Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    @Abgt: ale jakie jest twoje pytanie? takie samo jak autora tematu? I po co to słowna agresja?
    Przecież odpowiedź jest w poście #18
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #22

    Domyślnie

    Zero agresji - to stwierdzenie. A teraz wyobraź sobie.. jesteś w szkole, na kursie, szkoleniu.. gdziekolwiek. Zadajesz pytanie prowadzącemu, a on Ci udziela odpowiedzi: no to weź sobie wygugluj, co? aż taki jesteś leniwy? kup książkę i poczytaj, już pisał o tym pewnie nie jeden itp. Zadaje się tu pytania na które użytkownicy znają odpowiedź, ale nie odpowiedzą tylko służą "dobrą radą". Wiem ale Ci nie powiem - poszukaj sobie - po to jest forum internetowe??

  3. #23

    Domyślnie

    @Abgt witamy na forum... Cieszymy się, że wybuchłaś(eś) z pretensjami w wątku sprzed 7 lat... Mocne wejście. Jeżeli chcesz się u nas dobrze czuć, i raczej nie kończyć kariery, to raczej wyhamuj emocje... Pozdrawiam, życzę radości i uśmiechu...

  4. #24

    Domyślnie

    No ale masz odpowiedź powyżej post #18 i wcześniej też, więc w czym problem?
    A jak już analogii szukasz do szkoły. Wyobraź sobie, że nauczyciel powiedział do uczniów jak zrobić zadanie, jeden z uczniów poprosił o powtórzenie, potem drugi jeszcze dopytał o szczegóły.
    Nauczyciel spytał czy wszyscy zrozumieli, nie było uwag, więc przeszedł do następnego zadania.
    Nagle pojawia się pytanie jednego z uczniów o to co było na początku lekcji.
    To problem jest z nauczycielem? Czy może jednak z uczniem, który nie uważa na lekcji?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #25

    Domyślnie

    1. Po pierwsze odpowiedź już padła, jak już zauważono.
    2. Po drugie czytanie ze zrozumieniem jest już coraz bardziej deficytowe.
    3. Po trzecie - przeczytać instrukcję - to nie jest głupia rada. Każdy aparat który kupowałem - dwie lustrzanki, dwa bezlusterkowce, kompakt - przed kupnem miałem ściągnięte instrukcje i przeczytane po kilka razy.
    W instrukcji są wypisane wszystkie możliwości aparatu. Warto przed zakupem dowiedzieć się, jak funkcjonuje aparat, w jaki sposób pewne funkcje są realizowane.
    Jedną z rzeczy które zawsze wertuję, są informacje wyświetlane na górnym wyświetlaczu i w wizjerze. Wątkowemu aparatowi górny wyświetlacz nie grozi, ale dla mnie to istotna sprawa. I tak z modelu na model, Nikon w serii D7xxx kastruje górny wyświetlacz. D80 i D90 ma wszystkie potrzebne mi informacje. Z koleji D7200 jest już tak wykastrowany, że muszę liczyć się już z tym, że ogarnięcie wszystkich parametrów wymaga odpalenia głównego wyświetlacza. Górny w mojej opinii jest tu bezużyteczny.
    Takie informacje tylko w instrukcji obsługi. Jaki jest sens pytać o takie rzeczy na forum, gdy najlepiej pokazane to jest w instrukcji obsługi? Tej strony instrukcji nie zastąpi najlepszy forumowy elaborat.
    4. Robienie czarno białych zdjęć od razu to generalnie głupota. Niektóre zdjęcia lepsze są w wersji CzB inne kolorowej. Nawet w tym pierwszym wypadku można chcieć wrócić do wersji kolorowej. I wtedy klops.
    Lepiej zrobić kolorowe i wykonać obróbkę na CzB. Nawet jeśli taki jest zamysł całej sesji. Może się okazać, że z jakiegoś powodu pożądana będzie wersja kolorowa. Wtedy problem.
    Przykładem niech będzie forumowy kolega, który został poproszony o CzB zdjęcia ślubne na kliszy. Wykorzystał wszystkie CzB klatki przeznaczone na tę okazję. Została mu jedna swoja kolorowa klisza, którą także postanowił wykorzystać. Wdzięczność PM za ten nieoczekiwany prezent była bezcenna. Po efektach zrozumieli konsekwencje swojego CzB kaprysu.
    @Abgt jedno trzeba przyznać - poszukałeś, a nie zakładałeś nowego.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 14-05-2017 o 21:44
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #26

    Domyślnie

    Coś było cięte? Bo mi się wątek nie klei
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Coś było cięte? Bo mi się wątek nie klei
    Było.
    Gościu się zarejestrował i postanowił zwyzywać wszystkich na przywitanie
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •