Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie D80 czas naswietlania?

    Jakie najdłużesze czasu naświetlania można uzysikac w D80? Czy czas naświetlania zależny jest od ogniskowej obiektywu? instrukcji jest od 30 sek do 1/4000, czy te 30 sek starczy do uzyskania efektu rozmazanych gwiazd? Jak taka fote zrobic?
    D80 ||| www.pajacyk.pl ||| N 18-105VR ||| N 70-300VR

  2. #2

    Domyślnie

    1. instrukcja str. 50 /tryb "bulb"/,
    2. nie,
    3. i tak i nie, ze wskazaniem na nie / patrz ISO/,
    4. próbować.
    ps. na forum jest fachowiec od fotografowania nieba - poszukaj w galerii.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nietykalny10 Zobacz posta
    Jakie najdłużesze czasu naświetlania można uzysikac w D80? Czy czas naświetlania zależny jest od ogniskowej obiektywu? instrukcji jest od 30 sek do 1/4000,
    polecam ze zrozumieniem przeczytać instrukcję obsługi (strona 51 od samej góry

    Cytat Zamieszczone przez nietykalny10 Zobacz posta
    czy te 30 sek starczy do uzyskania efektu rozmazanych gwiazd? Jak taka fote zrobic?
    IMHO za krótko,
    po znalezieniu odpowiedniego obiektu, zacząłbym od ustawienia aparatu na statywie,
    ustawiamy czas na bulb *, wężyk lub pilot w rękę i robimy cyk


    * bulb - ustawiamy "doświadczalnie"
    powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuje wziąc pod uwage sama matryce... czas okolo 1 minuty jest do zniesienia i skorygowania.... dluższy czas naswietlania powoduje nagrzanie sie matrycy i niestety pozostawia to swoje slady na zdjęciu w postaci "fioletowej winiety"... ale o tym tez bylo na forum wiec trzeba grzebac i szukac...

    Nie mowie ze sie nie da, ale lepszy do tego jest D90 i wyżej...

    pozdrawiam kolege...
    D80: N 50 f/1.8; S 70-200 f/2.8; T 17-50 f/2.8; T 11-16 f/2.8; S 85 f/1.4; SB600; SB 900; ( i trochę studia)

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak kol. willy napisac, czy to ma wpływ na późniejszą prace body? czy takie długie czasy naświetlania w jakiś sposób zagrażają puszce?

    A może 20 stopniowy mróz rekompensuje nagrzanie się matrycy ?? <-- to raczej tak na poprawe humoru
    D80 ||| www.pajacyk.pl ||| N 18-105VR ||| N 70-300VR

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez willy_fil_ Zobacz posta
    czas okolo 1 minuty jest do zniesienia i skorygowania.... dluższy czas naswietlania powoduje nagrzanie sie matrycy i niestety pozostawia to swoje slady na zdjęciu w postaci "fioletowej winiety"... ale o tym tez bylo na forum wiec trzeba grzebac i szukac...

    Nie mowie ze sie nie da, ale lepszy do tego jest D90 i wyżej...
    ojtam ojtam, nie strasz kolegi,
    bo mu ślady na psychice zostaną, niekoniecznie fioletowe

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to maksymalny czas we wszystkich nikonach to 30min. Można go uzyskać tylko w trybie bulb. Osobiście nie próbowałem, maksymlanie wykorzystałem 5min.

  8. #8

    Domyślnie

    Próbowałem na D80 długich czasów i prawdę powiedziawszy efekty były marne.
    Przy czasie 10 minut co prawda było już widać poruszające się gwiazdy ale miałem tak koszmarną winietę (niebieską w moim przypadku), że zdjęcie do niczego się nie nadawało. Podjąłem jeszcze próbę zrobienia zdjęcia z dłuższym czasem ale po jakichś 20 minutach naświetlania rozładowała się bateria (temperatura wtedy była około 5-10 stopni na plusie). Jedyny sposób to chyba tylko zdjęcia seryjne i składanie później tego w całość. Spróbuję następnym razem jak będę "w terenie".

  9. #9

    Domyślnie

    Ja naświetlałem 5min w pomieszczeniu (dla testu) i efekty nie są wcale takie tragiczne. Włączyłem odszumianie i mimo to zdjęcia do oglądania się nadają.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pagan Zobacz posta
    Próbowałem na D80 długich czasów i prawdę powiedziawszy efekty były marne.
    Przy czasie 10 minut co prawda było już widać poruszające się gwiazdy ale miałem tak koszmarną winietę (niebieską w moim przypadku), że zdjęcie do niczego się nie nadawało. Podjąłem jeszcze próbę zrobienia zdjęcia z dłuższym czasem ale po jakichś 20 minutach naświetlania rozładowała się bateria (temperatura wtedy była około 5-10 stopni na plusie). Jedyny sposób to chyba tylko zdjęcia seryjne i składanie później tego w całość. Spróbuję następnym razem jak będę "w terenie".
    Potwierdzam. Także uzyskałem "kreski" jako gwiazdy ale przebarwienia w rogach zdjęcia zdyskwalifikowały je. Dobry pomysł ze zdjęciami seryjnymi. Jakiś programik "time lapse" i cekawie może wyjść.
    D80;MB-D80;N18-55;N70-300 VR;Raynox250;GoldPhoto,Hahnel...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •