Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Canon niestety górą...

    pojechałem w tym roku na puchar Świata w skokach narciarskich. Jakim zaskoczeniem było dla mnie, gdy w namiocie prasowym zobaczyłem panów z serwisu canona z kuferkiem pełnym sprzętu, plus oczywiście oferta podstawowych napraw na miejscu...tak, tak na miejscu...
    Że akurat padł mi D 300 postanowiłem wypożyczyć aparat Canon 7D z 70-200. Kolejne zaskoczenie, zestaw otrzymałem za kompletną darmoch i to na dwa dni.
    Po oddaniu sprzętu panowie z canona poinformowali mnie że jeżeli będę zainteresowany kupnem to oni zapraszają, a i jakiś konkretny upust da się załatwić.
    Przyznam szczerze że Nikon nigdy mnie tak nie zaskoczył. Oczywiście istniej NPS ale w niektórych przypadkach to jest jedna wielka kpina z klienta głównie profesjonalisty. Może i wypożyczalnia działa ok (choć czasem bardzo daleko od ok), ale serwis to już jest skandal.
    wcale się nie dziwię niektórym moim kolegom że mimo zachwytów nad korpusami Nikona, zostali przy Canonie. Canonowi zależy na kliencie, dba o niego i spuszcza jak w Nikonie. Po prostu dbają o każdego. Oczywiście nie można się całkowicie zad Canonem zachwycać ale z mojego osobistego wieloletniego doświadczenia z obiema markami canon wychodzi na plus....

  2. #2

    Domyślnie

    wojtmatusik - musisz odróżnić tego typu działania na takiej imprezie od "całokształtu" obrazu firmy. Twoje zauroczenie tym wydarzeniem chyba jest zbyt duże

  3. #3

    Domyślnie

    ja to widze tak,

    1 opcja: w Canonie spada sprzedaż i promują się jak mogą
    2 opcja: Canony częściej padają i wymagają częstszych napraw

  4. #4

    Domyślnie

    Co by nie mówić to takie "akcje" jednak dają do myślenia i to jest coś co może przyciągnąć potencjalnych klientów.
    W kwestii marketingu i reklamy to Nikon jest jednak daleko w d...

  5. #5

    Domyślnie

    Zamierzona prowokacja czy promocja marki??
    foto, jazz & more .....

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli kiedyś Nikon będzie miał taki serwis jak Olympus, to będzie nam jak w niebie
    Wiem, bo przerabiałem serwis Olka.
    - dwa lata gwarancji
    - kurier za darmo
    - w razie potrzeby, zastępczy korpus
    - czyszczenie w ramach gwarancji za darmo
    - i brak obaw, przed wysłaniem do serwisu
    oczywiście, zawsze może znaleźć się jakiś pechowiec

  7. #7

    Domyślnie

    moze tylko na rubiezach swiata..

  8. #8

    Domyślnie

    Fakt, onegdaj byłem posiadaczem Olka 8080 , po kilku m-cach padło jedno z kółek sterowniczych wysłałem na ich koszt kurierem, po 2 dniach telefon z informacją, że wysyłąją sprzęt do centralnego serwisu w Czechach, bo stwierdzili dodatkowo błąd matrycy!
    Ku mojemu zdumieniu aparat wrócił za 10 dni spawny w 100%.
    foto, jazz & more .....

  9. #9

    Domyślnie

    niekoniecznie się zgodzę z tą górą i dołem.

    zacznę jak w starych, góralskich bajkach: miałem w życiu kilka sztuk 5d.

    jeden z nich jakiś rok temu z okładem wylądował trzeci raz w serwisie po 3cim totalnym padzie - wielokrotny zgon.
    za każdym razem w gwarancji serwis wpisywał "awaria systemu zasilania".
    podzwoniłem po urzadach konsumenckich gdzie dowiedziałem się, że dawny przepis o wymianie po 3 awariach nie obowiązuje - wymiana jest możliwa, ale to sprawa uznaniowa, trzeba pisać do przedstawicielstwa firmy.

    no to napisałem - nie raz, nie dwa, podzwoniłem. przemiły Pan X. z działu reklamacji obiecał mi gruszki na wierzbie - wymianę, oczywiście, zależy nam na naszych dobrych klientach (na ów czas zostawiłem canonowi naprawde sporo kasy) - proszę opisać całość, ja zamawiam potwierdzenie z serwisu i działamy! napisałem piękny elaborat, kserokopie kwitów, posłałem. Pan X. mnie zapewnił, że sprawie nadaje tok, ekspertyza w serwisie zamówiona - kwestia tygodnia.
    po czym zniknął - nie odpisywał na maile, nie odbierał telefonu. swoimi źródłami dowiedziałem się, że serwis nie dostał od niego żadnej prośby o ekspertyzę (byłaby dla mnie korzystna) - facet przez telefon kłamał, że zlecił ją dnia tego i tego - a tak się składa, że ja wtedy do nich dzwoniłem, sekretarka powiedziała, że jest na urlopie.
    Miesiąc kłamstw, zwodzenia, lawirowania - po czym, po którymś juz moim mailu i interwencji u kierownictwa, zostałem w agresywny, absolutnie chamski sposób poinformowany o "decyzji odmownej", bo "ekspertyza szczegółowa wykazała awarie różnych części aparatu". jak u Kafki qurva! dzień później kupiłem d3.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Co by nie mówić to takie "akcje" jednak dają do myślenia i to jest coś co może przyciągnąć potencjalnych klientów.
    W kwestii marketingu i reklamy to Nikon jest jednak daleko w d...
    gdzieś już czytałem tego typu wypowiedzi ( Canon-Board ) - oczywiście było całkowicie odwrotnie. Tzn. canonierzy z płaczem zazdrościli podejścia Nikona do klienta, marketingu, serwisu ... Po wielu latach w systemie Canona czytając Wasze wypowiedzi w tym temacie doprawdy powiadam Wam : "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Amen .
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •