Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie SIGMA 17-70 2.8-4.5 HSM - kiepska ostrość

    Mam pytanie do użytkowników obiektywu jak w temacie. Ostatnio kupiłem ten obiektyw łącznie z D90 sądząc, że będzie to lepszy wybór niż zakup kitowego obiektywu. W zasadzie od pierwszych fotek miałem zastrzeżenia co do ostrości zdjęć, ponieważ było to subiektywne odczucie postanowiłem w jakiś sposób to sprawdzić. Pożyczyłem obiektyw N 18-105 i zrobiłem kilka fotek w takich samych warunkach, ostrość SIGMY okazała się zdecydowanie gorsza. Dodatkowo robiąc testowe zdjęcia zauważyłem, że przy SIGMIE aparat wybierał dłuższy czas naświetlania co powodowało prześwietlenia – aparat był ustawiony w trybie preselekcji przesłony.
    Ponieważ od zakupu minęło kilka dni obiektyw odesłałem jak o wadliwy z prośbą o wymianę na inny egzemplarz.
    I teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem w ogóle kupując ten obiektyw.
    Zależało mi na solidnym i ostrym obiektywie – fakt solidny to on może był gorzej jednak z ostrością. Nie wiem czy po prostu trafiłem na felerny egzemplarz czy też ta SIGMA ”tak ma”. Myślę, że mogę jeszcze odstąpić od umowy i kupić inny obiektyw – tylko czy warto.
    Czy ma ktoś może doświadczenie z tym obiektywem i może coś mi doradzić.

  2. #2

    Domyślnie

    lubi mieć ff/bf jak cholera...... a co do prześwietleń, to daj korekcje na -0,7/-0,3............wpadnij do mnie do galerii zobacz co może...

    a na jakiej przesłonie robiłeś? wrzuć jakieś zdjęcia z exifem

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem taką Sigmę i z podobnego powodu pozbyłem się jej.
    Niestety trzeba trafić na odpowiedni egzemplarz, bo z tego co czytam choćby tutaj na forum, jest spora grupa zadowolonych użytkowników tego szkiełka.
    Nie mam 18-105, ale miałem okazję pobawić się dwoma egzemplarzami należącymi do moich kolegów i osobiście polecam ci ten obiektyw.
    Na pewno będzie znacznie ostrzej w całym zakresie, masz lepszą ogniskową i VR, do którego dawniej nie miałem przekonania, a który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
    Jedyny minus, to plastikowy bagnet, ale da się z tym żyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Poniżej przykładowa fotka przy f11, ostość celowana w linijkę na 10. Jak widać nie ma problemów z FF/BF ale ostrość nie jest zadawalająca.


  5. #5

    Domyślnie

    Ja swój egzemplarz sobie chwalę, na pewno lepszy wybór niż Nikkory 18-55VR / 18-70 / 18-105, świetna budowa, ładnie pracuje pod światło, ostrzy od 1cm, solidne miłe w dotyku tworzywo. Masz tu kilka zdj z mojego szkła, również z D90


    Na prawdę fajny tandem z D90, lubię ten zestaw
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdzanie FF/BF na f11 to średni pomysł. Sprawdź na minimalnej przysłonie. Za wigi ostrość tego zdjęcia wydaje mi się przyzwoita, ale daj kropa 1:1 bez wyostrzania żeby coś więcej powiedzieć.
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  8. #8

    Domyślnie

    Poniżej crop przy f/5. Co do ostrości na tej fotce myślę wg mnie nie jest ona najlepsza. Nie wiem jednak czy w prawidłowy sposób przeprowadzam ten test. Może powinienem użyć np. papieru milimetrowego ?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •