje się na ****** od forumowiczów!
    Otóż koledzy!
    W moim D80 kiedy patrzę przez wizjer to w lewym dolnym rogu, widać coś, co przypomina wilgoć albo jakieś paprochy. Wizjerek wyczyściłem - nadal jest, obiektyw również - nadal jest. W samym obiektywie też mam jakiś paproch, taki dość pokaźny (a na czyszczenie mnie nie stać ) czy to może właśnie to widać w wizjerze? Niestety, nie mam innego obiektywu, żeby sprawdzić. Ale, ale! Najlepsze jest to, że nie widać na zdjęciach żadnych defektów! Czyli teraz szykuje się na tyradę "jak nie widać, to olać to" Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    jak nie widać to olać to ... a na poważnie miałem podobny problem z d60. Czyszczenie lustra nic nie dało i okazało się ze syfek był na matówce

    rozwiązanie : żyć, dalej robić zdjęcia nie przejmować się ... są większe problemy na świecie
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onia Zobacz posta
    żyć, dalej robić zdjęcia nie przejmować się ... są większe problemy na świecie
    święte słowa! ale, tak przy okazji: jak wyczyścić matówkę?

  4. #4

    Domyślnie

    syf w układzie pryzmatu zapewne. ja mam istny Sajgon i tych paproszków mam przynajmniej parę. Nie opłaca się czyścić. Rób zdjęcia i się nie przejmuj
    Nikon FX

  5. #5

    Domyślnie

    nie mam wyboru, prawda? trudno będzie się pogodzić z syfem, biorąc pod uwagę, że pucha ma nieco ponad rok, no ale co zrobić

  6. #6

    Domyślnie

    no mnie się pojawiło zaraz po gwarancji pobuszowałem po necie i gdzieś znalazłem ze na podstępu czyszczenie tego około 300 zl wiec sobie odpuściłem.
    ja miałem coś w stylu jakoby 2-3mm kawałka włosa w środku ... powiem ci tak trochę wkurza ... ale jak nie wychodzi to czym się przejmować ?
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onia Zobacz posta
    powiem ci tak trochę wkurza ...
    wkurza! i to ostro! ale jak mówisz, że 3stówki to lepiej zainwestować w szklarnię
    dzięki za odpowiedzi!

  8. #8

    Domyślnie

    stawiam, ze to jednak syf na matówce.. norma, dmuchnij gruszką i prawdopodobnie będzie po sprawie uprzedzam, nie dotykać paluchami i nie dmuchać paszczą ;]
    Puszki i słoiki...


  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Przemo
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    110

    Domyślnie

    Dokładnie,dmuchać gruchą ile wlezie.
    Pozdrowienia Przemo
    D300,T11-16f2.8,N24-70,TC 1.7,SB600,SanDisk ExtremeIII i IV,Sherpa 600n,B+W MRC UV,Lowepro Sling Shot 200AW.

  10. #10

    Domyślnie

    a jak się dostać do matówki? trochę zielony w temacie technicznym jestem taki movie znalazłem na YT http://www.youtube.com/watch?v=3IjSPL584zg
    tez mam tak podważyć i tam gruchą atakować ?
    w sumie, tak jak pisałem, cieszy to, że na fotach jest lux malina zresztą w obiektywie też siedzi jakiś paproch, chyba od zawsze i jeszcze się do dziada nie przyzwyczaiłem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •