Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaeF Zobacz posta

    --
    EDIT:

    Weź teraz ten swój filtr polaryzacyjny z taniego kompletu i zrób prosty test. Zrób zdjęcie jakiegoś krajobrazu bez filtra, gdzie będą drzewa w oddali. Załóż filtr i zrób taki sam kadr. Teraz otwórz oba zdięcia na komputerze i powiększ fragment z drzewami na 150%. Porównaj oddanie szczegółów gałęzi.

    Możesz powtórzyć ten sam test dla filtra UV, chyba, że już się przestraszyłeś utratą szczegółów przy polaryzacyjnym
    Testowałem zestaw filtrów z Allegro za 100zł na Nikkor 50 f/1,8 i porównując filtr polaryzacyjny Hoya PL-CIR PRO1 Digital za 120zł z tym z zestawu allegro nie było tak wielkiej różnicy ,
    moim zdaniem obiektyw jest najsłabszym ogniwem i kitowe obiektywy nawet z filtrami za 500zł extra fotki nie zrobią > jak nie widać różnicy to po co przepłacać ,
    ja nadal polecam te zestawy z Allegro za 100zł czy 140zł bo do obiektywów kitowych Nikkora są dobre i nie pogorszą jakości zdjęć ,
    prosta kalkulacja obiektyw w cenie 400zł a filtry 140zł .... dlaczego 4 czy 6 szkiełek miało by być gorszej jakości niż obiektyw bardziej skomplikowany mechanicznie i optycznie ,
    strzały w ciemno tych co nigdy nie używali zestawów filtrów z Allegro zabierają amatorowi z małym zasobem gotówki ochotę na zakup a moim zdaniem warto je kupić ,
    wiadomo że cena jest synonimem jakości ale markowe filtry mają zawyżoną cenę i trudno wykorzystać ich jakość na kiepskich optycznie obiektywach kitowych .

  2. #12

    Domyślnie

    Włąśnie zakupiłem mały zestaw firmy Emolux.
    składa się z filtra polaryzacyjnego, UV i soczewki makro 8X.
    Ogólnie wygląda to dość solidnie i już nie mogę się doczekać, kiedy to przetestuję.
    Jak tylko coś otrzaskam to zapodam foty dla testu.
    Standardowo-Podstawowo
    Nikon D5000/18-55/55-200/135-400; TC2X i jacyś filtrzy...

  3. #13

    Domyślnie

    Czekamy na te foty

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzys74 Zobacz posta
    Czekamy na te foty
    @krzys74, złota łopata dla Ciebie za wykopanie tematu z 2010 roku
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzys74 Zobacz posta
    Czekamy na te foty
    Cytat Zamieszczone przez lortek Zobacz posta
    @krzys74, złota łopata dla Ciebie za wykopanie tematu z 2010 roku
    Zdecydowanie tak


  6. #16

    Domyślnie

    za łopatę dziękuję może się jeszcze przyda
    Ostatnio edytowane przez krzys74 ; 09-07-2019 o 18:58

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •