Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zrzucanie zdjęć z D3000

    Przeszukałam cały dział i nie znalazłam tematu, który by "zawierał" ten sam problem, jaki ma mój aparat.

    Niedawno sprawiłam sobie D3000, wszystko ładnie, pięknie. Za pierwszym razem zrzucił zdjęcia normalnie, bez żadnych "widzimisię". Niestety, potem już nie poszło tak gładko, podłączam USB, widzi aparat, jednak kiedy chcę zrzucić zdjęcia za pomocą kreatora przy każdym zdjęciu jest błąd i w ostateczności żadne zdjęcie nie zostało wgrane na komputer, za pomocą nikon transfer i thumbnailr(? przepraszam, nie mam pamięci do tych angielskich nazw) selector i też nic. A poprzez Mój Komputer/D3000 kiedy chcę przeciągnąć zdjęcia na pulpit wyskakuje komunikat, że "Urządzenie podłączone do komputera nie działa" czy coś w tym stylu, nie mam pojęcia skąd się to wzięło i bardzo prosiłabym o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Próbowałaś podłączyć kilka razy?
    Jak masz czytnik kart w kompie to spróbuj w ten sposób, czy będą problemy.
    Albo jeśli masz dwie karty to spróbuj czy na drugiej będzie problem.
    Ewentualnie jeśli masz drugi taki kabelek to nim spróbuj.
    Nie świeci Ci się na aparacie, że bateria słaba?

    Takie szamaństwo, ale może pokaże, gdzie szukać problemu.

  3. #3

    Domyślnie

    podłączałam kilka razy - z aparatu wyciągałam usb, z komputera i nic to niestety nie dawało, inne aparaty bezproblemowo odczytuje więc to chyba nie to. A bateria w aparacie jest naładowana, więc już sama nie wiem. :\

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli masz możliwość to pożycz od kogoś drugą kartę SD i spróbuj zgrać z niej przez aparat. Albo czytnik i spróbuj zgrać nim.
    Ewentualnie spróbuj na innym komputerze zgrać, jeśli będzie bez problemu, to trzeba będzie szukać przyczyny w kompie.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym spróbował czytnika
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  6. #6

    Domyślnie

    To zależy czy ma czytnik.
    Ewentualnie jeśli te inne aparaty są na karty SD to wrzucić tą kartę do któregoś z nich.

  7. #7

    Domyślnie

    Czytnik kosztuje 30 pln to nie majątek a daje święty spokój.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  8. #8

    Domyślnie

    No jasne. Ale w niedzielę, gdy się chce zgrać zdjęcia i robić następne, to trudno kupić czytnik. Chyba, że w większym mieście.

  9. #9

    Domyślnie

    Przerzuciłam do innego aparatu i jakoś weszło, później karta wróciła do Nikona i jakimś cudem działa, to chyba wina któregoś z "wtyków" USB, w obudowie komputera mam 4 takie i to chyba była wina tego, bo próbowałam z innym i działa. Dziwne, bo jak próbowałam ze starym aparatem (cyfrówka wysłużona, digimax i5 samsunga ) to działało bezproblemowo. No, ale w każdym bądź razie jakaś siła wyższa jakoś zdziałała. Dziękuję za pomoc ogromnie, bo też się przydała i może kiedyś przyda, a temat można zamknąć. :P

  10. #10

    Domyślnie

    kup sobie czytnik bo jak doświadczenie pokazuje to prędzej czy później zgrywnie zdjęć za pomocą USB kończy się niezbyt dobrze dla samego aparatu. Czytnik czy karta to grosze jak się uszkodzą... korpus już nie za bardzo.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •