Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Ja używam małe szmatki z irchy przeznaczone do optyki. Nie wiem czy jest sztuczna czy naturalana ale czyści bardzo dobrze. Nie potrzeba żadnych płynów.
    Kiedyś z torbą Tamrona dostałem mały kawałek szmatki. Nie mam pojęcia co to jest ale jest również rewelacyjne do czyszczenia.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja kupiłem w sklepie "wszystko za 5 zł" ściereczkę z mikrowłokien do jak napisano "czyszczenia sama wodą".
    Jest znakomita - wystarczy chuchnięcie i przetarcie w/w ściereczką - żadnych smug, doskonale usuwa nawet tłuste plamy, oczywiście trzeba wtedy zrobić to kilkakrotnie.
    Nie ma najmniejszych problemów z czyszczeniem filtrów Hoya SHMC.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Nie ma najmniejszych problemów z czyszczeniem filtrów Hoya SHMC.
    Dokładnie tak jak napisał Smurf,polecam również takie szmatki,ja kupiłem bodaj za 3,99 w hipermarkecie z mikrowłókien szmatkę do czyszczenia okularów i soczewek - taka fana koloru zlotego - czyści idealnie i filterki i obiektywy,choć jak pisałem wcześniej flanela jest the best.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #14

    Domyślnie

    A czy jak w warunkach terenowych chuchnę i przetrę filtr chusteczką higieniczną to coś się może stać niedobrego?
    Mam Full Frame. A co 36 zdjęć nową matrycę i kartę pamięci w jednym.

  5. #15

    Domyślnie

    Lepiej noś ze sobą szmatki do optyki. Higieniczne nie są idealnie miękkie, poza tym może się gorzej czyścić. Ja szmatkę mam zawsze przy sobie i jak tylko potrzebuję, zarówno do okularów, jak i szkieł foto - czyści dobrze. Ewentualnie poza taką szmatką, może byc jakaś dobra bawełna, typu wymieniona już flanela

  6. #16

    Domyślnie

    Za odkop możecie mi dać złotą łopatę

    Czy płyn do matryc ROTIN też się nadaje do filtrów? Niby jest tam w zastosowaniu napisane: "[...]oraz elementów optycznych: obiektywów, filtrów, soczewek[...]".
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Generalna zasada, tylko do szklanych. Do plastików woda z mydłem.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •