Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    ale jesteście, nie pomożecie nawet

    nawet nie pomożecie(
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 14-05-2017 o 23:41 Powód: nie piszemy posta pod postem

  2. #12

    Domyślnie

    Nie mam Nikona D3000 więc Ci nie pomogę.
    Ale lepiej jest zrobić zdjęcie barwne, a dopiero potem je przerabiać na czarno-białe w programie graficznym. Jeśli D3000 ma taką opcję (robienia zdjęć czarno-białych w momencie naciskania spustu migawki), to robi to wg jednego algorytmu wymyślonego przez japońskich inżynierów. A sposobów zamiany kolorów na czerń i biel jest sporo. Każdy ma inne preferencje, inne oczekiwania. Kup sobie i poczytaj Digital Foto Video nr 2/2009. Jest tam artykuł o takim przerabianiu zdjęć. Zobaczysz na przykład, że ciemnoniebieski w naturze płotek na jednej przeróbce wygląda ciemno, a na innej tak, jakby był żółty. Robienie czarno-białych zdjęć na poziomie aparatu nie zapewni Ci takich możliwości.

    A instrukcję zdecydowanie przeczytaj. To nic nie boli.

  3. #13

    Domyślnie

    już czytam i da się robić czarno białe

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pietern Zobacz posta
    Menu
    Ustaw przetwarzanie obrazu
    Monochromatycznie...
    Piotr
    -----------------------
    Sprawdzałem - kombinuje na wszelkie sposoby... i nie mogę znaleźć
    w menu aparatu pozycji "Piotr"
    W instrukcji też brak
    Tutaj jest... podpis

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pieczarek Zobacz posta
    Kup sobie i poczytaj Digital Foto Video nr 2/2009. Jest tam artykuł o takim przerabianiu zdjęć. Zobaczysz na przykład, że ciemnoniebieski w naturze płotek na jednej przeróbce wygląda ciemno, a na innej tak, jakby był żółty. Robienie czarno-białych zdjęć na poziomie aparatu nie zapewni Ci takich możliwości.
    ten artykuł jest w najnowszym DFV t.zn. 2/2010
    a przeczytanie instrukcji zdecydowanie polecam

  7. #17

    Domyślnie

    ....


    Naciśnij:




    potem w ukazanym menu poszukaj USTAW PRZETWARZANIE OBRAZU (standardowo masz w tym miejscu literki SD ze znaczkiem) naciskasz OK i tam wybierasz MC .

    Ja bym nie wytrzymał bez instrukcji- przeczytałem z ciekawości żeby poznać sprzęt na który wydałem tyle kasy i którym mam zamiar robić zdjęcia...


    Ogólnie to nie jestem zwolennikiem robienia fot BW w poziomu aparatu ponieważ zawsze to można jednym kliknięciem zrobić w PS albo innym programie nawet IrfanView a z BW kolorowe ciężej zrobić. Przypadkowo zapomnisz wyłączyć tż funkcję i kiedyś zrobisz zdjęcie na szybko przykładowo Dodzie z Nergalem w BW zamiast kolorze i kicha. A tak to byś opylił do faktu i miał kilka zł do przodu.

    Robisz jak chcesz bo to Twój aparati Twój styl, ale niektórzy starają się pomóc.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  8. #18

    Domyślnie

    Jezeli chcesz zrobic zdjecie ksiezyca to bedziesz potrzebowal statywu to rzecz niezbedna do fotografi nocnej. Potem tak pasowalo by miec obiektyw z lepsiejszym zoomem ok 200mm.
    Tu masz poradnik odnosnie fotografi ksiezyca KLIK
    Aha i poczytaj na forum lub wygoogluj sobie co to jest EKSPOZYCJA, CZAS NASWIELANIA, ISO, OGNISKOWA jak to bedziesz wiedzial bedzie ci latwiej

  9. #19

    Domyślnie

    Moje początki były równie ciężkie, nowy aparat wiele możliwości a jeszcze więcej niewiadomych i miliony pytań, ale zasada jest prosta instrukcja dołączona na płytce do zestawu jaki posiadasz w formie PDF wydrukowałem sobie i przeczytałem a do niektórych zagadnień jak wyminieł BAHUONE podszedłem kilkakrotnie i wałkowałem w kółko, później książka Ekspozycja bez tajemnic pomogłą mi zrozumieć to co jest zawarte w instrukcji. Nastepnie forum NIKON POLSKA i ruszyłem w świat wykonywać tysiące prób życzę powodzenia

  10. #20

    Domyślnie

    i ruszyłem w świat wykonywać tysiące prób
    Teraz już wiadomo czemu każde 3miesięczne body na giełdzie ma przebieg 40tys:P
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •