Close

Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 342
  1. #311

    Domyślnie

    Ogniskowa, to ogniskowa, nie możesz mieć z obiektywu 29 mm i 50 mm takiego samego obrazka,niezależnie od przelucznika. 29 da obrazek szerszy od 50. Ale nie ma sensu taki zakup, bo nie będziesz mogła ostrzyć na nieskończoność. Może pomyśl o Nikkorach Ai lub AiS? Takiego 28 3.5 można trafić za 250 zł rysuje ładnie i w pełni zgodny z bagnetem Nikon F. A to czy matryca jest CMOS, czy CCD nie ma znaczenia. Pewnie chodziło Ci o DX lub FX, ale przeliczaniem sobie głowy nie zawracaj. A... Jaki to aparat? Bo możesz też nie mieć pomiaru światła jakby co... Pozdrawiam serdecznie

  2. #312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martha Zobacz posta
    Mam do Was pytanie, bo nie mam doświadczenia z m42. Jak na razie używam tylko obiektywu nikkor 50mm, ale rozglądam się za jakimś szerokim kątem. Czy jeśli podepnę pod moją cyfrówkę obiektyw m42 powiedzmy 29mm, to otrzymam obraz 29mm, czy podobny do obrazu z 50tki?
    Zależy do czego potrzebujesz taki obiektyw. Jeśli do kwiatków, badyli, itp. artystycznych zdjęć, to brak nieskończoności w Nikonie nie przeszkadza (wręcz daje ciekawsze rozmycie tła).
    Jeśli obiektyw ma być uniwersalny, polecam którąś z wersji Nikkora 28-80mm f/3.3-5.6G (lubf/3.5-5.6 AF-D), za +/- 150 zł masz całkiem rozsądny zoom z pomiarem światła niezależnie od modelu aparatu.

  3. #313

    Domyślnie

    Jak mowa o manualu, to może być np Pentacon 29/2.8 z ostrzeniem na nieskończoność.
    Więcej info na mojej stronie
    https://www.facebook.com/ObiektywyPo...21288698088028

  4. #314

    Domyślnie

    Mam nikona d5200.
    Jeśli chodzi o zdjęcia, to fotografuję głównie ludzi w swoim domu, i mojego psa , ale ta 50tka jest duuuużo za wąska.
    Nie wiedziałam, że obiektyw 50mm na mojej matrycy też "zwęża"!
    Czyli jak teraz mam 50 tke, i kupię chociażby 35tke, to będę miała szerzej! Dzięki chłopaki!

  5. #315
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sugeruj się napisem na obiektywie, 50mm to 50mm, 35mm to 35 itd, nie mieszaj sobie w głowie przelicznikami, 35mm będzie szersze od 50mm i węższe od 28mm.

  6. #316

    Domyślnie

    Mam do Was jeszcze jedno pytanie: nie macie problemów ze ściąganiem przejściówki? Jak już zamontuję swoją, porobię foty, i później chcę zmienić obiektyw i zdjąć przejściówkę, to ta nie za bardzo chce współpracować. Da się uszkodzić aparat (mocowanie) podczas zdejmowania adaptera m42?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Jak mowa o manualu, to może być np Pentacon 29/2.8 z ostrzeniem na nieskończoność.
    Więcej info na mojej stronie
    https://www.facebook.com/ObiektywyPo...21288698088028
    Ale ostrzy na nieskończoność chyba tylko z przejściówką z soczewką?

  7. #317
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Temat dotyczy możliwości przerobienia, więc tak Pentacon 29mm 2.8 po przerobieniu ostrzy na nieskończoność bez soczewki dodatkowej.
    Adaptery m42 mam zawsze nakręcone na każdy obiektyw bardzo mocno i nie odkręcam, no i nie można się mylić z kierunkiem przy odpinaniu obiektywu

  8. #318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martha Zobacz posta
    Ale ostrzy na nieskończoność chyba tylko z przejściówką z soczewką?
    Wszystkie moje obiektywy przerobione są kompleksowo, łącznie ze zmianą mocowania.
    Nie używam żadnych dodatkowych soczewek czy przedstawiania soczewek w obiektywie.
    I oczywiście ostrzą na nieskończoność.
    Na stronie można znaleźć więcej obiektywów.

  9. #319

    Domyślnie

    Witam Nikoniarzy , potrzebuje obiektyw do pejzaży ( do 1500 zł ) oraz do makrofotografii do aparatu Nikon D7100 Jeśli bylibyście łaskawi proszę o poradę dotyczącą wyboru , parametrów . Dziękuję serdecznie .

  10. #320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Jak mowa o manualu, to może być np Pentacon 29/2.8 z ostrzeniem na nieskończoność.
    Więcej info na mojej stronie
    https://www.facebook.com/ObiektywyPo...21288698088028
    cześć,
    przerobisz Biotara 50mm 1.4 z kamery super 8 (dalmierzowy) na bagnet Nikon?
    pozdrawiam

Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •